بصیرت مردمی زمینه ساز حماسه 9 دی بود/عوامل فتنه سال ٨٨ خواص بی بصيرت بودند / بصیرت منشاء ایجاد پیوند امت با ولایت است
+ پ -
بصیرت مردمی زمینه ساز حماسه ۹ دی بود/عوامل فتنه سال ٨٨ خواص بی بصیرت بودند / بصیرت منشاء ایجاد پیوند امت با ولایت است

ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه نهم دی ماه برنامه ای از پیش تعیین شده برای راه اندازی جنگ احزاب در جامعه بود، اظهار کردند: با هوشیاری مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بصیرت مردمی زمینه ساز حماسه ۹ دی بود و فتنه ۸۸ نقش رهبری و مردم را به نمایش گذاشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ائمه جمعه استان هرمزگان با اشاره به فرارسیدن نهم دی ماه، روز میثاق امت با ولایت اظهار کردند:  نهم دی ماه برنامه ای از پیش تعیین شده برای راه اندازی جنگ احزاب در جامعه بود اما با هوشیاری مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بصیرت مردمی زمینه ساز حماسه ۹ دی شد و فتنه ۸۸ نقش رهبری و مردم را به نمایش گذاشت و برای همه اثبات شد عوامل فتنه سال ٨٨ خواص بی بصیرت و خائنین به نظام و انقلاب اسلامی هستند.

 

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه شهرستان بندرعباس در خطبه های نماز جمعه این هفته بندرعباس گفت: این موضوع که قرآن وحی نبوده حرفی نیست که الان گفته شود بلکه در زمان پیامر نیز به ایشان شاعر و ساحر می گفتند.

امام جمعه بندرعباس در بیان تاریخی موضوع انکار قران در زمان پیامبر پرداخته و در داستان ولید ابن مغیره گفت: وی شخصیتی بود که وقتی ذره ایی از انوار قرآن به گوش وی رسید گفت؛ قرآن هم شیرین است و هم تلاوت دارد و درختی پر ثمر است و این کلام کلام بشر نیست.

وی افزود: ولید با بیان اینکه می دانست آن کلام ،کلام پیامبر نبوده بلکه کلام خداست باز به پیامبر نسبت دروغ داده و بخاطر هوی و هوس پیامبر را ساحر می خواندند.

نعیم آبادی بیان کرد: امثال عبدالکریم سروش همان حرفهای امثال ولید ابن مغیره را می زنند بدون کم و زیاد؛ ولید می گفت قرآن سحر است و سروش می گوید پیامبر به خدا دروغ بسته است.

امام جمعه بندرعباس در ادامه به تاکید حضور مردم در نماز جمعه پرداخت و افزود: نماز جمعه شکوه اسلام است، و هر فردی که به سمت نماز جمعه بیاید ببینید که چقدر ثواب می برد.

وی در ادامه به دو بعدی بودن زندگی انسان اشاره کرد و اظهار داشت: یک بعد از آن مربوط به آخرت است و بعدی دیگر مربوط به دنیا، که اگر انسان هر کدام از آنها را بخاطر دیگری رها کند امام باقر می فرماید؛از ما نیست.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در پایان با گرامیداشت ایام در پیش رو اغان داشت: روز ۵ دی روز فرمان تاریخی امام مبنی بر تشکیل سپاه فرودگاه می باشد که امنیت هوایی ما را تامین کرده واز آبروی ممکلت دفاع می کنند.

 

فتنه ۸۸ نقش رهبری و مردم را به نمایش گذاشت

 

حجت الاسلام رضا جوکار، امام جمعه شهرستان قشم در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهرستان قشم با اشاره به حوادث فتنه ۸۸ گفت: بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ عده ای خواسته یا ناخواسته ابزاردست دشمن شدند و به صحنه آمدند اما آنهایی که ناخواسته هم وارد این بازی شدند می توانستند وقتی متوجه شدند خود را از آن فضای آلوده خارج کنند اما این کار را نکردند .

وی افزود: در مقابل فتنه سال ۸۸ موج خروشان و عاشورایی مردم به تبعیت از رهبری راه افتاد و نقطه اوج آن در ۹ دی ماه بود که مردم به دنبال ندای رهبر فرزانه انقلاب به صحنه آمدند .

امام جمعه شهرستان قشم با بیان اینکه حضور چشم گیر و باشکوه مردم در ۹ دی ، روز میثاق امت با ولایت را رقم زد، گفت:  هر جایی، هر کسی یا کسانی بخواهند به مقدسات، ارزش های، به خون شهدا و راه و رسم امام (ره) و ولایت فقیه تعرضی و کوچیکترین اهانتی بکنند مردم ایران بی صبرانه با جوش و خروش حضور می یابند .

وی با اشاره به اینکه دشمن دست بردار چنین برنامه هایی نیست، تاکید کرد: دشمن مدت ها برای برنامه ریزی لحظه شماری می کند تا اینکه بتواند یک فرصتی فراهم کند تا به ایران اسلامی ضربه بزند .

امام جمعه شهرستان قشم به نقش نعمت ولی فقیه اشاره کرد و گفت: یک سخنرانی ولایت فقیه باعث شد که همه مردم به صحنه بیایند و جلوی یک فتنه بزرگ را بگیرند، فتنه ۸۸  نقش رهبری و مردم در مقابله با دشمنان را به نمایش گذاشت .

حجت الاسلام جوکار به سوم دی ماه روز ثبت احوال اشاره کرد و افزود: کار ثبت احوال ثبت وقایع حیاتی بشری همچون وفات، ازدواج و طلاق وامورات مهم بشر است، لذا ما از همه عزیزان درثبت احوال و هم از مردم قشم که در ثبت وقایع ها به سرعت و نظم خاص اقدام می کنند تشکر می کنیم .

امام جمعه شهرستان قشم در بخش دیگری از سخنان خود به پنج دی ماه روز ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) اشاره کرد و افزود: عیسی مسیح (ع) پیامبری صاحب کتاب و شریعت یکی از پیامبران اولوالعزم است که مورد احترام همه ما مسلمانان است .

وی  تصریح کرد: مسیحیان و پیران عیسی مسیح (ع) اعتقاد دارند که ایشان کشته شده اند اما ما معتقد نیستیم و قرآن می فرماید نه او را به قتل رسانده اند و نه او را به صلیب کشیده اند بلکه وی به آسمان رجوع کرده و یکی از پیامبرانی است که زنده است و در زمان ظهور مولای ما منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) ظاهر می شود و پیروان خود را به پیروی از دین اسلام فرا می خواند .

حجت الاسلام جوکار ادامه داد: اعتقادمان این است که حضرت عیسی (ع) زنده است اما دین آن دیگر زنده نیست ، دین ایشان با ظهور پیامبر(ص) تمام شد چرا که دین او یک دین موقت بود و زمان آن به اتمام رسیده است .

حجت الاسلام جوکاربا بیان اینکه برخی ازمسیحیان به اصول دین خودهم پایند نیستند، گفت: مدعیان مسیحی با تحریف و عکس عمل کردن به دین مسیح کشور گشایی می کنند و انسان کشی و دنیا را غرق در آتش و خونریزی می کنند که این خلاف دین عیسی مسیح است .

امام جمعه شهرستان قشم بیان کرد: کاخ سفید که باید آن را کاخ سیاه بنامیم منبع و سرچشمه همه شرارت ها وفساد درعالم است، آنها از دین حضرت عیسی (ع) هیچ بویی نبرده اند .

حجت الاسلام جوکار به تاسیس سپاه حفاظت هواپیمایی در روز پنج دی ماه سال ۶۳ به فرمان امام (ره) اشاره کرد و گفت: در آن زمانی که هواپیما ربایی ها و توطئه های این چنینی زیاد می شد امام (ره) فرمان یک شاخه ای از سپاه برای حفاظت از هواپیماها و فرودگاه ها داد .

وی با بیان اینکه سپاه هرکجا حضور دارد منشا خیر، برکت و امنیت شده است، گفت: ۳۲ سال از حضور سپاه درهواپیماها و فرودگاه ها می گذرد و با گذشت این سال ها با اینکه دشمنان سعی در ربودن هواپیماها داشته است حتی موفق نشده اند یک هواپیما از ایران به سرقت ببرند تا اینکه ابرقدرت های دنیا به سپاه هواپیمایی ایران لقب گارد آهنین داده اند .

کم رنگ کننده حماسه ٩دی خائن به نظام است

حجت الاسلام میرزایی‎، امام جمعه شهرستان پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه ‎با دعوت مردم به تقوای الهی، پنج علامت مؤمن‎در روایت امام سجاد علیه السلام را ذکر کرد.

‎حجت الاسلام میرزایی با یادآوری‎حماسه بزرگ نهم دی ۸۸ گفت:‎ بعد از توطئه جنگ تحمیلی، کودتای مخملی سال ۸۸ را می شود گفت یکی از مهمترین توطئه‌های استکبار علیه انقلاب اسلامی بوده است.
‎وی با اشاره به خیانت فتنه گران اظهار کرد:‎ اصلی ترین هنر سران فتنه سال ۸۸ این بود که عناصر ضد انقلاب و زاویه دار با نظام اسلامی را که جرأت عرض اندام نداشتند ، به کف خیابان ها آمدند و کینه خود را آشکار کردند.
‎ خطیب نمازجمعه شهرستان با نقل حوادث فتنه یادآوری کرد: ‎فتنه گران رسما شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل راخط زدند و تصویر امام را آتش زدند تا جایی که دیگر بحث تقلب انتخابات نبود و این آرمان امام(ره) و نظام بود که زیر پای آنها قرار گرفته بود.
‎امام جمعه پارسیان حضور مردم در نهم دی را بعد از اهانت فتنه گران به ساحت مقدس امام حسین علیه السلام و عزاداران و خلق حماسه ای جاودان دانست و تصریح کرد: ‎مردم در نهم دی به گوش دو دسته سیلی زدند یک دسته تفاله ها و عمله های فتنه که در کف خیابان بودند و یک دسته خواص بی بصیرت و تشنگان قدرت که جز هوای نفس و خوش خدمتی به دشمنان اسلام و ضرر به مردم چیزی را نمی شناختند.

‎حجت الاسلام میرزایی یادآور شد:‎ مهمترین مشخصه حماسه ماندگار و جاودانه نهم دی سال ۸۸ ، سه عنصر اساسی ایمان ، اتحاد و بصیرت است که باعث گردید با حضوری ۴۰ میلیونی در کل کشور ، بقای نظام و انقلاب اسلامی و سرزندگی و هوشمندی مردم و رهبری انقلاب اسلامی را بار دیگر با عزت و اقتدار به رخ جهانیان بکشد.
‎وی با انتقاد از کسانی که در صدد کم رنگ نشان دادن حماسه نهم دی ماه هستند، گفت:‎مردمی که حماسه نهم دی را خلق کردند از‎خائنین به نظام و ولایت کوتاه نمی آیند. وکسانی که به صراحت اعلام می کنند که در راهپیمایی نهم دی ماه شرکت نمی کنیم مردم بابصیرت باردیگر اندیشه های غلط آنها را می دانند.

‎امام جمعه شهرستان با تأکید مجدد بر بدعهدی آمریکا یادآور شد: ‎دولت و دستگاه دیپلماسی کشور در مقابل بدعهدی های آمریکا تقابل به مثل کند و تقابل ما ، نقص عهد ما می باشد.
‎وی با تبریک پیروزی جبهه مقاومت در میدان حلب و خروج همه تروریست های متجاوز از شهر، آن را مقدمه برای خروج کامل و آزاد سازی کامل سوریه از لوث وجود تروریست دانست و گفت:‎بعد از چهار سال مقاومت و اهداء شهدای عزیز این بار آمریکا، عربستان، قطر ذلیلانه شکست خورده و این ایران و روسیه است که معادلات منطقه را با محور مقاومت رقم می زند به طوری که با ترورسفیر روسیه نیز این روند ادامه داشت ودرترکیه نیز بدون حضور حامیان تروریست یعنی آمریکا وعربستان، تنها ایران، روسیه و ترکیه آینده سوریه را تعیین کردند.

‎امام جمعه پارسیان دیپلماسی مقاومت را در آزاد سازی حلب تبریک و از دیپلماسی مذاکره و نتیجه شکست انتقاد کرد.

حجت الاسلام میرزایی روز ثبت احوال را تبریک و یادآور شد:‎ثبت احوال نهاد حاکمیتی و فرهنگی است و حاوی اطلاعات مهمی است که زیر بنای فعالیت نظام است.

بصیرت مردمی زمینه ساز حماسه ۹ دی شد

 

حجت الاسلام علیدادی، امام جمعه کیش در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه با اشاره به سالروز حماسه ۹ دی گفت: فتنه ۹ دی یکی از بزرگترین فتنه ها علیه انقلاب اسلامی بود و نقشه پیاده نظام دشمن که فکر می کرد توانسته است به داخل نظام نفوذ کرده و انقلاب را به چالش بکشد با بصیرت وو آگاهی مردم نقش برآب شد.

وی با بیان اینکه مردم در ۹ دی حماسه آفریدند، افزود: مردم نقشه دشمن را که از طراحی آن شادمان بود و به همین دلیل پیشاپیش آن را اعلام کرده بود نقش برآب کردند و بصیرت و میثاق مردم با آرمان های انقلاب و ولایت موجب شد که این فتنه به سرعت خاموش شود.

خطیب جمعه کیش با اشاره به اینکه در هر انتخاباتی برنده و بازنده وجود دارد، اظهار کرد: ممکن است کاندیداهای یک گروه در انتخابات رای بیاورند و کاندیداهای گروه دیگر رای نیاورند و به لحاظ سیاسی جناح بندی های مختلفی وجود داشته باشد و کرسی ها در مجلس یا ریاست جمهوری در هر دوره تغییر کند و چه کسانی که رای آورده اند و آن ها که رای نیاوردند اند باید مطیع قوانین کشور باشند و این طبیعی است که همه افراد و جناح ها دارای یک خط فکری و اندیشه سیاسی نیستند.

وی با بیان اینکه در هر انتخاباتی ممکن است مواردی مشاهده شود که از سوی ناظران دلسوز با آن ها برخورد می شود، افزود: شاید در برخی حوزه ها نیز رای ها باطل شود اما همه این موارد باید از مجرای قانونی پیگیری شود چراکه اگر از عرف خارج شویم مشکلاتی به وجود می آید.

حجت الاسلام علیدادی با اشاره به برگزاری انتخابات در زمان حیات رهبر کبیر انقلاب اسلامی(ره) گفت: در زمان امام (ره) هم برخی به انتخابات اعتراض داشتند اما امام شجاعانه در برابر آنان ایستاد و فرمود حرف آخر را ناظران انتخابات می زنند.

وی با بیان اینکه افراد در سال ۸۸ از مجرای قانونی تایید شده و وارد عرصه انتخابات شدند و به آن اعتراض نداشتنند، افزود: از همان مجرایی که کاندیداها مورد تایید قرار گرفتند و وارد انتخابات شدند بر انتخابات نظارت شده و اگر افراد در انتخابات و قبل از آن حرف های متناقض بزنند طبیعی است که راه نفوذ دشمن باز شده، فتنه اتفاق افتاده و جامعه دچار غبار خواهد شد.

امام جمعه کیش با تقدیر از مردم آگاه و بصیر ایران اسلامی در مواجه با فتنه ۸۸ تاکید کرد: مردم در این مقطع حساس تاریخی با بصیرت و بینش خود کشور را از یک پیچ خطرناک عبوردادند.

وی با اشاره به تهدیدات دائمی دشمن اظهار کرد: انقلاب اصیل و ارزشمند اسلامی ما هر روز مورد تهدید نقشه های پلید دشمنان قرار دارد و ما باید با تمام وجود از دستاوردهای انقلاب دفاع کنیم.

خطیب جمعه کیش در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک آزادی کامل شهر حلب از دست دشمنان تکفیری ابراز کرد: کسانی که ما را در ائتلاف صحنه سازی شده ضد داعش راه نمی دادند و می خواستند در مورد سوریه تصمیم بگیرند امروز کجاهستند؟

وی تصریح کرد: آزادی حلب امروز حقانیت و قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران و جوانان ایرانی را که به عنوان مدافعان حرم در صحنه های سخت نبرد حاضر شده و شهری مهم مانند حلب را در کنار برادران دینی خود آزاد کردند به تمام جهانیان اثبات می کند.

حجت الاسلام علیدادی تاکید کرد: نتیجه آزادی شهر حلب و دیگر شهرهای سوریه دو لشکر قدرتمند عراق و سوریه خواهد بود.

وی همچنین با تبریک سالروز ۵ دی و تشکیل حفاظت هواپیمایی کشور توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی (ره) اشاره کرد و افزود: ۳۰ سال ماموریت سخت که در تمام موارد نیز با موفقیت همراه بود نشان از قدرت، آمادگی و انعطاف نیروهای سپاه در مسوولیت ها و مأموریت های محول شده را دارد.

امام جمعه کیش با بیان اینکه به چه جرمی امروز بمب بر سر مردم بی گناه یمن ریخته می شود و مردم سال هاست که زیر چکمه های آل سعود بمباران می شوند، افزود: وقتی تروریست ها در محاصره قرار میگیرند صدای عدالت خواهی کشورهای استکباری گوش فلک را کر می کند و در شورای امنیت پشت سرهم قطعنامه تصویب می شود پس چرا در برابر مظلومیت ملت های عراق، سوریه، یمن و بحرین کسی قطعنامه ای صادر نمی کند؟ آیا این ها کسانی هستند که می خواهند از عدالت دفاع کنند؟ آیا این ها حقوق بشر سرشان می شود؟ چرا ملت مظلوم یمن با گستره جغرافیایی که دارند وقتی محاصره می شوند کسی حرفی نمی زند و در شورای امنیت و سازمان ملل جلسه ای برگزار نمی شود؟

امام جمعه کیش با اشاره به اینکه از زمان پیروزی انقلاب اسلامی هر گاه مأموریتی برای دفاع از نظام و انقلاب اسلامی، کشور و مردم به نیروهای سپاه محول شده است با موفقیت هرچه تمام تر به پایان رسیده است، تاکید کرد: سرعت عمل در کارها و استحکام و انسجام در هر ماموریتی که به این نیروها واگذار شده و هماهنگی با مأموریت ها، توسعه گستره مأموریت های واگذاری به سپاه، هوشمندی، تکلیف محوری، قدرت، لیاقت نیروهای سپاه ستودنی است و طبیعی است که چنین نهادی می تواند به بهترین شکل ممکن مأموریت خود را به انجام برساند.

خطیب جمعه کیش همچنین با تسلیت شهادت آیت الله حسین غفاری به دست رژیم سفاک پهلوی در ۴ دی ماه سال ۱۳۵۳، میلاد مسعود حضرت عیسی بن مریم (ع) را تبریک گفت و افزود: حضرت مسیح (ع) از پیامبران اولوالعظم بوده و برای هدایت نسل بشر از سوی خدواند برانگیخته شده و در این راه رنجهای فراوانی متحمل شده است و امید است جهان مسیحیت برای تحقق عدالتی که حضرت عیسی(ع) به دنبال آن بوده در کنار دیگر ادیان آسمانی تلاش کند تا جنگ ها، خونریزیی ها و بی عدالتی از جهان برچیده شود.

وی همچنین با تبریک تشکیل سالروز نهضت سواد آموزی به تلاشگران این عرصه  ابراز کرد: این نهاد پرتلاش و موفق قشرنیازمندی از جامعه را تحت پوشش قرار داد و دنیایی جدید در برابر کسانی که از نعمت سواد بی بهره بودند گشود.

حجت الاسلام علیدادی در پایان خطبه های نمازجمعه این هفته با تقدیر از تلاش های معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش در شکستن قیمت ها در بخشی از زمینه های خدمات عمومی گفت:  باید مردم در این عرصه وارد شده و در حفظ این وضعیت تلاش کنند.

وی افزود: اما در برخی از خدمات همچنان قیمت ها بی مهابا افزایش داشته و نیاز به توجه و نظارت جدی مسوولان در این زمینه احساس می شود.

نماز جمعه این هفته کیش به امامت حجت الاسلام علیدادی و با حضور مردم مومن جزیره کیش در مصلی بزرگ شهر برگزار شد.

 

 

نهم دی ماه روز جشن تکلیف نسل سوم انقلاب است

حجت الاسلام مختاری در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در جمع حاضرین درکنفرانس وحدت اسلامی گفت:دستور خداوند به پیامبر(ص) این بود که برکفار سخت بگیرید و هرجا لازم بود که جهاد سیاسی، اقتصادی، رسانه ای، فرهنگی کنید و دائما در حالل جهاد علیه منافقین باشید گاهی هم اگر لازم بود به جنگ دشمن بروید و هیچ گاه با دشمن آنهم دشمن اسلام و مسلمانان سازش نکنید و تقوا داشته باشید .

حجت الاسلام مختاری بیان داشت: اوضاع امروز عراق، میانمار و کشورهای متعدد اسلامی را ببینید که امت اسلامی را به جان هم انداختند تا  صهیونیسم بین الملل و اسرائیل در سایه امن باشند.

مختاری خطاب به نخبگان جهان اسلام افزود: ای نخبگان جهان اسلام یک کم از بالا به مسائل جهان اسلام نگاه کنید ببینید شیعه بر علیه شیعه و سنی در مقابل سنی جنگ های قبیله ای که استکبار در جهان اسلام به راه انداخته اند، باید نخبگان جهان اسلام بیدار شوند و جهان اسلام را بیدار کنند.

وی تصریح کرد: ما مسلمانان مشترکات زیادی داریم و این شیعه انگلیسی و سنی امریکایی به راه انداخته اند ، نه شیعه لندن و نه سنی های آمریکایی همه آنها برنامه هایشان به دست استکبار جهانی است اینها حقیقت جهان اسلام را از بین می برند خیلی باید مراقبت کنیم.

مختاری یادآور شد: دو اراده در منطقه شکل گرفته یک اراده استکبار جهانی و امریکای خبیث و کشورهای مرتجع عربی که همراه اینها هستند یک اراده جبهه مقاومت ایران اسلامی است که به فضل خدا  پیروز بر این صحنه مبارزه، اراده ایران اسلامی است.

مختاری در پاسخ به سخنان نخست وزیر انگلیس آن روباه مکار گفت: آنها با چه رویی می آیند و از دفاع مردم منطقه حرف می زنند مردم این منطقه هیچ گاه فراموش نمی کنند که چند صد سال استکبار و انگلیس خبیث در این منطقه حضور داشتند مگه ما مستعمره انگلیس نبودیم و اموال ما را غارت می کردند حالا اینها دایه دلسوزتر از مادر شده اند بفهمید و کلا سرتان نرود هم مسئولین نظام ما و هم مردم  اگر جواب این سخن نخست وزیر را ندهید این بچه کشورهای خلیج فارس برای ما شاخ خواهند شد.

مختاری در بخش دیگر سخنان خود بیان داشت:توصیه به ملت ایران راه پیروزی و رستگاری راه امام و انقلاب است راه تمسک به قران و خدا و ایستادگی در مقابل ظلم است .

امام جمعه حاجی آباد یادآور شد: پیش روی ما نهم دی ماه است که این روز، روز بصیرت است و مردم ما فراموش نکردند اتفاقات سال ۸۸ رو یک اتفاق بزرگ و شیرین انتخاباتی شکل گرفت با حضور ۴۰ میلیون نفر که رای قاطع دادندکه این حضور می توانست یک پشتوانه محکم برای نظام مقدس جمهوری اسلامی، ملت و مسئولین ما باشد و عده ای این شیرینی را به کام ملت ما تلخ کردند و تهمت بزرگ تقلب در انتخابات و تهمت به نظام مقدس اسلامی بود.

وی ادامه داد: عده ای افراد را به خیابان کشیدند و امنیت کشور را به خطر انداختند ببینید امروز عراق، ترکیه ،سوریه امنیت ندارند ولی کشور ما در امنیت کامل بسر می برد، مردم را فریب دادند و گناه بزرگتر اینکه دیدند آمریکایی ها دارند پای کوبی می کنند افراد اینها و دلارهای اینها سراریز به ایران شده است و اشک حضرت آقا را می دیدند با همه اینها ولی لج بازی می کردند به مقدسات توهین شد و عکس امام را به آتش کشیدند فکر امام و راه امام را به آتش کشیدند.

مختاری یادآور شد: آرمان های نظام ما دفاع از مظلوم مقابله با کفر بود ولی عده ای در مقابل اصل ولایت فقیه شعار می دادند هیچ کدام از آنها از اعمال نادرستشان توبه نکردند و برنگشتند اما ملت در نهم دی ماه کار را تمام کرد و مقام معظم رهبری روشنگری کردند کوتاه نیامدند در مقابل همه آنها ایستادند و ملت هم پای موعظه رهبر ایستادند و ۹ دی ماه جوانان و مردم ما یک پارچه در خیابان آمدند و برعلیه فتنه گران شعار سردادند .

مختاری، نهم دی ماه روز تکلیف نسل سومی های انقلاب ما است و منتظر حضور گسترده مردم را در این روز خواهیم بود.

حجت الاسلام مختاری در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به بدعهدی آمریکا در قضیه برجام افزود: مسئولین باید در خصوص بد عهدی امریکا در قضیه برجام یک جواب در خور شانشان به آنها بدهند و این حرف مردم است اگر ما بخواهیم ملاحظه بکنیم دیگر چیزی باقی نمانده است از همان اول هم قرار نبود که امریکایی ها گره ای از کار ما باز بکنند آنها دشمن در مقابل ما هستند عده ای ساده گی کردند و فریب لبخند دشمن را خوردند و باید به اینها یک پاسخ کوبنده داده بشود.

وی افزود:  آمارهایی از سوی مسئولین برای مردم مطرح می شود که این آمارها با وضع زندگی مردم هم خوانی ندارد این که در فلان قضیه رشد اقتصادی داشتیم و مردم هم سفره هایشان را نگاه می کنند و میبینند که سفره آنها خالی ولی آمارها دروغ هستند و مردم اعتمادشان را نسبت به مسئولین از دست می دهند ، هیچ گاه مسئولین آمارهای دروغین به مردم ندهند و به جای این آمار و ارقام ها به فکر اقتصاد کشور باشند.

نهم دی ماه برنامه از پیش تعیین شده برای راه اندازی جنگ احزاب در جامعه بود

حجت الاسلام والمسلمین میرزا حسین معتمدی فر در خطبه های نماز جمعه امروز سوم دی ماه در جمع نمازگزاران مینابی با بیان اینکه جهاد در نظام جمهوری اسلامی همیشگی است گفت: غرب در صدد است تا معانی جهاد را به معنای قتل در جامعه عوض کند.

امام جمعه میناب افزود: دشمن از راههای مختلف با شیبخون فرهنگی در صدد تضعیف معانی و روحیه جهادی انقلابیون در جامعه اسلامی تلاش می کند لذا در مقابله با  تهاجم فرهنگی دشمن عصمت فرهنگی نیز باید رعایت شود.

معتمدی فر بکاربردن الفاظ غیر متعارف نسبت به یکدیگر را نوعی استرس و ضعف فرهنگی عنوان کرد و  بیان داشت: در استفاده از الفاظ و واژگاه در گفتار با همدیگر در جامعه اسلامی هزینه تراشی نکیند.

وی در بخشی از سخنان خود به شخصیت امام راحل(ره) اشاره ای کرد و افزود: امروز دنیای اسلامی تحت تاثیر شخصیت امام راحل(ره) قرار دارد لذا شناخت و عمل به انقلاب امام یکی از ضرویات جامعه امروزی است.

حجت الاسلام معتمدی فر ابراز داشت: ظلم و تزویر ،ارزانی و گرانی های ما و مسئولین  هیچ غباری بر چهره تابناک انقلاب و امام راحل(ره) و رهبری نخواهد گذاشت.

این مقام مسئول تصریح کرد: قضاوت ها اگر نسبت به انقلاب ما مثل اختلاس های نجومی باشد والله به امام و انقلاب اسلامی ظلم کرده ایم اینها محنت هایی است که در زمان امام علی (ع) نیز اتفاق می افتاد.

وی با اشاره به نهم دی ماه «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت» اظهار داشت: روز نهم دی، روزی است که مردم ایران نشان دادند دشمنان خود و انقلاب خود را به خوبی می شناسند و هرگز فریب حیله ها و نیرنگ های آنان را نمی خورند.

معتمدی فر با اشاره به شاخصه های نهم دی ماه و با بیان این مطلب که نباید شعار های ۹ دی بر دیگر جوانب امروزی غلبه کند،گفت: سادگی است که اگر بگوئیم که هرج و مرج بوجود نیامد ،۹ دی یک برنامه از پیش تعیین شده و برنامه ریزی برای راه اندازی جنگ احزاب در جامعه بود.

امام جمعه میناب تصریح کرد: افرادی که سینه سپر کردند و در شهرستان ها با یک برنامه ریزی هدفمند فتنه ۹ دی را به راه انداختند و چهره هایی که به انقلاب ظلم کردند مراقب باشید در صحنه با تغییر رنگ گم نشوند و خود را انقلابی تر از انقلابی ها جا نزنند.

وی تاکید کرد: اگر ملت فهیم ایران اسلامی به بنی صدر و شماها با رنگ سیاه رای دادند به امام و مقام معظم رهبری و انقلاب با خون قلبشان رای خواهند داد.

خطیب جمعه میناب با بیان اینکه دنیای امروز تحت تاثیر شخصیت امام و انقلاب قرار دارد گفت: ما در طول تاریخ سگ کش بوده ایم و اگر سگی بخواهد بر علیه انقلاب اسلامی پارس کند آنرا با قناده پولایدن خواهیم بست.

۹دی، روز بصیرت و همراهی میلیونی مردم با رهبری است

حجت‌الاسلام عباس کثیر امام جمعه بندرچارک در خطبه‌های این هفته نمازجمعه،گفت: نباید از رحمت و غفران خداوند ناامید شد باید به رحمتش و غفرانش امید داشت و به سوی آن بازگشت تاجایگاهمان همان بهشت جاویدان رفت و از نعمتهایش بهره برد و درکنار بندگان مؤمن دیگرش باشیم.

وی با اشاره به مناسبت‌های جاری و درپیش رو افزود: یکی از مناسبت‌های اخیر سالروز تأسیس نهضت سوادآموزی به فرمان امام راحل در سال ۵۸ است که هدف و فرمان امام راحل این بود که در مملکت همه باید ازنعمت سواد برخوردار باشند و بی‌سوادی دراین مرزوبوم نباید باشد و سواد علم ثروت،  صنعت، تکنولوژی، پیشرفت و استقلال را به ارمغان می‌آورد.

امام جمعه بندرچارک با تبریک به مناسبت میلاد حضرت عیسی، بیان داشت: حضرت مسیح از پیامبران و معجزات بزرگ الهی است واین پیامبر در نزد خداوند تبارک وتعالی جایگاه رفیعی دارد.

کثیر با اشاره به  روز۹دی، این روز را روز بزرگ بصیرت وهمراهی میلیونی مردم شریف وفهیم ایران همراه بارهبری بزرگوارایران دانست وگفت: دشمنان داخلی وخارجی پیوسته درحال برنامه‌ریزی وطرح براندازی این انقلاب هستند که باتوکل به خداوند وبصیرت مردم شریف ایران این انقلاب پا برجاخواهد ماند.

وی در پایان یادآور شد: روز۹دی نشان دادکه فتنه هنوز وجود دارد اما مردم بصیروفهیم ایران وخداوند تبارک وتعالی پشتیبان وحامی این انقلاب وحکومت اسلامی علوی هست.

کثیر تصریح کرد: آمریکا دست ازدشمنی با ایران برنخواهد داشت وخواص وعوام باید آماده دفاع همه جانبه باشیم، سفارش همیشگی رهبر عزیز به خواص وعوام ملت این است که باید بصیرت داشته باشیم ودشمن رابشناسیم.

امام جمعه بندرچارک خاطرنشان کرد: حرکت کم‌خردانه وقابل تأمل مسوول و اعضای شورای شهردر تغییرنام محله سلمان فارسی به نام هارون یکی از شیوخ عرب خلیج نشین وحدت و زندگی پرازمحبت ومسالمت آمیزاین شهر را مورد هجمه قرار می‌دهد.

 

ولایت‌فقیه عمود خیمه انقلاب است

آیت‌الله سید محمدجواد رکنی حسینی، امام‌جمعه بندرلنگه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان با اشاره به فرارسیدن ۹ دی گفت: ۹ دی‌ماه سال ۸۸ به‌عنوان روز بصیرت و میثاق امت و ولایت نام‌گذاری شده، این روزی بود که مردم انقلابی و ولایت مدار ایران اسلامی با تمام توان به صحنه آمدند و با حضور خود و شعار آگاهانه مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان که عصر عاشورا سال ۸۸ به وجود مقدس امام حسین (ع) و نهادهای آن حضرت بی‌احترامی کردند.

وی افزود: این کوتاه بینان با اندیشه فاسد خود در فکر ضربه زدن به این انقلاب بودند غافل از اینکه حزب‌الله همیشه درصحنه بیدار و در کمین آن‌هاست و چنان بر این فتنه گران تاختند که آنها را از  صحنه خارج کردند.

امام‌جمعه بندرلنگه انقلاب اسلامی را انقلاب عاشورایی دانست و اضافه کرد: ولایت‌فقیه عمود خیمه انقلاب است و امروز در سایه مقام معظم رهبری تبلور پیداکرده است و کماکان سکان‌دار انقلاب اسلامی است که ثمره خون‌ده‌ها هزار شهید گلگون‌کفن است.

آیت‌الله رکنی ادامه داد: امروز تضعیف جایگاه ولایت‌فقیه که نگه‌دارنده نظام و انقلاب است درواقع تضعیف ولایت معصومین (ع) است و اطاعت از ولی امر در همه زمینه‌ها وظیفه همگانی و اطاعت از فرمان خدا و رسول و ائمه اطهار ست.

وی عشق به ولایت عشق به خداست و عشق به خدا راه سعادت در دنیا و آخرت خطاب کرد و بیان کرد: مردم سراسر کشور ان شا الله در ۹ دی بابیت مجدد با رهبر معظم انقلاب اسلامی و ارمان های امام راحل همچنان درصحنه حاضر و آماده اجرای فرامین رهبر هستند.

خطیب جمعه بندرلنگه با اشاره به آزادی حلب از شر تروریست‌ها گفت: حامیان غربی و عربی تروریست‌ها از این موضوع ناراحت‌ هستند و سازمان ملل که در مسائل جهانی خنثی است به این موضوع واکنش نشان دادند و از تروریست‌ها حمایت می‌کند .

امام‌جمعه بندرلنگه در پایان تأکید کرد: شکست تروریست‌ها در واقع شکست کشورهای همچون امریکا، انگلیس، فرانسه و عربستان سعودی بود که اتلاف علیه اسلام کردند.

 

با هرشخص و جریان برخلاف مسیر انقلاب و رهبری برخورد می شود

حجت الاسلام والمسلمین محمد بارانی امام جمعه توکهور و هشتبندی درخطبه های نماز جمعه این هفته در  جمع باشکوه مردم درمسجدجامع هشتنبدی با گرامیداشت روز ملی ثبت احوال؛ آنرا یک کار ارزشمند دانست وگفت: به ثبت رساندن هویت افراد گامی مهم برای برنامه ریزان کشور ودرجهت توسعه است.
خطیب جمعه توکهور و هشتبندی با تبریک ولادت حضرت عیسی مسیح، ضمن نقل کلامی ازآن حضرت؛این پیغمبر الهی راصلح طلب ومخالف ظلم معرفی و باانتقاد ازمدعیان مسیحیت درعالم گفت: اکثر مفاسدعالم ازپیروان ادعایی حضرت مسیح است و نمونه آشکارش حمایت آنها ازتروریسم درسوریه است.
وی با اشاره به آزادسازی حلب تاکید کرد: جهانیان دانستند تنها راه عزت ملت ها؛ مقاومت است و اینکه یک ملتی بر خدا توکل و به او امید داشته باشد قطعا پیروز است و دل بستن به مترسک های کدخدامنش دردی را دوا نمی کند.
حجت الاسلام بارانی اذعان داشت: قطعا” این همه ظلم، جنایت وکشتار باسیره این پیغمبرالهی درتضاد است واینها باید بدانندکه پیرو عیسی مسیح نیستند بلکه پیرو شیطان رجیم هستند.
رییس شورای فرهنگ عمومی توکهور و هشتبندی با اشاره به برگزاری همایش نقش فرهنگ درامنیت پایدارتوسط ستاد نماز جمعه؛ضمن تشکرازمعتمدین، مسئولان وسخنرانان همایش گفت: قطعا” مردم ما دارای فرهنگ ناب اسلامی هستند وباید ازاین ظرفیت عظیم در سایر حوزه ها هم استفاده کرد.
وی در تبیین اهداف برگزاری همایش به اهمیت امنیت درجامعه پرداخت و بابیان اینکه اسلام درهمه موضوعات دستورالعمل های راهگشا دارد، اظهار داشت: درایجاد امنیت پایدار؛ نقش مردم بسیار مهم است و مهمترین ویژگی آن دغدغه مردم نسبت به مسائل اطراف است لذا باید به نیروهای امنیتی؛ انتظامی و نظامی کمک کنیم.
رییس شورای امربه معروف و نهی از منکر توکهور-هشتبندی دربیان درخواست های مردم در این همایش به بحث توزیع قرص های روانگردان در منطقه اشاره کردند و گفت: ازمنطقه ای که در تمام استان به دارالمومنین و مهد تدین؛ایمان و انقلابی گری شهرت دارد انتظار نمیرود که این معضلات در آن دیده شود.
وی افزود:جوانان ما از بهترین؛مومن ترین و شجاع ترین جوانان هستند و حاضرند برای دفاع از ارزش ها و کیان اسلام؛هزاران کیلومتر آن طرف مرزها درخاک سوریه بجنگند؛ حال اصلا قابل قبول نیست که در منطقه ای با این ویژگی ها و جوانان ؛عده ای سودجو و منفعت طلب خیلی راحت و آزادانه مشغول توزیع قرص های روانگردان باشند.
وی با تشکر از نیروی انتظامی و بسیج و دستگاه قضایی؛خطاب به آنها گفت: با جدیت و قاطعیت با فروشندگان قرص های روان گردان ومواد مخدر برخورد کنید و بدانید مومنین از شما حمایت خواهند کرد و ازمردم هم میخواهم در شناسایی به این عزیزان کمک کنند و امر به معروف و نهی از منکر لسانی راهم فراموش نکنند.
بارانی با اشاره به سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی گفت: بعد از انقلاب با هدایت های امام راحل و رهبری معظم انقلاب و همت عزیزان نهضت ،گام های بلندی در این عرصه برداشته شده است و از همین کانال عده زیادی باسواد و حتی به مراتب عالیه نائل آمده اند.
حجت الاسلام بارانی بااشاره به نهم دی ماه این روز را برطبق آیه قرآن یوم الله نامیدند و با بیان اینکه نهم دی؛روز بصیرت و میثاق ملت با ولایت است بیان داشت: روز نهم دی ،روز بصیرت؛دشمن شناسی و به موقع عمل کردن است و این حرکت مردم نشان داد که هر کجا نیاز برای حفظ کیان انقلاب و دفاع از ولایت باشد ؛ملت رشید ایران در صحنه حاضر و در برابر تمام توطئه گران می ایستدو فتنه گران هنوز از تودهنی ۹ دی سرگیجه دارند.
خطیب جمعه توکهور و هشتبندی باتاکید بر اینکه ملت همیشه بر سر اصول خود ایستاده اند و فتنه گران به برخی ازمسائل دلخوش نباشند، تصریح کرد: اگر مردم احساس کنند هر شخص یاجریانی برخلاف مسیر انقلاب و ولایت حرکت می کند؛ به فضل الهی قطعا اورابر زمین خواهند زد.
وی  بابیان این مطلب که متاسفانه برخی نخواستند این خیانت را ببینند وهنوز هم زیر بارخطای خود نمی روند، اظهار داشت: ایران وانقلاب و ولایت را رها کردید ولی آیا خجالت نمیکشید؛شرم نمیکنید؛که فتنه گران ۸۸ هتاکی رادر روز عاشورا به جایی رساندند که به ساحت قدسی سیدالشهدا هم جسارت کردند؛حال شرف و غیرت شما کجا رفته است.
خطیب جمعه توکهور و هشتبندی اذعان داشت: عده ای به دلیل چند تطمیع دنیایی یا گرفتن چند امتیاز همه این خیانت هارا فراموش میکنند و به دنبال حمایت از خط فتنه و حامیان آنها هستند ای اف و ننگ برشماباد.!
حجت السلام بارانی گفت: در روز نهم دی ملت دیدند که هویت ملی؛انقلابی؛و اسلامی شان توسط این گرگ ها زیرسوال میرود لذا به صحنه آمدند و ایستادند ودشمن راازحرکت وغلط اضافی که انجام داده بودپشیمان کردند.

بصیرت منشاء ایجاد پیوند امت با ولایت بود

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری اظهار کرد: استاندار محترم استان در حضور خودم از تخصیص اعتبار لازم برای تکمیل و بهره برداری این پروژه قول مساعد دادند و امروز بنده از ایشان استدعا دارم که با توجه به اهمیت  موضوع و جلوگیری از هدر رفتن سرمایه بیت المال نگاه ویژه ای به این پروژه طبق وعدهای خودشان داشته باشند که این وضعیت زیبنده دولت ، نظام و مردم شهرستان سیریک نیست.

امام جمعه شهرستان سیریک ضمن تشکر از اقدامات موثر شورای اسلامی و شهرداری سیریک در زیبا سازی سطح شهر و ساحل شهر بندر سیریک افزود: شهرداری که این همه زحمت و تلاش در راستای عمران و آبادانی شهر انجام می دهد حیف است که زباله ها در کوچه ها و معابر  سطح شهر رها و چهره زشت و نازیبایی در شهر سیریک ایجاد کند و بهتر است عمران و پاگیزگی شهر هر دو مکمل یکدیگر رعایت و حفظ شوند و شهرداری به هر دوی آنها توجه و اهتمام داشته باشد.

صفایی حائری در ادامه از همه مردم و متولیان زیبا سازی قبور مطهر شهدای گمنام شهر بندر کوهستک تشکر و قدر دانی کرد و ابراز کرد: جای گله و انتقاد است که جایگاه شهید گمنام در شهر بندر سیریک مرکز شهرستان هنور  اطرافش خاک و نازیبا باشد .

وی بیان کرد: خداوند فرموده امت اسلام دو تا قلعه بزرگ برای نجات دارد یکی وجود ارزشمند پیامبر رحمت حضرت محمد(ص) و دومی بعد از پیامبر، استغفار است که بعنوان دو قلعه رفیع و بزرگ برای نجات امت اسلام از گناه و بازگشتن به سوی رحمت الهی هستند.

امام جمعه شهرستان سیریک اظهار کرد: استغفار گنجی عظیم برای رسیدن به رحمت و هدایت شدن به سمت خداست ، استغفار عطری برای خوش بویی و رهایی از گناه و معصیت است.

وی افزود: بلا گاهی دست خود ما انسان هاست گاهی دست ما نیست البته با یک نگاه همه بلاها دست ماست و همه بلاها چه غیر مستقیم و مستقیم دست ما انسان ها در وقوع آن سهیم است مثل سیل ، زلزله ، رعد و برق ، گناهان ما باعث بروز  بلایا و حوادث بر روی زمین برای ما انسان ها می شود.

حجت الاسلام و المسلمین صفایی حائری ابراز کرد:  استغفار همانند پاییز است که برگ درختان می ریزند  و اگر انسان واقعا به درگاه خداوند استغفار داشته باشد گناهان وی همانند برگ درخت در پاییز می ریزند و گناه از انسان دور و انسان پاک می شود.

امام جمعه شهرستان سیریک بیان کرد: خداوند سه  تا صوت را  بسیار دوست دارد یکی صوت خروس دوم صوت قاری قرآن و سوم انسانی که شب نماز می خواند این سه صوت صداهایی ارزشمند هستند که خود خداوند آنها را دوست و جایگاه خاصی برای آنها در نظر گرفته است.

وی با تبریک حضرت عیسی مسیح(ع) به همه مسیحیان و پیروان راستین این پیغمبر الهی اظهار کرد: امیدواریم همه پیروان این پیغمبر رحمت و مهربانی  درس بگیرند و این چنین دژخیمانه و ظالمانه با مردم بی گناه و مظلوم برخورد نداشته باشند و با تاسی از راه و روش و  کتاب آن پیغمبر خدا خشم، خشونت و بی عدالتی ها  که امروز در جهان منشاء کشتار انسان های مظلوم و بی دفاع شده ممانعت و  جلوگیری نمایند.

حجت الاسلام و المسلمین صفایی حائری تصریح کرد: ۵ دی ما سالروز ایمنی و کاهش بلایایی طبیعی  را گرامی میداریم و امیدواریم همچنان که اقدامات و فعالیت های آموزشی و علمی خوبی برای کاهش حوادث و بلایایی طبیعی در کشور مدیریت و برنامه ریزی شده توقع است که سازمان ها و نهادها همیشه آمادگی لازم را برای حوادث و سوانح در سطح شهرستان داشته باشند.

امام جمعه شهرستان سیریک خاطرنشان کرد: صلح امام حسن مجتبی (ع) نرمش قهرمانانه جهان اسلام در مقابل دشمن بود یکی از ملال آورترین زمان های اسلام بی کسی امام حسن مجتی(ع) در زمان یزید ظالم و مشرک بود و صلح امام حسن مجتبی(ع) در مقابله این خبیث و پلید  به خاطر حفظ اسلام و نجات اسلام در مقابل دشمنان اسلام بود.

صفایی حائری اذعان داشت: روز بصیریت و میثاق امت با ولایت علی رغم اینکه باعث خسارت و بروز اتفاقاتی ناگوار و دلخراش برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رخ داد ولی اگر این اتفاق بوجود نمی آمد باعث ایستایی نظام می شود و قابلیت تشخیص دوست و دشمن میسر نمی شد.

امام جمعه شهرستان سیریک عنوان کرد: ۹ دی ماه که روز بصیرت امت با ولایت نام گرفت یک مشیت الهی برای استحکام نظام انقلاب اسلامی بود و خدا نخواست که دشمنان موفق شوند ایمان و اراده مردم به پا خواست و دل رهبر و دوستان را شاد و دشمنان را کور و نا امید ساخت .

حجت الاسلام و المسلمین صفایی حائری یادآور شد: روز بصیرت درس عجیبی برای همه  عوام و خواص داشت کسی نمی دانست آنها چه موضع و  چه خواسته ای داشتند همه آن اتفاقات هر چه که بود درس بزرگی برای نظام و انقلاب داشت تا مشخص شود خیلی ها در لباس این نظام و انقلاب خائن و خیانتکار هستند و  خدا دامنشان را گرفت و رسوا و نابودشان کرد.

این مسوول اضافه کرد: بصیرت منشاء ایجاد پیوند امت با ولایت بود و آن را باید تقدیس و یوم الله بدانیم، دشمن شناسی یک نعمتی بزرگی است که اگر انسان نتواند به موقع و به درستی تشخیص دهد انسان را به ورطه و نابودی می کشاند.

امام جمعه شهرستان سیریک افزود: از سازمان ملل جای تعجب و نگرانی است کشوری با مردمش و جبهه مقاومت اسلامی بعد از ۴ سال جنگ نابرابر با متجاوزان و بیرون راندن آنها از خانه و کاشانه شان از شهر حلب دومین شهر بزرگ سوریه به جای خرسندی و کمک از ناراحتی و نگرانی مات و مبهوت شدند.

حجت الاسلام و المسلمین صفایی حائری تصریح کرد:  قطر و عربستان خبیث کشورهای به اصطلاح مسلمان که از حامیان اصلی تروریسم و کشتار مردم سوریه و یمن هستند امروز از آزادسازی  و خوشحالی مردم شهر حلب چشمانشان می خواهد کور و از ناراحتی می خواهند به درک واصل شوند، این عنایت خداست و نشانه ای برای جهان استکبار و مستکبرین است.

وی با اشاره به سخنان آمانو  رئیس سازمان ملل درباره برجام گفت: کمال بی شرمی است که خودشان می گویند ایران به تعهداتش عمل کرده و ما نمی توانیم  امریکا را پایش کنیم ما وظیفه داریم به تعهدات عمل کنیم ولی جهان غرب و امریکا از انجام تعهدات معاف هستند برجام تنها فایده اش برای کشور و ملت ایرات به همه دنیا فهماند که ملت و نظام ایران به تعهداتش عمل و پایبند است.

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff