تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 529734
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۰| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
پاتوق مطالبه گری در حوزه غرب هرمزگان:

بندرلنگه، مهد تجارتی که در سایه نبود مدیریت صحیح مغفول مانده/حل مسائل کشور ملزم داشتن مجلس قوی است

شیبانی،کاندید یازدهمین دوره نمایندگی مجلس در غرب هرمزگان، گفت: بندرلنگه با وجود منابع اقتصادی بسیار، مهد تجارت نام گرفته است اما به علت عدم برنامه ریزی صحیح بر روی ذخایر آن و عدم تخصیص برای ایجاد زیر ساخت های مناسب، این ظرفیت های ویژه رو به افول است.

بندرلنگه، مهد تجارتی که در سایه نبود مدیریت صحیح مغفول مانده/حل مسائل کشور ملزم داشتن مجلس قوی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ اولین شب از پاتوق مطالبه گری کاندید های نمایندگی مجلس شورای اسلامی در حوزه غرب استان هرمزگان به همت بسیج دانشجویی استان، قرارگاه شهید دیالمه در دانشگاه آزاد شهرستان بندرلنگه برگزار شد.

غلامحسین زارع،احمد شیبانی و احمد جباری از کاندیهای حوزه غرب استان هرمزگان میهمان شب اول پاتوق  مطالبه گری در غرب هرمزگان بودند که احمد جباری در این جلسه حضور نیافت.

در ادامه احمد شیبانی،یکی از کاندید های حوزه غرب هرمزگان به بیان دیدگاه های خود و در جمع مجریان کارشناس و حضار خواهد پرداخت.

وی کارشناسی علوم سیاسی و ارشد حقوق عمومی را دارد و سمت فرماندار بستک و بندرسیریک و همچنین بخش دار بندرلنگه و پارسیان از جمله سوابق این کاندید به شمار می رود.

حل مسائل کشور ملزم داشتن مجلس قوی است

مجری کارشناس: بعد از انقلاب دولت هایی که تاکنون روی کار آمدند در حوزه مدیریت کلان کشور سه گفتمان را دنبال کردند گفتمان لیبرال سرمایه داری، گفتمان سوسیالیستی برگرفته از مکاتب شرقی و گفتمان سوم گفتمان انقلابی است دیدگاه و نظر شما به کدام یک از این سه گفتمان نزدیک تر است؟

شیبانی: نظام جمهوری اسلامی ایران برگرفته از اسلامیت و جمهوریت است لذا بخشی از اقتصاد باید اسلامی باشد؛ کشوری که در طول چهل سال دچار تحریم بوده یکی زمینه هایی که می تواند امنیت و استقلال کشور را قوی سازد بعد نظامی آن است تا دچار بحران نشود.

لذا در مجلس سلایق شخصی باید کنار گذاشته شود و برای حل مسائل کشور مجلس قوی نیاز است بنابراین یکی از راه های برون رفت از مشکلات اقتصادی موجود تکیه بر اقتصاد داخلی و اقتصاد مقاومتی است که در این زمینه برنامه ریزی بر روی سرمایه گذاران بخش خصوصی صورت گیرد.

شورای نگهبان، نگهبان قانون اساسی کشور است

مجری کارشناس: به نظر شما رد صلاحیت هایی که از سوی شورای نگهبان به عنوان یک نهاداصلی صورت گرفته مبتنی بر سلیقه خاصی بوده و یا با نگاه کارشناسی صورت گرفته است؟

شیبانی: این نهاد نگهبان قانون اساسی کشور است و قطعا افراد با ایمان و براساس سوابق خود احراز صلاحیت می کنند لذا در زمانی که تعداد رد صلاحیت ها افزایش پیدا کرد یک جو منفی بر علیه شورای نگهبان در کشور به وجود آمد.

نماینده مردم باید دارای خصوصیات و ویژگی باشد که به تایید این شورا برسد و از فیلتر های قانونی و مهم رد شوند؛ عملکرد شورای نگهبان یک عملکرد مناسب و در چهارچوب قانون بوده است.

مجری کارشناس: در ادامه نام اشخاص برده خواهد شد که انتظار می رود نظر مختصر و شفافی در خصوص آن ها ارائه دهید؟

آیت الله علم الهدی: از افراد زحمتکش دوران انقلاب هستند

عباس آخوندی: شخصی است که با مطرح کردن مسائلی، مردم رضایت چندانی از او ندارند

ماموستا شیخ الاسلام: شناختی ندارم

مشائی: در دوره اول ریاست جمهوری احمدی نژاد خوب عمل کرد اما در دوره دوم عملکرد مطلوبی نداشت

زیبا کلام:  از اساتید نخبه سیاسی هستند

fatf: امتیاز مثبت و منفی را با هم دارد اما وقتی بخواهد با تکیه برآن سپاه به عنوان یک ارگان مهم و تاثیر گذار در کشور را تحریم کند یعنی با نظام مشکل دارد.

پالایش اقتصادی مجلس پیش رو

مجری کارشناس: نوسانات ارزی ناشی از چیست و راهکار شما برای از بین بردن آن به چه صورت است؟

شیبانی: بخشی از نوسانات ارزی مربوط به بعد بین المللی است اما بخش اعظم آن مربوط به فساد اداری است به دلیل اینکه برنامه ریزی دقیق و موثری بر روی نظارت ها صورت نگرفته است لذا اولین اقدام مجلس با نمایندگان جدید، پالایش اقتصادی در زمینه ارز باید تحقق یابد بنابراین بابد نظارت دقیقی بر روی این موضوع صورت گیرد.

مجری کارشناس: نظارت های سنتی که تاکنون وجود داشته کارآمد نبوده به نظر شما ساز و کار و ساختار نظارتی موثر چگونه است؟

شیبانی: نماینده مجلس خود ناظر بر کارها و اشخاص است اما آیا کسی ناظر بر کار خود نماینده است؟ باید یک سیستمی برای نظارت بر کار نماینده تعریف شود که قانون شفافیت آرا یک سیستم مناسب برای این موضوع است که با توجه به آن گزارش عملکرد خود را معرض عموم می رسانند.

بندرلنگه، مهد تجارتی که در سایه نبود مدیریت صحیح مغفول مانده

مجری کارشناس: وضعیت اقتصادی مردم غرب هرمزگان را چطور ارزیابی می کنید؟

شیبانی: در حوزه غرب ما ظرفیت های کلان اقتصادی از قبیل گمرکات، دریا، معادن و کشاورزی را داریم که در طول چهل سال از انقلاب اسلامی مدیریت منظم و مناسبی بر روی این ذخایر منایع طبیعی صورت نگرفته است.

از جمله این ظرفیت ها می توان به ورود کشتی های صنعتی به خلیج فارس اشاره کردکه می توان با مدیریت منظم و برنامه ریزی شده به اشتغال پویا و هدفمند رسید.

بندرلنگه با وجود منابع اقتصادی بسیاری مهد تجارت نام گرفته است اما به علت عدم برنامه ریزی صحیح بر روی ذخایر آن و عدم تخصیص بودجه برای ایجادزیر ساخت های مناسب، این ظرفیت ها رو به افول است.

۲۶ سال از افتتاح گمرک پارسیان آن می گذرد اما هنوز به صورت یک دفتر مانده است و جوانان در غرب استان به علت نبود شغل مناسب به مشاغل کاذب روی آورده اند.

در صنایع شهرستان پارسیان ، خبری از اشتغال بومی ها نیست این معضل موجب شده که شهرستان های بندرلنگه، پارسیان و بستک همچون مرواریدی در صدف دستخورده باقی بمانند و بهره برداری مناسبی از ظرفیت های اقتصادی موجود در این شهرستان ها صورت نگیرد.

کارشناس مجری: راهکار شما برای روی کار آمدن نیروهای بومی و نخبه چیست؟

شیبانی: در بحث سازمان مدیریتی و امور استخدامی باید قوانین به تصویب مجلس برسد و با به کار بستن تیصره هایی در شیوه گزینش و این آزمون ها از ظرفیت های بومی و نخبه این حوزه استفاده و حمایت شود.

مجری کارشناس: قانون شفافیت آرا را چگونه ارزیابی می کنید و آیا مورد تایید شما است؟

شیبانی: قانون شافیت آرا یکی از ابعاد نظارتی بر روی عملکرد نماینده است و باعث می شود با وضع قوانین نماینده محدود شود و بنده اگر به مجلس راه پیدا کنم جز اولین نمایندگانی هستم که این قانون را امضا خواهم کرد.

مجری کرشناس: آیا در پویش شفاف سازی اموال شرکت می کنید؟

شیبانی: یک منزل و یک خودرو سمند دارم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=529734
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

12,589 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی