بهره برداری از 7 پروژه دریایی هرمزگان با اعتبار 300 میلیارد ریالی در هفته دولت
+ پ -
بهره برداری از ۷ پروژه دریایی هرمزگان با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریالی در هفته دولت

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: هفت پروژه زیر بنایی در بخش دریایی و بندری با اعتباری بالغ بر۳۰۰ میلیارد ریال و دو پروژه سرمایه گذاری به ارزش ۳۷۴ میلیارد ریال همزمان با هفته دولت سال۹۴ در هرمزگان افتتاح و کلنگ زنی می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، ابراهیم ایدنی، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: در هفته  دولت سال ۹۴ تعداد ۴ پروژه عمرانی و۲ پروژه مرتبط با بخش فنی و نگهداری و یک پروژه دیگر در حوزه سرمایه گذاری را آماده افتتاح دارد.

 

 

وی افزود: مجموع هزینه صرف شده برای اجرای این ۷ پروژه رقمی بالغ بر ۳۰۵  میلیارد ریال می باشد که عمدتاً از محل اعتبارات داخلی سازمان بنادر و دریانوردی هزینه شده است.

 

 

ایدنی تشریح کرد: تکمیل مسیر دسترسی به سایت VTSجزیره لارک و همچنین سه پروژه احداث ساختمان پاس کشتی، تعمیرات اساسی جاده ها و نوسازی اماکن بندر شهید رجایی از جمله طرح های عمرانی است که برای احداث این ۴پروژه ۱۲۷میلیارد  و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

 

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ضمن برشمردن پروژه های بخش فنی و نگهداری که اعتبار صرف شده برای آنها حدود ۲۵ میلیارد ریال می باشد، نیز بیان کرد: دو فروند اسکله شناور بندر شهید ذاکری و همچنین یک فروند اسکله مسافری بندر تفریحی کندالو در جزیره قشم از جمله پروژه های قابل افتتاح واحد فنی این اداره کل می باشد.

 

 

وی تصریح کرد: پروژه پایانه ورود و خروج کامیون در بندر شهید رجایی با اعتباری بالغ بر ۱۶۲ میلیارد ریال نیز از دیگر پروژه هایی است که با سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث و طی هفته دولت بهره برداری می شود.

 

 

ایدنی با اشاره به پروژه های دیگر در دست اقدام در بندر شهید رجایی نیز اشاره کرد و گفت: احداث موتورپول و تعمیرگاه تجهیزات و همچنین احداث مخازن نگهداری فرآورده های نفتی به عنوان پروژه های سرمایه گذاری بخش خصوصی محسوب می شود که با اعتبار ۳۷۴ میلیارد ریال و اشتغالزایی بیش از ۸۰ نفر قابل کلنگ زنی خواهد بود.

 

 

عالی ترین مقام دریایی و بندری استان هرمزگان هدف عمده اجرای این پروژه ها را هموارسازی مسیر تبدیل بندر شهید رجایی به بنادر نسل سوم، توسعه بنادر مسافری و جزایر، ایجاد بستر مناسب در راستای حمل ونقل دریایی و مسافری و همچنین ایجاد فرصت های جدید اشتغالزایی دانست.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff