بندر پارسیان اولین و بزرگترین بندر تخصصی صنعتی، معدنی و نفتی ایران است

  1. به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سردار سعيد محمد فرماندهٔ قرارگاه خاتم الانبياء سپاه گفت: در خیلی از حوزه‌ها و گرایش‌ها به سرمایه‌گذار تبدیل شده‌ایم که دولت را در سرمایه‌گذاری در پروژه‌ها و ایجاد اشتغال و کارآفرینی کمک می‌کنیم و در اجرای پروژه بندر پارسیان نیز ۸۰ درصد سرمایه‌گذاری توسط قرارگاه انجام شده است.
  2. وی اظهار کرد: این پروژه شامل ۱۵۰۰ متر موج‌شکن اصلی، ۴ پست اسکله با امکان تخلیه و بارگیری حدود ۹ میلیون تن انواع کالا در سال است که ظرفیت شناورهایی تا ۱۰۰ هزار تن با حداکثر عمق آبخور ۱۷ متر در طراحی‌ها لحاظ شده و در حال حاضر اسکله شماره پنج آن تکمیل شده است.
  3. فرماندهٔ قرارگاه خاتم الانبياء سپاه گفت:شهرستان پارسیان در غرب استان هرمزگان و ۳۰ کیلومتری عسلویه واقع شده و منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان در محدوده‌ای افزون بر ۱۰ هزار هکتار در این شهرستان واقع شده و قرار است در این بندر، چهار اسکله ساخته شود تا کشتی‌های با تناژ بالا در این بندر پهلوگیری کنند.
  4. سردار سعيد محمد در پايان افزود: طراحی و اجرای بندر پتروشیمی پارس به عنوان بزرگترین بندر پتروشیمی غرب آسیا، طراحی و اجرای فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار به عنوان اولین بندر اقیانوسی کشور، طراحی و اجرای بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری و پایانه کانتینری کشور و طراحی و احداث بندر تمبک به عنوان بزرگترین بندر کیسونی غرب آسیا توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) اجرا شده است.
  5. انتهای پیام/