بهره برداری از فاز نخست سايت پرورش ميگو در روستاي دوستكوي قشم/ اشتغال زایی 60 نفری در طرح اقتصادی پرورش میگو
+ پ -
بهره برداری از فاز نخست سایت پرورش میگو در روستای دوستکوی قشم/ اشتغال زایی ۶۰ نفری در طرح اقتصادی پرورش میگو

فاز نخست سایت پرورش میگوی روستای دوستکوی قشم با ظرفیت سالانه ۵۰۰ تن و سرمایه گذاری بالغ بر سی میلیارد ریال از توان اشتغال زایی برای بالغ بر ۶۰ نفر افتتاح و بهره برداری شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سید پرویز محبی ،مدیر کل شیلات هرمزگان در مراسم بهره برداری از پروژه سایت پرورش میگوی  دوستکو  واقع در شهرستان قشم با اشاره به نقش اقتصاد مقاومتی در پیشبرد اهداف شیلات هرمزگان گفت: این طرح با مشارکت صیادان محلی و طرح جدید استخر عمیق و تخلیه مرکزی و پوشش کانال آبرسان ژئوممبران در راستای اقتصاد مقاومتی اجرا شده است .

محبی با بیان اینکه در این پروژه جمعی از صیادان منطقه  اقدام به فروش لنج صیادی نموده و از محل آن این طرح ۱۵۰ هکتاری را  بدون دریافت وام اجرا کرده اند، افزود: این طرح با ظرفیت سالانه ۵۰۰ تن و سرمایه گذاری بالغ بر سی میلیارد ریال از توان اشتغال زایی برای بالغ بر ۶۰ نفر برخوردار است.

وی اظهار کرد: تمام سرمایه گذاری انجام شده در این طرح از محل آورده  بخش خصوصی بوده  که با پشتیبانی ودولت در تسهیل اخذ مجوز و انجام اقدامات قانونی در مدت کمتر از یکسال این طرح به بهره برداری رسید و ذخیره سازی میگو در آن به انجام رسید.

محبی با تاکید برمنویات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی بیان کرد: این سایت نقش مهمی در کاهش فشار بر ذخایر آبزیان خلیج فارس و افزایش آبزی پروی خواهد  داشت و زمینه مناسبی  برای اشتغالی اهالی این روستا و روستاهای همجوار  همچنین حفاظت از ذخایر دریایی جزیره را موجب می شود.

مدیر کل شیلات هرمزگان خاطرنشان کرد: سایت پرورش میگوی روستای دوستکوی قشم نمونه بارز پروژه های اقتصاد مقاومتی در استان هرمزگان با  ورود بخش خصوصی در زمینه تولید  و ایجاد اشتغال است از این رو فاز های بعدی این سایت در آینده راه اندازی خواهند شد.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff