بلوغ زودرس از پیامد های قطعی دیدن ماهواره

+ پ -
بلوغ زودرس از پیامد های قطعی دیدن ماهواره

کارشناس علوم تربیتی استان گفت:در حال حاضر سن بلوغ جنسی در بسیاری از دختران و پسران ما پایین تر از حد طبیعی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مریم جهانگیری، کارشناس علوم تربیتی استان در مورد بلوغ زودرس که از پیامد های قطعی دیدن ماهواره است ؛گفت: در وجود هر انسانی غدد جنسی وجود دارد ، که اگر به صورت طبیعی در یک سن مشخص فعال می شود و این غدد در پسرها معمولا در همان سن بلوغ شرعی فعال شده و پسر مفهوم غریزه جنسی را از دوره بلوغ حس می کند ؛ اما در دختر ها فعالیت این غدد به گونه ای که احساس نیاز غریزی به جنس مخالف کنند تا چند سال پس از سن بلوغ هم به تاخیر می افتد .

 

وی افزود: جامعه ایده آل جامعه ای است که پسر ها و دختر ها در سنینی با مفهوم غریزه جنسی آشنا شوند که اندکی پس از آن ازدواج می کنند ، یعنی فاصله این حس با ازدواج فاصله زیادی نباشد .

 

کارشناس مسائل تربیتی استان، ادامه داد: حالا جامعه ای را تصور کنید که پسرها و دخترها زودتر از موعد طبیعی با غریزه جنسی آشنا می شوند و سال ها بعد زمینه ازدواج برای آنان فراهم می شود . در حال حاضر سن بلوغ جنسی در بسیاری از دختران و پسران ما پایین تر از حد طبیعی است .

 

وی به سن بلوغ در پسران و دختران اشاره کرد و گفت :کم نیستند پسرانی که در سن ۱۲ سالگی و دخترانی که در ۹ سالگی به بلوغ جنسی رسیده اند و این پسرها و دخترها هم در سنی بالای بیست و پنج سال ازدواج می کنند یعنی بیش از ۱۳ سال دست و پنجه نرم کردن با این غریزه
این کارشناس تربیتی اظهار داشت: در این مورد وجود دارد که او در سنی به غریزه جنسی رسیده که عقل مدیریت این غریزه را ندارد . نو جوانی که در سن ۱۲ سالگی به سن بلوغ می رسد ؛ بسیاری از آن مدیریت های عاقلانه ای که باید در زندگی وجود داشته باشد تا این غریزه را کنترل کند ؛ ندارد و به همین دلیل هم دست به کارهایی می زند که نمی تواند زشتی آن کارها را درک کند، وقتی هم که به سن رشد رسید به جهت اعتیادی که به این کارها پیدا کرده نمی تواند آن را ترک کند .

 

 

جهانگیری در پایان تصریح کرد: بلوغ زودرس از پی آمدهای قطعی دیدن ماهواره به شمار می رود به طور طبیعی اگر نوجوان یا جوان که چنین صحنه هایی را می بیند ، شرایط ازدواج و تشکیل زندگی زناشویی را نداشته باشد خواهد کوشید عطش کاذب خود را از راه های دیگر فرو نشاند و اینجاست که مشکلات اخلاقی دیگری مانند روابط نادرست پدید می آید امید است خانواده ها بیشتر توجه نمایند .

 

 

انتهای خبر /

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff