بهبود وضعیت حجاب آسیب پذیری جامعه را کاهش می دهد/تمامی ارگانها در افزایش فرهنگ عمومی نقش دارند
+ پ -
بهبود وضعیت حجاب آسیب پذیری جامعه را کاهش می دهد/تمامی ارگانها در افزایش فرهنگ عمومی نقش دارند

مسئولین بستک با بیان اینکه مسئله حجاب از مهمترین موضوعات تحکیم بنیان خانواده است ، خواستار ورود تمامی ارگانها برای الگو ساختن عفاف و حجاب اسلامی در تمامی فرهنگ ها شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ،  خبرنگار جهانگیریه طی مصاحبه ای که با سه مسئول شهرستان بستک انجام داد مسئله حجاب و مشکلات این حوزه را پیگیری کرد .

 

حجت الاسلام یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک با اشاره  به  اهمیت پوشش زنان  در  جامعه گفت : حجاب از مهم ترین موضوعاتی می باشد که شایسته است به طور ریشه ای و اصولی به آن پرداخته شود و همان گونه که حضرت علی (ع) سمبل تقوا و شجاعت است حضرت زهرا (س) نیز سمبل حجاب و عفاف است بنابر این ما باید تمام توان خود را در جهت انجام این فریضه الهی به کار ببندیم .
وی افزود : هر چند کشور ایران اسلامی در زمینه های مختلف به پیشرفت های عظیمی دست یافته است اما متاسفانه در زمینه های فرهنگی به خصوص امر به معروف و نهی از منکر وبه ویژه “حجاب”، گاهی به مشکل بر می خوریم ، همان گونه که آیه شریفه ۹۰ سوره نحل اشاره به این دارد که اولین فردی که امر به معروف و نهی از منکر کرده خداست و همچنین در آیه دیگری، نبی مکرم اسلام را به عنوان آمر به معروف و نهی ازمنکر معرفی کرده است.
امام جمعه شهرستان بستک خاطر نشان کرد : حجاب مسأ له ای است که باید به صورت تمام و کمال در زندگی اجتماعی ما عملی شود و با توجه به اینکه بعد از نماز بیشترین تأکید خدا بر امر به معروف و نهی از منکر است، وظیفه ی همگان است که در حوزه امر به معروف و نهی از منکر که یکی از واجبات الهی است ثابت قدم شوند.
در مصاحبه ای دیگر از با فرماندار شهرستان بستک صورت گرفت ، مهندس میر مرسل ایزدی پور فرماندار شهرستان بستک  گفت: بر مسئولان شهرستان واجب است که مسأله حجاب را یکی از دغدغه های خود قرار دهند و زمانی که فرهنگ عمومی را مورد آسیب شناسی قرار می دهیم باید مسائل فرهنگی و از جمله حجاب به مرحله نظارت و اجرا برسد .
وی افزود: با توجه به اینکه فرهنگ ما یک فرهنگ ایرانی اسلامی و یک فرهنگ ناب در جهان است باید بیشتر در حوزه امر به معروف و نهی از منکر و اصلاح معضلات فرهنگی جامعه تلاش کنیم چرا که خون شهدا برای پاسداری از فرهنگ ناب اسلامی بوده و به عنوان یک مسلمان توجه به معضلات و موضوعات اجتماعی از جمله وظایف شرعی همه مسئولان محسوب می شود لذا باید با اهتمام بیشتر و عزم عمومی معضل بد حجابی و بی حجابی در جامعه رفع شود.

 

 

قاسم زاده سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بستک از راهکارهای این اداره برای تقویت حجاب و عفاف در جامعه گفت :  ایجاد همدلی بیشتر در جهت رفع مشکلات و معضلات فرهنگی که جامعه را فرا گرفته است امری اجتناب ناپذیر است ، باید تمام ارگانه های فرهنگی در کنار هم باشند و یک هدف و مسیر را دنبال کنند.
وی یاد آور شد که در دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بستک با موضوع امر به معروف و نهی از منکر با محوریت “حجاب” برگزار شد اعضاء حاضر در جلسه به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند که از جمله می توان به شناساندن مصداق حجاب به خانواده ها ، تبلیغ ، اطلاع رسانی و همدلی ، راه اندازی گشت مشترک جهت امر به معروف و نهی از منکر ، برگزاری نمایشگاه ها ، ارائه ی الگوها مناسب در حوزه حجاب ، برگزاری همایش های خاص برای خانواده ها و کنترل بیشتر در محیط های بیرونی جامعه را از جمله برنامه های مصوب در این جلسه بوده که اداره فرهنگ و ارشاد در ارتباط با اجرایی شدن آنها از هیچ کوششی فروگزار نخواهد کرد .

 

انتهای پیام/ س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff