بعید است مجلس جدید تغییر چشمگیری در سیاست داخلی و خارجی ایران ایجاد کند
+ پ -
بعید است مجلس جدید تغییر چشمگیری در سیاست داخلی و خارجی ایران ایجاد کند

خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس در گزارشی ضمن آنکه پیروزی علی لاریجانی را شکست اصلاح طلبان خواند،‌ تصریح کرد «ایجاد تغییرات چشمگیر در سیاست داخلی یا خارجی ایران بعید است».

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک رسانه معتبر غربی در گزارشی به موضوع رقابت علی لاریجانی با محمدرضا عارف برای ریاست مجلس دهم و تاثیرات مجلس جدید شورای اسلامی ایران بر فضای سیاست داخلی و خارجی این کشور پرداخت.

انتخاب هیات رئیسه موقت مجلس شورای اسلامی ایران امروز با حضور نمایندگان مجلس دهم برگزار شد. (جزئیات بیشتر)

خبرگزاری آسوشیتدپرس درگزارشی در این مورد نوشته است: «علی رغم پیشتازی‌ها و پیروزی‌های اصلاح‌طلبان در انتخابات گذشته،‌ رئیس دیرینه پارلمان ایران منصب خود را حفظ خواهد کرد».

این خبرگزاری آمریکایی ادامه داد: «علی لاریجانی، محافظه کار میانه روی ۵۹ ساله با ۱۷۳ رای از مجموع ۲۸۱ نماینده بار دیگر انتخاب شد. او محمدرضا عارف اصلاح‌طلب را شکست داد؛ کسی که برای توسعه آزادی‌های اجتماعی و سیاسی تمایل و آمادگی بیشتری دارد».

آسوشیتدپرس افزود: «هم محافظه‌کاران میانه‌رو و هم اصلاح‌طلبان از رئیس‌جمهور حسن روحانی و توافق تاریخی هسته‌ای با قدرت‌های جهانی حمایت می‌کنند، اما اصلاح طلبان همچنین خواهان کاهش محدودیت‌های آزادی بیان هستند».

این خبرگزاری غربی با اشاره به ساختار نظام سیاسی در ایران و تاثیرات احتمالی مجلس دهم در فضای سیاست داخلی و خارجی ایران اینطور می‌نویسد: «ایجاد تغییرات شگرف در سیاست داخلی یا خارجی ایران، ‌بعید است».

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff