بهره برداری از3 فروند اسکله شناور در جزیره قشم/ افتتاح جاده دسترسی به مرکز VTS لارک
+ پ -
بهره برداری از۳ فروند اسکله شناور در جزیره قشم/ افتتاح جاده دسترسی به  مرکز VTS لارک

همزمان با آخرین روز از هفته دولت ۳ فروند اسکله مسافری و تفریحی در جزیره قشم با حضور فرماندار، جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی این شهرستان و مدیر اداره بنادر و دریانوردی به بهره برداری رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سید باقر موسوی، مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم در حاشیه مراسم بهره برداری از پروژه های دریایی و بندری این شهرستان، گفت: اسکله های شناور که از جنس فولاد است،۱٫۲ متر ارتفاع آزاد، ۲۵ متر طول و ۵ متر عرض دارد.

 

 

وی افزود: این اسکله ها با تلاش ۵۰ نفر از متخصصان داخلی در مدت ۲ ماه و با اعتبار ۳۲٫۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی سازمان بنادر و دریانوردی ساخته شده است.

 

 

به گفته موسوی، در این طرح، ۱۲ شمع به طول ۱۳ متر در بستر دریا ایجاد و ۳ پل دسترسی ۲۰ متری نیز آماده و نصب شده است.

 

 

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم هدف از ساخت اسکله های جدید را پهلودهی به تعداد بیشتری از شناورها و سهولت سوار و پیاده شدن مسافران دریایی عنوان کرد.

 

 

موسوی بیان کرد:با نصب و بهره برداری از اسکله امید کندالو، مشکل گردشگران دریایی که به صورت غیر ایمن سوار قایقهای تفریحی می شدند، رفع شده است.

 

 

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم با اشاره به اینکه تکمیل مسیر دسترسی به سایت VTS جزیره لارک دیگر پروژه افتتاحی هفته دولت در جزیره قشم بود، گفت: این طرح با هدف افزایش ایمنی و تسهیل ترددها در مسیر دسترسی سایت VTS در مدت ۶ ماه ساخته شده و این طرح عمرانی ۳۰ نفر اشتغالزایی به دنبال داشته است.

 

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff