بهترین نابغه های فکری در محافل قرآنی حضور دارند
+ پ -
بهترین نابغه های فکری در محافل قرآنی حضور  دارند

مدیر عامل موسسه قرآنی آل یاسین با بیان اینکه در ۵۰ نقطه از کشور شعبه های آموزشی دارند افزود: بهترین نابغه های فکری و جوانان مستعد در محافل قرآنی روستاها حضور دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، حجت السلام محمد شریف زاهدی مدیر عامل موسسه آل یاسین(ع) که قبلا مولودی اهل سنت بود و سال هاست به مذهب شیعه جعفری روی پیدا کرده در گفتگو با خبرنگار میناب جنوب در خصوص تاسیس موسسه آل یاسین (ع) گفت: موسسه شبانه روزی آل یاسین(ع) فعالیت خود را درسال ۱۳۸۷ در سه حوزه قرآنی، فرهنگی و تبلیغی آغاز کرد.

 

وی گفت: این موسسه یکی از فعالترین موسسات در استان هرمزگان و بعضی از نقاط مرزی کشور می باشد که یکی از شاخصه های موفقیت این موسسه را می توان به رایگان بودن تمام فعالیت های این مجموعه دانست و همین رایگاه بودن باعث استقبال بسیاز زیاد خانواده ها در این مکان شده است.

 

IMG_20150623_212257

وی گفت: یکی دیگر از موفقیت های ما در این خصوص فعالیت قریب به ۵۰ شعبه قرآنی از سال ۸۷ در هفت استان کشور است که توانستیم جمع کثیری از خواهران و برادران را در کلاس های قرآن و احکام، عقاید و اخلاق مشغول سازیم.

 

وی در ادامه اظهار داشت: ما در مسیر برنامه های قرانی خود در سال ۱۳۹۲ به یک مجموعه قرانی بسیار کوچک در روستایی به اسم کشپیری سندرک میناب در یک خانواده به اسم میرانی برخورد کردیم که در این خانواده چهار برادر و یک خواهر توانسته بودند ظرف مدت کمتر از یکسال حافظ کل قرآن بشوند و این امر ما را تحریک کرد تا فعالیت های خودمان را افزایش دهیم.

 

حجت السلام زاهدی افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری بر ترویج فرهنگ قرآنی و آموزش برای اشاعه هر چه بیشتر فرهنگ قرانی ما در همان روستا مجموعه ای بنام جامعه الحفظ بیت الزهرا(س) زیر نظر موسسه آل یاسین(ع)را تشکیل دادیم که در مراسم افتتاحییه این موسسه بسیاری از مسئولین قرانی کشوری مانند قائم مقام شورای عالی قرآن کشور اقای دکتر سرابی، مدیر عامل اتحادیه قرانی کشور آقای محمدی و افرادی از دفتر مقام معظم رهبری در این مکان حاضر شدند و این طرح بصورت ملی پذیرفته شد و از ۸ ماه پیش کار خود را آغاز کرد.

 

IMG_20150623_195609

وی یادآور شد: با لطف قران کریم بسیاری از این عزیزانی که در این مجموعه قرار گرفته اند از نوابغ فکر ی و ذهنی هستند که از استان های مختلف در این موسسه حاضر هستند.

 

وی گفت: پیش بینی ما این است که تا شهریور ماه امسال بیش از ۱۰۰ نفر مشغول حفظ شبانه روزی قران کریم شوند که انشاالله این افراد ظرف مدت کمتر از یکسال حافظ کل قرآن خواهند شد.

 

وی افزود: به لطف الهی از سال ۸۷ تاکنون با توجه به پشتیبانی که موسسه قرانی آل یاسین(ع) انجام داده است ۳۲ نفر از اعضای این موسسه حافظ کل قران کریم شده اند و بنا است بعد از ماه مبارک رمضان در شهرستان رودان یک موسسه شبانه روزی خواهران را با حدود ۵۰ نفر را راه اندازی بکنیم.

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff