به نیروی هوایی پیوستم تا علیه اسرائیل بجنگم نه این‌که با آن‌ها همکاری کنم
+ پ -
به نیروی هوایی پیوستم تا علیه اسرائیل بجنگم نه این‌که با آن‌ها همکاری کنم

خلبان نیروی هوایی اردن به‌ اتهام خودداری از سفر با هیأت اعزامی نیروی هوایی این کشور به سرزمین‌های اشغالی، از ارتش اخراج شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در حالی‌که نیروهای هوایی سلطنتی اردن مدتی است همکاری خود را با نیروی هوایی رژیم اسرائیل آغاز کرده و اخیرا نیز برخی خلبانان این کشور از سرزمین های اشغالی بازید کردند، اما خلبانی به نام «مجدی اسمادی» از پیوستن به هیأت اعزامی خلبانان اردنی خودداری کرد.

به نوشته روزنامه «تایمز اسرائیل» به دنبال ممانعت خلبان اسمادی از رفتن به سرزمین های اشغالی، وی به سرعت از نیروی هوایی اردن اخراج شد .

این خلبان اردنی نیز درباره این اقدام خود گفت ، من برای جنگیدن علیه اسرائیل وارد نیروی هوایی شدم نه برای سفر به اسرائیل و همکاری با آن‌ها.

بر اساس این گزارش، خبر اخراج این خلبان اردنی از سوی مقامات این کشور فاش نشد و بنابر گزارش‌ها نیروی هوایی اردن حتی حق سنوات او را نیز پرداخت نکرده است.

به نوشته این روزنامه، اقدام خلبان مجدی اسمادی در شبکه‌های اجتماعی اعراب بازتاب گسترده‌ای داشته و همچنین موجب سرگرفتن مباحثی درباره همکاری نیروی هوایی اردن با نیروی هوایی اسرائیل شده است.

تایمز اسرائیل در خاتمه نوشت: یک مقام رسمی آمریکایی ماه گذشته در اقدامی نادر اعلام کرد که خلبانان نیروی هوایی اردن همراه با خلبان اسرائیلی تابستان سال جاری تمرین‌هایی را در پایگاه هوایی آمریکا برگزار کردند. البته بعدا «موشه یعلون » وزیر جنگ اسرائیل نیز این خبر را تایید کرد و گفت که خلبانان اسرائیلی با خلبانان یک کشور عربی در رزمایشی با نام «پرچم قرمز » مشارکت داشته‌اند.

گفتنی است ، اسرائیل و اردن در سال ۱۹۹۴ معاهده صلح را امضا و به آرامی همکاری‌های اقتصادی و امنیتی را‌ آغاز کردند. اسرائیل و اردن علاوه بر این موارد، درباره جاه طلبی‌های هسته‌ای ایران و تهدیدهای داعش اشتراک نظر دارند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff