به اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی توجه ویژه می‌شود/ تجهیز ۲ هزار و ۱۰۰ هکتار اراضی بستک به آبیاری تحت فشار
+ پ -
به اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی توجه ویژه می‌شود/ تجهیز ۲ هزار و ۱۰۰ هکتار اراضی بستک به آبیاری تحت فشار

مدیر جهاد کشاورزی بستک توجه به اقتصاد مقاومتی را اولویت اول سیاست زراعت در شهرستان عنوان کرد و گفت: تا کنون دو هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی بستک به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، شهرام کریم‌زادگان مدیر جهاد کشاورزی بستک در گفت‌وگو با خبرنگار جهانگیریه گفت: شهرستان بستک در کمربندی کم آبی استان و جنوب کشور قرار دارد لذا چاره‌ای جز صرفه‌جویی در مصرف آب همزمان با حفظ سطح زیر کشت نداریم.

وی اضافه کرد: در همین راستا فاز جدید تجهیز مزارع شهرستان بستک به آبیاری قطره‌ای در ۱۳۵ هکتار آغاز شد و این میزان هم اکنون وارد سیستم کشاورزی شهرستان شده است.

مدیر جهاد کشاورزی بستک در ادامه خاطرنشان کرد: دو هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان تا کنون به سیستم آبیاری نوین مجهز شده است که می‌تواند نقش مهمی در مصرف بهینه آب و جلوگیری از هدر رفت آن ایفا کند.

کریم‌زادگان همچنین اظهار کرد: دولت نقش مهمی در تشویق کشاورزان به استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری داشته است لذا در این راستا ۸۰ میلیارد ریال هزینه شده است که ۸۵ درصد تسهیلات آبیاری تحت فشار به صورت بلاعوض در اختیار کشاورزان قرار گرفته و روند اجرای کار با نظارت جهاد کشاورزی به پایان رسیده است.

وی لزوم توجه به صرفه جویی مصرف منابع آبی را اولویت اول جهاد کشاورزی بستک عنوان کرد و گفت: در سیستم نوین آبیاری راندمان مصرف آب از ۴۰ درصد به ۹۰ درصد افزایش پیدا می‌کند و با توجه به تجمیع آب از رشد علف‌های هرز در مزارع جلوگیری می‌کند.

کریم زادگان در پایان تأکید کرد: بخش کشاورزی شهرستان ظرفیت‌های بسیاری خوبی دارد لذا می‌توان با مکانیزه کردن این بخش و توجه به تولید نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا کرد.

انتهای پیام/ش

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff