بهرمن: به‌دنبال کسب مدال کوراش در المپیاد ٩٩ هستیم

رئیس هیأت ووشو هرمزگان با صدور حکمى میثاق حیران را به‌عنوان سرپرست انجمن کوراش استان منصوب کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ علیرضا بهرمن رئیس هیأت ووشو هرمزگان با صدور حکمى میثاق حیران را به‌عنوان سرپرست انجمن کوراش استان منصوب کرد.

طی ابلاغی از سوی وزارت ورزش و جوانان که به امضای معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای این وزارتخانه رسیده است، رشته کوراش از این پس تحت پوشش فدراسیون ووشو به تمامی فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد.

رشته کوراش پیش از این تحت پوشش فدراسیون جودو بود و در بازی‌های آسیایی ٢٠١٨ جاکارتا حضور پیدا کرد و در بازی‌های آسیایی ٢٠٢٢ نیز به صورت رسمی شرکت می‌کند.

در حال حاضر مدال‌های طلای این رشته برای بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ از ۷ طلا به ۱۵ طلا افزایش یافته است.

علیرضا بهرمن رئیس هیأت ووشو هرمزگان در این خصوص گفت: ما تابع تصمیمات‌ فدراسیون هستیم ‌و در عین کمک به انجمن کوراش، استقلال این انجمن را در هیأت ووشو حفظ می‌کنیم.

وى درباره پیوستن انجمن کوراش به فدراسیون ووشوی ایران، افزود: وزارت ورزش بر اساس سیاست‌هایی که دارد تصمیم گرفت انجمن کوراش را از فدراسیون جودو گرفته و به فدراسیون ووشو الحاق کند و ما نیز تابع سیاست‌های فدراسیون هستیم و هر تصمیمی گرفته شود آن را قبول می‌کنیم.

رئیس هیأت ووشو هرمزگان اظهار داشت: با نظر فدراسیون زین پس انجمن کوراش تحت نظارت هیأت‌هاى ووشوى استانى به فعالیت خود ادامه مى‌دهد و ما نیز سعی می‌کنیم برنامه‌های خوبی را برای این انجمن در نظر بگیریم و این رشته را رو به موفقیت حرکت دهیم. ضمن اینکه کوراش مدال‌های طلای خوبی در بازی‌های آسیایی دارد. در جاکارتا انجمن کوراش توانست یک‌ مدال طلا از هفت طلای موجود را برای ایران کسب کند در حالی که بسیاری از رشته های ورزشى نتوانستند مدال طلا کسب کنند.

بهرمن با بیان اینکه به دنبال کسب مدال کوراش در المپیاد ٩٩ هستیم، افزود: کوراش مى‌تواند با کسب مدال در المپیاد سال آینده به ارتقاى جایگاه ورزش استان کمک کند که با توجه به این‌ موضوع تصمیم داریم با یک برنامه‌ریزی خوب از این موقعیت استفاده کرده و در کنار انجمن کوراش به مدال‌آوری هرمزگان در المپیاد ٩٩ کمک کنیم.

وى همچنین درباره سختی کار به دلیل تفاوت این رشته با ووشو نیز گفت: واقعا همینطور است‌، کوراش با ووشو هیچ ارتباطی ندارد، اما قرار نیست ما کارهای فنی برای انجمن کوراش انجام دهیم‌ و تنها مسائل مدیریتی این انجمن بر عهده هیأت ووشو خواهد بود که امیدوارم در آینده روند خوبی را داشته باشیم.

رئیس هیأت ووشو هرمزگان در پایان تأکید کرد: هیأت ووشو در عین ‌کمک به انجمن کوراش، سعی می‌کند استقلال این انجمن‌ را نیز حفظ کند.

انتهای پیام/