بهره برداری رسمی از فرودگاه امام علی(ع) جزیره تنب بزرگ انجام شد

  فرودگاه امام علی (ع)جزیره تنب بزرگ ( جنوب ایران )  با حضور سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه و مهندس محمدی بخش معاون وزیر راه و شهر سازی و رییس سازمان هواپیمایی کشوری  مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛یه نقل از روابط عمومی نیروی دریایی سپاه ، فرودگاه  امام علی(ع) جزیره تنب بزرگ که در سال ۱۳۸۹ عملیات اجرایی آن توسط نیروی دریایی سپاه به اتمام رسید ، با پیگیری های لازم با اولین خط پرواز ملی از تهران به مقصد تنب بزرگ انجام و رسمأ این فرودگاه به بهره برداری رسمی رسید.

دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری با ابراز تقدیر و تشکر از همکاری وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری گفت: از همت جهادی و انقلابی وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان هواپیمایی کشوری باید تقدیر ویژه نمود که واقعا با این اقدام خجسته در ایام خجسته موجبات خرسندی مردم مستقر در این جزیره استراتژیک را فراهم نمودند.

سردار تنگسیری افزود: موضوع سکونت مردمی جزایر و مردمی نمودن امنیت این جزایر با حضور فعال مردم در جزایر انجام می شود و باید همه کمک کنند این اتفاق میمون و مبارک با راه اندازی خطوط پروازی مستمر و منظم ادامه یابد و این کمترین خدمتی است که برای رزمندگان و خانواده های گرامی آنان می شود انجام داد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه ابراز داشت : با افتتاح این فرودگاه مقدمات  توسعه  اقتصادی و رونق اقتصاد دریا پایه  صورت می گیرد و  سطح امنیت پایدار در جغرافیای دریای خلیج فارس  تقویت می شود .

مهندس محمد محمدی بخش در مراسم افتتاحیه فرودگاه امام علی(ع) تنب بزرگ گفت  :  با افتتاح فرودگاه  جزیره  تنب بزرگ و راه اندازی خط پرواز تهران – تنب بزرگ  می تواند نقش بسزایی در تقویت روحیه خانواده ها ایفا می کند که با همکاری هم افزا با نیروی دریایی سپاه این پروازها استمرار و طبق برنامه زمان بندی شده ادامه خواهد داشت.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه تلاش می شود با بکارگیری و نصب سیستم های ایمنی مطمئن وضعیت پروازها را ارتقاء بخشید و موجب دلگرمی خانواده های ایثارگر فراهم نمود .

مهندس محمدی بخش گفت:  برقراری پروازهای منظم و مستمر به جزیره تنب بزرگ با ارائه تسهیلات لازم  فرودگاهی در زمینه سفر آسان از برخی شهرها مثل بندرعباس و بندرلنگه به این جزیره  فراهم خواهد شد .