بمناسبت هفته بسیج همایش علمای شیعه و سنی در سیریک برگزار شد
+ پ -
بمناسبت هفته بسیج همایش علمای شیعه و سنی در سیریک برگزار شد

بمناسبت هفته بسیج همایش وحدت و بیداری اسلامی با حضور ۱۰۰ نفر از علمای شیعه و سنی در مسجد جامع شهر بندر کوهستک برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ به نقل از آذینی محمد زارع مهرانی مسئول هماهنگ کننده حوزه نمایندگی ولی فقیه سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان گفت: لازمه نقش آفرینی علمای شیعه و سنی برای ایجاد و حفظ وحدت پرهیز از اختلاف در بین مردم در سطح جامعه است.

زارع مهرانی در این همایش افزود: ایجاد و حفظ وحدت و هوشیاری در مقابل فتنه افکنان از مهمترین عوامل حفظ اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران است و امروز الحمدالله برقراری وحدت و اتحاد بین شیعه و سنی در هرمزگان نتیجه تلاش شبانه روزی همه مسئولان و علمای شیعه و سنی در استان است.

مسئول هماهنگ کننده حوزه نمایندگی ولی فقیه سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان تصریح نمود: امام خمینی(ره) درباره اهمیت تحکیم وحدت فرمودند مشکل اصلی مسلمانان در تحکیم وحدت اسلامی عمل نکردن به قرآن است و وظیفه همه ماست که بیشتر از گذشته به قرآن عمل کنیم برای اینکه عمل کردن به قرآن باعث وحدت و پیشرفت انسان می شود و هیچ وقت ضرر و زیانی نخواهیم کرد.

شیخ علی ماهیگیر روحانی و مولف اهل سنت شهرستان سیریک نیز گفت: رویکرد بسیج در عرصه دشمن شناخت تبیین و شناخت نقشه ها و ماهیت دشمن است،امروز استراتژی دشمن استفاده از اختلافات داخلی در بین امت اسلامی به بهانه های مذهبی ، قوی و نژادی است و وظایف علمای شیعه و سنی در این برهه زمانی بصیرت افزایی و هوشیاری در میان مردم است.

ماهیگیر عضو هئیت مرکزی ائمه جمعه و جماعت اهل سنت شهرستان های سیریک و میناب افزود: دشمن از قرار گرفتن در جنک رودر رو واهمه دارد و از آن می ترسد چون باعث اتحاد و همبستگی امت اسلامی خواهد شد برای همین با نقشه های مرموز جلو می رود و تا کنون خسارات فراوانی بر امت و جهان اسلام وارد آورده است.

شیخ علی امام جمعه موقت و روحانی مولف اهل سنت استان هرمزگان گفت: یکی از رویکردهای بسیج در دوره اخیر باید حرف شنوی از تفکری باشد که فصل الخطاب جامعه و امت اسلامی است و برای همین فضای جامعه باید فضای شنیدن این تفکر باشد و جامعه بسیجی باید از بیان نمودن حرف های متفرقه که فضای جامعه را ملتهب نماید پرهیز نماید و به داشته های مطلعین و مخبرین امر که به تبیین ماهیت دشمن غربی می پردازند اعتماد نمایند و راه نفوذ دشمن غربی را در ابعاد مختلف مسدود سازد.

شیخ ماهیگیری ابراز داشت: راه اندازی جنگ های نیابتی امریکا را در خاورمیانه برای اختلاف افکنی میان امت های اسلامی است و اگر امت اسلامی در عرصه خودشناسی و دشمن شناسی بسیجی وار برخورد نماید و همه آحاد امت اسلام خود را متعهد به شناخت اشتراکات موجود در امت اسلامی و اهداف غایی دین اسلام نماید و دشمن را ماهیتا بشناسد و از نقشه آن مطلع باشد هیچ گاه در صفوف تفرقه انگیز و جنگ های نیابتی قرار نخواهد گرفت.

انتهای پیام/ق

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff