بصیرت مردمی زمینه ساز حماسه 9 دی شد/آزادی حلب حقانیت و قدرت انقلاب اسلامی را به اثبات رساند
+ پ -
بصیرت مردمی زمینه ساز حماسه ۹ دی شد/آزادی حلب حقانیت و قدرت انقلاب اسلامی را به اثبات رساند

امام جمعه کیش گفت: پیاده نظام دشمن در فتنه ۹ دی فکر می کرد که انقلاب و نظام را به چالش کشیده و کار انقلاب تمام است اما مردم با بصیرت و آگاهی نقشه های دشمن را نقش برآب کردند و حماسه آفریدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام علیدادی، امام جمعه کیش در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه با اشاره به سالروز حماسه ۹ دی گفت: فتنه ۹ دی یکی از بزرگترین فتنه ها علیه انقلاب اسلامی بود و نقشه پیاده نظام دشمن که فکر می کرد توانسته است به داخل نظام نفوذ کرده و انقلاب را به چالش بکشد با بصیرت و آگاهی مردم نقش برآب شد.

وی با بیان اینکه مردم در ۹ دی حماسه آفریدند، افزود: مردم نقشه دشمن را که از طراحی آن شادمان بود و به همین دلیل پیشاپیش آن را اعلام کرده بود نقش برآب کردند و بصیرت و میثاق مردم با آرمان های انقلاب و ولایت موجب شد که این فتنه به سرعت خاموش شود.

خطیب جمعه کیش با اشاره به اینکه در هر انتخاباتی برنده و بازنده وجود دارد، اظهار کرد: ممکن است کاندیداهای یک گروه در انتخابات رای بیاورند و کاندیداهای گروه دیگر رای نیاورند و به لحاظ سیاسی جناح بندی های مختلفی وجود داشته باشد و کرسی ها در مجلس یا ریاست جمهوری در هر دوره تغییر کند و چه کسانی که رای آورده اند و آن ها که رای نیاوردند اند باید مطیع قوانین کشور باشند و این طبیعی است که همه افراد و جناح ها دارای یک خط فکری و اندیشه سیاسی نیستند.

وی با بیان اینکه در هر انتخاباتی ممکن است مواردی مشاهده شود که از سوی ناظران دلسوز با آن ها برخورد می شود، افزود: شاید در برخی حوزه ها نیز رای ها باطل شود اما همه این موارد باید از مجرای قانونی پیگیری شود چراکه اگر از عرف خارج شویم مشکلاتی به وجود می آید.

حجت الاسلام علیدادی با اشاره به برگزاری انتخابات در زمان حیات رهبر کبیر انقلاب اسلامی(ره) گفت: در زمان امام (ره) هم برخی به انتخابات اعتراض داشتند اما امام شجاعانه در برابر آنان ایستاد و فرمود حرف آخر را ناظران انتخابات می زنند.

وی با بیان اینکه افراد در سال ۸۸ از مجرای قانونی تایید شده و وارد عرصه انتخابات شدند و به آن اعتراض نداشتنند، افزود: از همان مجرایی که کاندیداها مورد تایید قرار گرفتند و وارد انتخابات شدند بر انتخابات نظارت شده و اگر افراد در انتخابات و قبل از آن حرف های متناقض بزنند طبیعی است که راه نفوذ دشمن باز شده، فتنه اتفاق افتاده و جامعه دچار غبار خواهد شد.

امام جمعه کیش با تقدیر از مردم آگاه و بصیر ایران اسلامی در مواجه با فتنه ۸۸ تاکید کرد: مردم در این مقطع حساس تاریخی با بصیرت و بینش خود کشور را از یک پیچ خطرناک عبوردادند.

وی با اشاره به تهدیدات دائمی دشمن اظهار کرد: انقلاب اصیل و ارزشمند اسلامی ما هر روز مورد تهدید نقشه های پلید دشمنان قرار دارد و ما باید با تمام وجود از دستاوردهای انقلاب دفاع کنیم.

خطیب جمعه کیش در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک آزادی کامل شهر حلب از دست دشمنان تکفیری ابراز کرد: کسانی که ما را در ائتلاف صحنه سازی شده ضد داعش راه نمی دادند و می خواستند در مورد سوریه تصمیم بگیرند امروز کجاهستند؟

وی تصریح کرد: آزادی حلب امروز حقانیت و قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران و جوانان ایرانی را که به عنوان مدافعان حرم در صحنه های سخت نبرد حاضر شده و شهری مهم مانند حلب را در کنار برادران دینی خود آزاد کردند به تمام جهانیان اثبات می کند.

حجت الاسلام علیدادی تاکید کرد: نتیجه آزادی شهر حلب و دیگر شهرهای سوریه دو لشکر قدرتمند عراق و سوریه خواهد بود.

وی همچنین با تبریک سالروز ۵ دی و تشکیل حفاظت هواپیمایی کشور توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی (ره) اشاره کرد و افزود: ۳۰ سال ماموریت سخت که در تمام موارد نیز با موفقیت همراه بود نشان از قدرت، آمادگی و انعطاف نیروهای سپاه در مسوولیت ها و مأموریت های محول شده را دارد.

امام جمعه کیش با بیان اینکه به چه جرمی امروز بمب بر سر مردم بی گناه یمن ریخته می شود و مردم سال هاست که زیر چکمه های آل سعود بمباران می شوند، افزود: وقتی تروریست ها در محاصره قرار میگیرند صدای عدالت خواهی کشورهای استکباری گوش فلک را کر می کند و در شورای امنیت پشت سرهم قطعنامه تصویب می شود پس چرا در برابر مظلومیت ملت های عراق، سوریه، یمن و بحرین کسی قطعنامه ای صادر نمی کند؟ آیا این ها کسانی هستند که می خواهند از عدالت دفاع کنند؟ آیا این ها حقوق بشر سرشان می شود؟ چرا ملت مظلوم یمن با گستره جغرافیایی که دارند وقتی محاصره می شوند کسی حرفی نمی زند و در شورای امنیت و سازمان ملل جلسه ای برگزار نمی شود؟

امام جمعه کیش با اشاره به اینکه از زمان پیروزی انقلاب اسلامی هر گاه مأموریتی برای دفاع از نظام و انقلاب اسلامی، کشور و مردم به نیروهای سپاه محول شده است با موفقیت هرچه تمام تر به پایان رسیده است، تاکید کرد: سرعت عمل در کارها و استحکام و انسجام در هر ماموریتی که به این نیروها واگذار شده و هماهنگی با مأموریت ها، توسعه گستره مأموریت های واگذاری به سپاه، هوشمندی، تکلیف محوری، قدرت، لیاقت نیروهای سپاه ستودنی است و طبیعی است که چنین نهادی می تواند به بهترین شکل ممکن مأموریت خود را به انجام برساند.

خطیب جمعه کیش همچنین با تسلیت شهادت آیت الله حسین غفاری به دست رژیم سفاک پهلوی در ۴ دی ماه سال ۱۳۵۳، میلاد مسعود حضرت عیسی بن مریم (ع) را تبریک گفت و افزود: حضرت مسیح (ع) از پیامبران اولوالعظم بوده و برای هدایت نسل بشر از سوی خدواند برانگیخته شده و در این راه رنجهای فراوانی متحمل شده است و امید است جهان مسیحیت برای تحقق عدالتی که حضرت عیسی(ع) به دنبال آن بوده در کنار دیگر ادیان آسمانی تلاش کند تا جنگ ها، خونریزیی ها و بی عدالتی از جهان برچیده شود.

وی همچنین با تبریک تشکیل سالروز نهضت سواد آموزی به تلاشگران این عرصه  ابراز کرد: این نهاد پرتلاش و موفق قشرنیازمندی از جامعه را تحت پوشش قرار داد و دنیایی جدید در برابر کسانی که از نعمت سواد بی بهره بودند گشود.

حجت الاسلام علیدادی در پایان خطبه های نمازجمعه این هفته با تقدیر از تلاش های معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش در شکستن قیمت ها در بخشی از زمینه های خدمات عمومی گفت:  باید مردم در این عرصه وارد شده و در حفظ این وضعیت تلاش کنند.

وی افزود: اما در برخی از خدمات همچنان قیمت ها بی مهابا افزایش داشته و نیاز به توجه و نظارت جدی مسوولان در این زمینه احساس می شود.

نماز جمعه این هفته کیش به امامت حجت الاسلام علیدادی و با حضور مردم مومن جزیره کیش در مصلی بزرگ شهر برگزار شد.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff