بودجه ۱۴۰۱ کمترین کسری را خواهد داشت/ فروش نفت افزایش می‌یابد

 نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت راه‌های مناسب برای کاهش کسری بودجه را اندیشیده است و با همفکری و همراهی مجلس و دولت شاهد بودجه‌بندی اصولی و مناسب برای سال آینده خواهیم بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ کمال حسین‌پور در گفت‌وگوی رسانه ای، با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی در بودجه سال آینده به‌صورت هماهنگ با دولت، اقداماتی انجام می‌دهد که نگرانی و دغدغه در رابطه با کسری بودجه برطرف شود، اظهار داشت: دولت و مجلس تلاش می‌کنند با همراهی، بودجه‌ای را پایه‌ریزی کنند که کمترین کسری بودجه را در سال آینده شاهد باشیم.

وی با تأکید بر اینکه بودجه سال آینده براساس مذاکرات ۱+۴ بسته نمی‌شود، تصریح کرد: بی‌شک بودجه مستقل از مذاکرات است و تمامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر این اصل تأکید دارند که بودجه‌ای را برای سال آینده پایه‌ریزی کنند که هم نظر دولت تأمین شود و هم کمترین کسری را در سال ۱۴۰۱ داشته باشیم.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به منابع جبران کسری بودجه دولتی، گفت: این کسری بودجه با اصلاح ارز ۴۲۰۰تومانی و با صرفه‌جویی‌ها و مدیریتی که برای سال ۱۴۰۱ می‌شود، کاهش می‌یابد و می‌توان کاری انجام داد که با کمترین کسری بودجه مواجه شد.

وی بیان کرد: هم‌اکنون بیشترین کسری بودجه و فشاری هم که بوده رقم ۱۰ هزار میلیارد تومانی است که ماهانه دولت به‌علت بدهی دولت‌های گذشته پرداخت می‌کند و بی‌تردید روابط خارجی مطلوب و ارتباط با کشورهای خارجی که دولت جدید انجام داده است، تأثیر مستقیمی بر وضعیت اقتصادی و تأمین کسری بودجه خواهد داشت.

حسین‌پور ابراز داشت: پس از سال‌ها قرارداد ایران و ترکمنستان انجام شده است و فروش نفت بسیار چشم‌گیرتر از سال گذشته است و بر‌اساس گفته‌های دولتمردان باز هم افزایش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: از محل مالیات‌هایی که گرفته می‌شود بودجه تأمین می‌شود و از سوی دیگر در مصرف و هزینه بودجه کاهش بسیاری خواهیم داشت.

انتهای پیام/