بعد از وقفه نسبتا طولانی صادرات یونجه به کشورهای حاشیه خلیج فارس از سیریک شروع شد+ تصاویر
+ پ -
بعد از وقفه نسبتا طولانی صادرات یونجه به کشورهای حاشیه خلیج فارس از  سیریک شروع شد+ تصاویر

فرماندار شهرستان سیریک گفت: بعد از وقفه چند ماهه صادرات دوباره صادرات یونجه از اسکله چند منظوره شهرستان سیریک آغاز شد و تاکنون بیش از ۲۵ تن یونج به کشور های حاشیه حوزه خلیج فارس صادر شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ میر مرسل ایزدی پور، فرماندار شهرستان سیریک در گفتگو با خبرنگار آذینی اظهار کرد:  ارزش های محموله های صادره شده بیش از ۲۲ هزار پانصد دلار بوده که برای کشور ارز آوری داشته است.

وی افزود: پیش بینی می شود تا پایان سال بیش از  ۱۲۵۰ تن به ارزش ۳۷۵ هزار دلار  به کشورهای حاشیه حوزه خلیج فارس و کشورهای عمان ، امارت و کویت صادره شود.

نماینده عالی دولت در  شهرستان سیریک تصریح کرد: با  رونق صادرات از مجتمع بندری سیریک (اسکله چندمنظوره سیریک) ضمن ایجاد اشتغال برای جوانان و مردم شهرستان ارز آوری خوبی برای کشور به دنبال خواهد داشت.

ایزدی پور بیان کرد: بیشتر محموله های صادره شده یونجه به کشورهای امارات متحده عربی و کشور عمان بوده است.

وی افزود: علی رغم عدم  تکمیل برخی زیر ساخت های  صادرات در  اسکله های شهرستان در سال گذشته و سال جاری  محصول و کالاهایی شامل یونجه، خرما ، شیره خرما، خرمای دامی، علوفه، حصیر، صنایع دستی، دام زنده سبک و سنگین  به کشورهای عمان، امارات و کویت صادر شده است.

فرماندار شهرستان سیریک یادآور شد: در صورت تکمیل پسکرانه های اسکله چند منظوره سیریک و تسهیل در صادرات کالاها، محصولات سبزی، صیفی جات و صادرات کالاهای غیر نفتی  اشتغالزایی و رونق اقتصادی خوبی هم در شهرستان سیریک و هم شرق استان فراهم خواهد شد.

ایزدی پور بیان کرد: شهرستان سیریک با توجه به نزدیکی به کشورهای حاشیه حوزه خلیج فارس بویژه کشورهای عمان و امارت متحده عربی و برخورداری  از دو گمرگ فعال بندر کوهستک و شهر سیریک و مجتمع بندری و وجود دومین اسلکه بزرگ استان  از نظر وسعت حوضچه  و توسعه سواحل مکران می تواند ضمن اشتغالزایی به قطب تجارت استان تبدیل شود.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان سیریک بیش از یکصد فروند لنچ تجاری مشغول فعالیت  در قالب ته لنجی هستند که در صورت احیای پسکرانه ها و ارتقای فعالیت ته لنجی به بازرگانی و تجاری در شهرستان ضمن بهبود و رونق صادرات باعث اشتغالزایی و مبارزه با قاچاق کالا و حمایت از تولید داخلی خواهد شد.

شهرستان سیریک دارای دو گمرگ فعال شهر بندر کوهستک و شهر سیریک است وحدود ۱۰۰ فروند لنج تجاری مشغول فعالیت تجاری هستند .

انتهای پیام/ت

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff