تاخیر در واگذاری زمین علت اصلی ساخت و سازهای غیرمجاز در بستک است
+ پ -
تاخیر در واگذاری زمین علت اصلی ساخت و سازهای غیرمجاز در بستک است

بخشدار مرکزی بستک اظهار کرد: یکی از علل اصلی در بالا بودن آمار ساخت و ساز های غیر مجاز در بستک، تاخیر در واگذاری زمین به متقاضیان است که بنیاد مسکن می تواند به روند واگذاری زمین سرعت بخشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، سید حبیب الله شیدایی بخشدار مرکزی بستک با بیان اینکه جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز تنها وظیفه دهیاری ها نیست و یک کار بین بخشی است و یکی از علل اصلی در بالا بودن آمار ساخت و ساز های غیر مجاز در بستک، تاخیر در واگذاری زمین به متقاضیان است، گفت: افزایش جمعیت و نیاز روز افزون جوانان به ساخت مسکن و عدم واگذاری زمین، باعث انباشته شدن مطالبات در این بخش شده است که متاسفانه واگذاری زمین به متقاضیان به کندی انجام می شود.

وی افزود: علت تاخیر در واگذاری زمین، بخشی به هزینه بردار بودن این اقدام برای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که می بایست قبل از واگذاری زمین، اقداماتی از قبیل زیرسازی را انجام دهد که با توجه به کمبود منابع مالی و طولانی بودن فرآیند اداری واگذاری زمین، تا کنون واگذاری زمین در شهرستان به صورت مطلوب انجام نشده است و بنیاد مسکن می تواند به روند واگذاری زمین سرعت بخشد.

شیدایی بیان کرد: تاکنون در روستاهای پرجمعیت تدروئیه، برکه لاری و فتویه، به متقاضیان، زمین واگذار شد که توانسته پاسخگوی بخش کوچکی از نیاز مردم باشد که به عنوان مثال در روستای چند هزار نفری فتویه بعد از بیست سال تنها ۱۰۰ قطعه زمین واگذار شده در حالی که این روستا ۶۰۰ متقاضی زمین دارد.

وی تصریح کرد: بعضا اختلاف حقوقی مردم و دستگاههای اجرایی مانع از واگذاری زمین می گردد و همچنین نداشتن آگاهی لازم متقاضیان از سیر قانونی واگذاری زمین باعث می شود تا شورا از روی ناپختگی و ناآگاهی و یا بعضا سوء استفاده، اقدام به واگذاری اراضی ملی به متقاضیان کند که این کار خلاف قانون است و تاکنون در روستاهای انوه، فاریاب سنگویه، برکه لاری و فتویه با همکاری سایر نهادهای قانونی اقدام به رفع تصرف اراضی ملی شد.

بخشدار مرکزی بستک اظهار کرد: اولویت واگذاری با روستاهای انوه، سید احمدی، فتویه و تدروئیه است که تا پایان سال زمین واگذار خواهد شد.

وی تاکید کرد: با برگزاری کلاس های آموزشی برای دهیاران و اعضای شورا، نظارت بیش از پیش بر ساخت و سازها و منع نمودن دهیاری ها از واگذاری زمین به متقاضیان از اقدامات این بخشداری برای جلوگیری از تصرف اراضی ملی بوده است.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff