بهره‌برداری از ۸۶ میلیارد ریال پروژه آبرسانی در شهرستان خمیر/ وضعیت آب به ثبات رسید

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛امین قصمی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب در مراسم بهره برداری از این پروژه‌ها که در بندرپل برگزار شد، اظهار داشت: شرکت آبفا با هدف تامین آب مورد نیاز مشترکان اقدام به طرح توسعه و بازسازی خط انتقال و شبکه‌های توزیع آب کرده است.

وی افزود: همزمان با دهه فجر و به منظور بهره مندی مردم بندرپل دو کیلومتر خط انتقال و دو کیلومتر توسعه شبکه سایت گمرک و مرزبانی این شهر مورد بهره برداری قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان گفت: در این روز همچنین 9 کیلومتر توسعه شبکه آب روستاهای درگور، آرابی، آل درویش، کسه و گوین به بهره برداری رسید.

وی تصریح کرد:در این راستا یک باب ایستگاه پمپاژ اصلاح و بازسازی و یک هزار و 300 متر خط انتقال در روستای درگور اجرا شد.

قصمی همچنین از بهره‌برداری طرح آبرسانی به شهرک خاتم رویدر در این روز خبر داد و گفت: با هدف تامین آب مشترکان این شهرک 500 متر خط انتقال و چهار کیلومتر شبکه توزیع اجرا شد.

مدیرعامل آبفا اعتبار هزینه شده برای این پروژه ها را 86 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: شهرستان خمیر یکی از مناطق پرچالش در حوزه آب بود که با اجرای طرح‌های متعدد وضعیت آبی آن به ثبات نسبی رسیده که با اجرای طرح‌های در دستور کار شرایط مطلوب تری برای مشترکان ایجاد خواهد شد.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان، بخش اعظم آب این شهرستان از محل آب شیرین کن‌ها تامین می‌شود که یکی از با کیفیت‌ترین آب‌های توزیعی در استان هرمزگان است.

وی ابراز امیدواری کرد با تکمیل طرح‌های توسعه‌ای علاوه بر روستاهای بخش مرکزی، شهر و روستاهای بخش رویدر نیز از ظرفیت آب شیرین کن نیز بهره مند شوند.

قصمی افزود: شهرستان خمیر هم اکنون به سه منبع پایدار آب وصل و مسئله آب این شهرستان تا 50 سال آینده حل شده است.

انتهای پیام/