به دنبال ایجاد تنوع درآمدهای اقتصادی در سطح روستاها هستیم

+ پ -
به دنبال ایجاد تنوع درآمدهای اقتصادی در سطح روستاها هستیم

بخشدار مرکزی شهرستان حاجی آباد گفت : در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و همچنین رونق بخشیدن به اقتصاد روستائیان بدنبال ایجاد تنوع درآمدهای اقتصادی در سطح روستاها هستیم .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ کریم توسلی، بخشدار مرکزی حاجی آباد در گفتگو با  خبرنگار  پیارم حاجی آباد،  بیان داشت: از آنجائیکه عمده درآمد مالی روستائیان از بخش کشاورزی و دامداری می باشد لذا  چنانچه این بخش ها به هر دلایلی دچار نقصان و خسارت شوند مستقیما بر معیشت مردم اثر گذار بوده و عوارض کوچ اجباری به شهرها و خالی شدن روستاها را به دنبال خواهد داشت، لذا برای جلوگیری از این کوچ اجباری ،به دنبال ایجاد تنوع درآمدهای اقتصادی در سطح روستاها هستیم .

بخشدار مرکزی حاجی آباد اظهار داشت : روستاها نقش مهم و ارزشمندی را در خودکفایی کشور ایفا می کنند که  لازم است تمرکز خود را به سمت و سوی کشاورزی پایدار و صنعتی سوق دهیم.

این مقام مسئول افزود : با توجه موقعیت های مختلف جغرافیایی روستاها باید روستائیان را در جهت مشاغل مختلف خانگی نظیر صنایع دستی ترغیب نموده تا در کنار کشاورزی و دامداری ضمن زنده نمودن هنرهای دستی به وضعیت اقتصادی خانواده خود رونق بخشند.

توسلی یادآور شد در همین راستا  شناسایی استعدادهای روستائیان در زمینه های صنایع دستی و پرورش قارچ،پرورش مرغ و ماهی در کنار کشاورزی و دامداری وهمچنین ارائه مشاوره جهت  سرمایه گذاری از جمله برنامه هایی است که در دستور کار این بخشداری می باشد.  

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff