بهداشت و درمان یکی از مهمترین مولفه ها برای رفاه حال عمومی مردم است
+ پ -
بهداشت و درمان یکی از مهمترین مولفه ها برای رفاه حال عمومی مردم است

فرماندار ویژه میناب؛ بهداشت و درمان را یکی از مهمترین مولفه ها برای رفاه حال عمومی دانست و افزود: دولت یازدهم کارنامه درخشانی در حوزه توسعه و نوسازی بیمارستان ها ، خدمات بیمه ای و تجهیزات درمانی و مراکز بهداشتی در روستاها و سایر حوزه ها به خصوص کاهش بار مالی برای بیماران را دارد و البته این کارها در شرایطی محقق شد که دولت با مشکلات مالی روبرو بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از میناب جنوب، ابوذر مهدی نخعی فرماندار ویژه میناب؛ بهداشت و درمان را یکی از مهمترین مولفه ها برای رفاه حال عمومی دانست و گفت:  دولت یازدهم کارنامه درخشانی در حوزه توسعه و نوسازی بیمارستان ها ، خدمات بیمه ای و تجهیزات درمانی و مراکز بهداشتی در روستاها و سایر حوزه ها به خصوص کاهش بار مالی برای بیماران را دارد و البته این کارها در شرایطی محقق شد که دولت با مشکلات مالی روبرو بود.

 

فرماندار میناب افزود: با همکاری دولت تدبیر و  امید در خصوص اجرای طرح تحول نظام سلامت شاهد ارتقا شاخص های بهداشتی و توزیع عادلانه خدمات بهداشتی در تمام مناطق کشور بودیم که شهرستان میناب نیز از این ظرفیت بهره لازم را داشته و اقدامات خوبی در طی سه سال گذشته انجام گرفته است.

 

نخعی عنوان کرد: میناب بواسطه مرکزیت درمانی شرق استان هرمزگان و برخی از شهرستان های جنوب کرمان باتوجه به اقدامات خوبی که در حوزه سلامت شهرستان صورت گرفته دارای کمبودهایی نیز می باشد که با جذب دانشجوی پرستاری میتوانیم بخشی از این کمبودها را جبران کنیم.

 

وی افزود: میناب به دلیل مرکزیت درمانی شرق هرمزگان و برخی از شهرستان های جنوب کرمان باتوجه به اقدامات خوبی که در حوزه سلامت شهرستان صورت گرفته دارای کمبودهایی نیز می باشد که جذب دانشجوی پرستاری در میناب می تواند برخی از این کمبودها را پوشش دهد.

 

در ادامه دکتر عباس زاده دبیر هیئت بورد پرستاری وزارت بهداشت در این زمینه گفت: اولویت اصلی وزارت بهداشت برای ارائه مجوز تکمیل زیرساختهای لازم همچون وجود فضای اموزشی ، کادر درمانی و ارتقا تجهیزات و سطح بیمارستان میناب از یک بیمارستان درمانی به بیمارستان آموزشی است که نیاز به مشارکت بین بخشی و حمایت مدیریت شهرستان برای تحقق این مهم است.

 

دبیر هیئت بورد پرستاری وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: طی بازدیدی که از امکانات و تجهیزات دانشکده سلامت شهرستان و بیمارستان داشته ایم، با توجه به وجود شاخص های مختلفی همچون میزان جمعیت شرق استان ، تعداد تخت بیمارستانی و مراکز بهداشتی و درمانی نتایج آن را برای شورای گسترش علوم ارائه خواهیم داد تا در خصوص تصویب و راه اندازی رشته پرستاری تصمیمات لازم صورت گیرد.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff