تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

سیاسی
کد خبر : 471763
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۵| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
رئیس توانمند سازی بیمه سلامت:

بهره مندی روستاییان از خدمات بیمه سلامت در قالب پزشک خانواده

رئیس توانمند سازی بیمه سلامت استان هرمزگان گفت: مناطق روستایی، عشایری و شهری که جمعیت آن ها زیر ۲۰ هزار نفر باشد امکان بهره مندی از خدمات سلامت را در قالب برنامه پزشک خانواده و از طریق نظام ارجاع را دارند.

بهره مندی روستاییان از خدمات بیمه سلامت در قالب پزشک خانواده

مهرداد ایزدپرست، رئیس توانمند سازی بیمه سلامت استان هرمزگان در گفت و گو با خبرنگار هرمز، با اشاره به اینکه بر اساس قانون بودجه سال   ۱۳۸۴سازمان بیمه سلامت ایران موظف گردید تا برای تمام ساکنین مناطق روستایی،عشایری و شهری دفترچه بیمه سلامت صادر شود، اظهار کرد: مناطق روستایی، عشایری و شهری  که جمعیت آن ها زیر ۲۰ هزار نفر باشد امکان بهره مندی از خدمات سلامت را در قالب برنامه پزشک خانواده و از طریق نظام ارجاع فراهم آورد.

رئیس توانمند سازی بیمه سلامت، تصریح داد: در این سیستم ارائه خدمات سلامت به صورت زنجیره ای می باشد، تا چنانچه مراجعه کننده ای در سطح مراکز جامع سلامت به خدمات تخصصی نیاز داشت ارجاع وی به سطح بالا تر راحت تر صورت گیرد.

ایزد پرست در ادامه با بیان اینکه نتیجه اقدامات درمانی در سطوح بالاتر به سطوح پایین تر جهت پیگیری اعلام می گردد، افزود: این موضوع در واقع فرصت مناسبی جهت تامین سهولت دسترسی به خدمات سلامت در تمام سطوح برای ساکنین این مناطق پدید آمد.

وی گفت: ارائه خدمات سلامت مورد نیاز بیمه  شده شامل طیفی از مراقبت ارتقای سلامت، پیشگیری از بیماری، تشخیص درمان و مدیریت، بازتوانی، تسکینی و مراقب ها  می باشد که از طریق سطوح و واحدهای مختلف خدمات نظام  سلامت در طول زندگی از زمان تولد تا مرگ ارائه می شود.

رئیس توانمند سازی بیمه سلامت با اشاره به اینکه خدمات و مراقبت های بیمه سلامت  در سه سطح در اختیار افراد جامعه تحت پوشش قرار می گیرد، عنوان کرد: خدمات سطح اول به این صورت است که نخستین تماس فرد با نظام سلامت و از طریق پزشک خانواده یا تیم سلامت وی در مراکز خدمات جامع سلامت اتفاق می افتد.

ایزدپرست ادامه داد: خدمات سطح دوم  و سوم شامل خدمات تخصصی و فوق تخصصی است که این خدمات توسط واحدهای سرپایی و بستری در نظام سلامت ارائه می شود، همچنین خدمات تشخیصی، درمانی و توان بخشی، تدبیر فوریت های تخصصی و  توانبخشی… از این دسته می باشد.

وی با اشاره به مراحل ارجاع افزود: ارجاع فرآیندی است که بیمه شده برای دریافت خدمات به آن نیاز دارد و در این مرحله بیمار  پس از احراز هویت و معاینه توسط پزشک خانواده، مورد درمان قرار می گیرد.

رئیس توانمند سازی بیمه سلامت ادامه داد: اگر فردی توسط پزشک خانواده  نیاز به  خدمات تخصصی داشته باشد، دفترچه بیمار توسط پزشک خانواده با درج کد ارجاع ،مهر و امضاء پزشک معالج، درج نوع تخصص، تاریخ مراجعه و مهر مرکز بهداشت درمانی سیر درمان بیمار ادامه می یابد.

ایزدپرست خاطر نشان کرد: در این ارتباط پزشک خانواده یک برگه ارجاع صادر می کند که  هر برگه ارجاع پس از صدور فقط یک ماه اعتبار دارد. همچنین اگر در مراجعه بیمار به خدمات تخصصی نیاز به مراکز پاراکلینیک و…. وجود داشته باشد، پزشک طرف قرار داد سطح  ۲ با درج ارجاع  قبلی و ممهور به مهر و امضا ، بیمار را جهت درمان هدایت  می کند.

انتهای پیام/

برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=471763
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,600 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی