به برخی روستاها قبل از انقلاب تا کنون توجه نشده است
+ پ -
به برخی روستاها قبل از انقلاب تا کنون توجه نشده است

امام جمعه شهرستان سیریک گفت: جای تاسف و بسیار نگرانی است که مسئولان از بدو انقلاب تاکنون به برخی روستاها توجه چندانی نداشته اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ،حجت الاسلام والمسلمین علیرضا صفایی حائری در خطبه های نماز جمعه شهرستان سیریک با توجه به بازدید و سرکشی از روستای زاج و داربست شهرستان بشاگرد اظهار کرد: مردمان این روستا که درانتهای حوزه استحفاظی سه شهرستان بشاگرد ، جاسک و سیریک قرار دارند دارای مشکلات اولیه و زیر ساختی هستند و از نبود و فقر امکانات در رنج و  عذاب به سر می برند.

وی افزود: از همه مسئولان استانی بویژه فرمانداران شهرستان های بشاگرد ، جاسک و سیریک می خواهیم با تشکیل جلسه به رفع و حل مشکلات اساسی مردمان این روستا که بیشتر کودکان و نوجوانان و زنان هستند چاره اندیشی و بر مرتفع شدن مشکلات آنان تلاش و کوشش وافری داشته باشند.

حجت الاسلام صفایی ابراز کرد: صبر یکی از نعمت های الهی است که باید صبر برای رضای خداوند متعال باشد صبر برای عاقبت بخیری انسان هاست و تمامی اجر و پاداشی که خداوند به یک انسان روزه داری می دهند به یک انسان صبور عطا می کند برای اینکه خداوند می فرمایند نتیجه صبر کردن در برابر سختی ها را پیروزی و سربلندی است.

امام جمعه شهرستان سیریک به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان و دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع) اشاره و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیر خود واژه جدیدی را به ادبیات سیاسی کشور اضافه کردند که آن واژه جهاد کبیر است که در سوره فرقان، آیه ۵۲  مبنی بر اینکه از کافران تبعیت نکن و با آن جهاد کبیر داشته باشاشار کرد.

حجت الاسلام و المسلمین صفایی حائری بیان کرد: ما امروز در حال جهاد کبیر با دشمنان اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم برای اینکه دشمنان از جنگ ۸ ساله دفاع مقدس شکست خوردند و دست خالی از میدان متواری شدند امروز نیز سعی و تلاش دارند با  جنگ نرم و تبلیغات و تحریم و اختلاف افکنی میان کشورهای اسلامی با ایران به دست بیاورند .

امام جمعه شهرستان سیریک اضافه کرد: حاکمیت اسلام بر پایه ولایت فقیه استوار است و هدف اصلی و اساسی ادیان الهی ، رشد و تکامل بشر بر مبنای توحید، از طریق دعوت به مبارزه با کفر و شرک و الحاد بوده است.

صفایی با اشاره به  قدرت های استکباری جهان برای چپاول ثروت های ملت های مسلمان و ملت های مظلوم سعی دارند با برنامه ریزی بلند مدت و غلبه بر ایده ها و آرمان های ارزشی جنبه های فکری ، فرهنگی ، دینی و ملی جوامع اسلامی و منابع مادی و ذخایر زیر زمینی آن ها را به غارت برده و یأس را بر جوامع اسلامی حاکم و نهضت اسلام را تبدیل به پدیده ای نامنسجم و جهانی تبدیل سازند.

انتهای پیام/ق

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff