بندعباس شهری ثروتمند و پر درآمد بدون ورودی آبرومند+عکس
+ پ -
بندعباس شهری ثروتمند و پر درآمد بدون ورودی آبرومند+عکس

ورودی شهر بندرعباس همچنان شرایط گذشته خود را حفظ کرده است و از آنجایی که بندرعباس مهمترین کلان شهر جنوب کشور و بزرگترین بندر اقتصادی ایران است اما ورودی آن چندان جذابی ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز،  معمولاً ورودی شهرها زیباترین بخش شهرها را تشکیل می دهند که با ایجاد بلوار و فضای سبز و کاشت درختان صورت می پذیرد اما متاسفانه با وجود گذشت سالها هنوز هم ابتدای این بندر ثروتمند پر درآمد از داشتن ورودی زیبا و آبرومند بی بهره است.

 

از آنجایی که ورودی ها معرف کل شهر می باشند و تصویر اولیه از شهر و نخستین نشانه بصری را در ذهن ناظر شکل می دهند. ورودی شهرها باید با توجه به فرهنگ و عملکرد شهر صورت گیرد و در این صورت است که می توانند واجد درک و خوانایی، حس حضور، تشخص باشند.

 

ورودی شهر بندرعباس همچنان شرایط گذشته خود را حفظ کرده است و واقعیت این است که بندرعباس مهمترین کلان شهر جنوب کشور و بزرگترین بندر اقتصادی ایران ورودی جذابی ندارد.

 

شهرداری با  زیباسازی ورودی های شهر می تواند به درآمدزایی برسد. شرکت های معطمی که به لحاط اهمیت به طور مستقل دارای سازمان خدماتی هستند ،عامیانه تر اینکه هر کدام از این شرکت های دولتی یا خصوصی آنقدر توانایی دارند که بی دغدغه مالی، نسبت به زیبا سازی ورودی شهر قدم خیری بردارند اما با گذشت سالیان دراز هنوز اقدامی در جهت ایجاد فضای سبز ، کاشت درخت و پارک در این ورودی بسیار کلیدی انجام نشده است.

 

در دو سوی ابتدای شهر به جز ساختمان برخی از شرکت ها و دیوارهای طولانی پایانه حمل و نقل و بازارچه بابا غلام که به ایستگاه ثابتی برای خرید سوغات رانندگان مبدل شده اثری از زیبا سازی  به چشم نمی آید ، معمولاً ورودی شهرها زیباترین بخش شهرها را تشکیل می دهند که با ایجاد بلوار و فضای سبز و کاشت درختان صورت می پذیرد اما متاسفانه با وجود گذشت سالها هنوز هم ابتدای این بندر ثروتمند پر درآمد از داشتن ورودی زیبا و آبرومند بی بهره است.

 

طبیعت موجود(نماهای سنگی، شیب و اختلاف ارتفاع، رنگ خاک، گیاهان موجود و…)، خواست و همت مدیریت شهری، ساختارهای ترافیکی موجود(پل ها، رمپ و لوپما) و بهره گیری از ایده های مبتنی بر فرهنگ و هنر بومی را از امکانات موجود در اجراء طرح عنوان نمود.

برای افرادی که به دیگر شهرهای مهم کشور سفر کرده و فضای سبز و درختکاری چشم نواز ورودی شهرها را دیده اند اوضاع ورودی های زشت این بندر مهم کمی عجیب است .

ورودی های شهر دروازه های شهر محسوب می شوند که معرف هویت و فرهنگ هر شهر است و وضعیت موجود به هیچ وجه زیبنده و مطلوب بندرعباس و شهروندان نیست.

شرایط شهر باید به گونه ای باشد که مسافران عزیزی که برای نخستین بار بندرعباس را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می نمایند خاطرات خوشی را با خود به همراه ببرند و در همین راستا مدیریت شهری باید برای مناسب سازی ورودیهای شهر تدبیر ویژه ای بیاندیشد.

توجه به زیبا سازی ورودی های شهر امر بسیار مهم و لازم است که امیدواریم با حمایت مسئولان دولت و سازمان های اقتصادی حاشیه شهر و شهرداری این نقیصه مهم ترمیم شود‌.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff