بشار اسد: غرب به مکانی برای صادرات تروریسم تبدیل شده/ ایران با پایداری و وحدت ملت خود حق هسته‌ای‌اش را گرفت
+ پ -
بشار اسد: غرب به مکانی برای صادرات تروریسم تبدیل شده/ ایران با پایداری و وحدت ملت خود حق هسته‌ای‌اش را گرفت

رئیس‌جمهور سوریه در جدیدترین سخنرانی خود ضمن تأکید بر اینکه غرب مکانی برای صادرات تروریسم شده، با اعلام تشکر از ایران و مقاومت، اعلام کرد ارتش سوریه هم‌چنان با قدرت به مبارزه با تروریسم ادامه می‌دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه امروز یکشنبه با رؤسا و اعضای نهادهای مردمی، سندیکاهای شغلی، اتاق صنعت، بازرگانی، کشاورزی و گردشگری دمشق دیدار کرد و در جمع آنان سخنرانی کرد.

غرب مکانی برای صادرات تروریسم شده است

به گزارش شبکه خبری «الاخباریه» سوریه ، رئیس جمهور سوریه با بیان اینکه «غرب به مکانی برای صادرات تروریسم تبدیل شده است» تاکید کرد که سوریه بارها درباره خطرات تروریسم هشدار داده و تصریح کرده که این تروریسم حد و مرزی ندارد و مبارزه با تروریسم فقط با احترام گذاشتن به درخواست ملت‌ها و بازپسگیری حقوق آنها میسر است.

اسد گفت: همچنان کشورهای غربی [در مبارزه با تروریسم] از استانداردهای دوگانه استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه خون مردم سوریه از همه چیز مهمتر است اظهار داشت که این کشور موافق است هر چه سریعتر این جنگ پایان یابد و با بیان اینکه هر فرصت اندکی برای جلوگیری از خونریزی باید مغتنم شمرده شود، گفت: روسیه و چین سوپاپ امنیت سوریه در شورای امنیت هستند.

رئیس جمهور سوریه با تأکید بر حمایت این کشور از روند سیاسی برای حل بحران موجود، خاطر نشان کرد، اینکه می‌گویند سوریه برای حل بحران طرحی ندارد از سوء نیت است و هدفش این است که دولت سوریه را مسئول شکست جلوه دهند.

وی با اشاره گسترش تروریسم در منطقه خاورمیانه تأکید کرد که گستره جغرافیایی تروریسم افزایش یافته و درآمدهای مالی آن بیشتر شده است.

ایران در سوریه نیرو ندارد و کمکش محدود به تجارب نظامی است اما مقاومت لبنان با ما جنگید

اسد ضمن تقدیر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران و مقاومت لبنان به سوریه گفت: کمک‌های کشور برادر ایران، به اعطای تجارب و مشورت‌های نظامی محدود است اما برادران ما در مقاومت لبنان نیز همراه با ما جنگیده‌اند و خون‌شان با خون ما آمیخته شده است.

رئیس جمهور سوریه با بیان اینکه این کشور در پی جنگ نیست، اظهار داشت: ولی زمانی که جنگ بر ما تحمیل شود ارتش سوریه در هر نقطه‌ای در برابر تروریست‌ها ایستادگی خواهد کرد.

وی با اشاره به توانایی ارتش سوریه در ایفای وظایف محول شده به آن، درباره حمله تروریست‌ها به حلب گفت: آنها [تروریست‌ها] قصد دارند با حمله مستقیم، خمپاره و قطع آب حلب را به زانو درآورند.

ایران با پایداری و وحدت ملت خود، حق هسته‌ایش را گرفت

اسد در بخشی دیگر در سخنانش، درباره توافق هسته‌ای ایران با کشورهای ۵+۱ گفت: ما در مرحله سرنوشت‌سازی هستیم و از حقوق خود عقب‌نخواهیم نشست. ما برده نخواهیم شد و آقای خودمان باقی خواهیم ماند امروز دنیا کم‌کم در حال تغییر است و هر کشوری که به حقوق خود چنگ بزند، پیروز خواهد شد. به ایران نگاه کنید ایران بهترین نمونه است… کشورهایی که خواستار استیفای حقوق خود هستند یقینا پیروز می‌شوند و ایران بهترین مثالی است که می‌توان از آن یاد کرد.

اسد به اتفاقات پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ اشاره کرد و گفت: در آن زمان یک مسئول غربی که نمی‌خواهم اسمش را بیاورم نزد ما آمد و گفت مسئله ایران، مسئله همین چند ماه است [و کار ایران تمام است]. او از مسئولان احمق غربی بود… [کف زدن حضار].. نه به این دلیل که این حرف را زد.. ؛ چرا ایران از این همه توطئه عبور کرد؟

اسد افزود: «ایران پیروزی بزرگی به دست آورد. این کشور به مدت سه دهه محاصره بود، هشت سال نیز در معرض جنگ قرار گرفت، زیرساخت‌هایش از بین رفت ولی با وجود این مسئله این کشور در زمینه تولید و صنعت در میان کشورهای اسلامی در جایگاه نخست قرار دارد».

رئیس جمهور سوریه با اشاره به اینکه تهران در توافق هسته‌ای دستاورد بزرگی را محقق کرد، با تکرار این سوال که چرا ایران از این توطئه‌ها و سالها محاصره و جنگ عبور کرد، گفت: فقط پایداری و وحدت و اتحاد مردم ایران سبب شد که توافق هسته‌ای انجام شود و ایران حق هسته‌ایش را بگیرد.

اسد همچنین از حمایت کشورهای دوست سوریه مانند جمهوری اسلامی ایران، چین و روسیه و همچنین مقاومت لبنان تشکر و قدردانی کرد.

بر خلاف شایعات ارتش در حال فروپاشی نیست و تعداد داوطلبان الحاق به ارتش بیشتر شده

اسد ضمن بیان اینکه در ماه‌های اخیر شمار زیادی از افراد به ارتش سوریه پیوسته‌اند، تأکید کرد که این کشور متعلق به کسای است که از آن دفاع کرده است مه کسی که فقط گذرنامه آن را در اختیار دارد.

رئیس جمهور سوریه با اشاره به بستر اجتماعی این دولت نزد مردم سوریه گفت: شکست در قاموس ارتش سوریه جایی ندارد.

وی با اشاره به جنگ همه جانبه علیه سوریه تصریح کرد، ما همزمان با جنگ نظامی با یک جنگ رسانه‌ای مواجه هستیم که هدفش تثبیت این اندیشه است که سوریه تقسیم شده است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff