1

بنادر گردشگری و مسافری قشم تا بهبود شرایط جوی تعطیل است/گردشگران از تردد با شناورها غیر مجاز خوداری کنند

؛ علی اشتری، مدیر بنادر و دریانوردی قشم در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به ورود موج بارشی  به استان هرمزگان که طی روزهای گذشته به طرق گوناگون اطلاع رسانی شده است افزود: فعالیت‌های دریایی مانند تفریحات آبی و سفر به مراکز گردشگری دریایی شامل جزیره هنگام و جنگل‌های حرای قشم همانگونه که در اخبار قبلی نیز اعلام شده بود تا اطلاع ثانوی و بهبود شرایط جوی تعطیل است.

مدیر بنادر و دریانوردی قشم از مسافران و گردشگران خواست با توجه به تعطیلی مراکز گردشگری و تعطیلی بندر مسافربری شهید ذاکری قشم ،ضمن برنامه ریزی سفرهای خود را به زمان دیگری موکول کنند.

اشتری با بیان اینکه وزش بادهای تند جنوب شرقی باعث تلاطم دریا و اختلال در تمامی فعالیت‌های دریایی طی روزهای یکشنبه و دوشنبه می‌شود، افزود: محدودیت و ممنوعیت اعلامی از سوی اداره بنادر و دریانوردی قشم  طی روزهای یاد شده جهت  جلوگیری از مخاطرات احتمالی  و تامین سلامت سفر است .

وی از هموطنان خواست در صورت ممنوعیت تردد در بنادر استان از سفر با شناور غیر مجاز از اماکن غیر مجاز جدا خوداری نموده و جان خود و عزیزانشان را به مخاطر نیندازند.

به گفته مدیر بنادر و دریانوردی قشم، در صورت تعطیلی بندر شهید ذاکری ، هموطنان بنا به ضرورت می توانند از بنادر لافت و پل آن هم با اطلاع قبلی تردد نمایند .

وی تاکید کرد: مرکز جستجو و نجات دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی با شماره ۱۵۵۰ به صورت شبانه روزی آماده ارایه خدمات امداد و نجات است.

انتهای پیام/