بسیج محرک توسعه کشاروزی در جزیره است/ ورود تولیدی های قشم با برند خارجی ضعف است
+ پ -
بسیج محرک توسعه کشاروزی در جزیره است/ ورود تولیدی های قشم با برند خارجی ضعف است

امام جمعه شهرستان قشم گفت : بسیج برای ایجاد موج توسعه کشاورزی و انگیزه دهی به مردم برای رجوع به کارهای کشاورزی می تواند نقش اساسی ایفا کند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از قشم آزاد ، حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در جلسه مجمع بسیج شهرستان قشم که با موضوع اقتصاد مقاومتی، قشم و فرصت ها در سالن فرمانداری برگزار شد هدف از تشکیل این جلسه را تبیین و نتیجه گیری تلاش های کارشناسی کارگروههای مختلف بسیج برای فعال کردن کشاورزی و اقتصاد در شهرستان عنوان کرد و افزود: آنچه که اسلام و نظام جمهوری اسلامی بدنبال ان است دانش برای تقویت اقتصاد است و یکی از عرصه هایی که جای کار علمی دارد اقتصاد مقاومتی است .

 

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور است که اقتصادی دانش بنیان و دانش محور است .

 

رئیس مجمع بسیج شهرستان گفت:برای آنکه اقتصاد وابسته به نفت نداشته باشیم و بتوانیم در برابر تحریم ها و فشارهای خارجی ایستادگی کنیم، فعال کردن اقتصاد مقاومتی با تکیه بر نیروهای توانمند داخلی کشورضروری است .

 

جوکار بسیج را اتاق فکر و محرک نیروها دانست و گفت: بسیج برای ایجاد موج توسعه کشاورزی و انگیزه دهی به مردم برای رجوع به کارهای کشاورزی می تواند نقش اساسی ایفا کند .

 

امام جمعه شهرستان قشم همچنین به توانمندی های مختلف بانوان در حوزه های مختلف صنایع دستی و گردشگری از جمله گلدوزی ، زربافی و بسته بندی محصولات مختلف اشاره کرد و گفت: توانمندی فعالیت در گروههای مختلف بانوان وجود دارد که مسئولین باید در پوشش مشاغل خانگی به بانوان کمک کنند تا با حمایت شاهد اشتغال و فعالیت بیش از پیش بانوان و همچنین پیشرفت اقتصاد در شهرستان باشیم .

 

رئیس مجمع بسیج اظهار داشت: معنی واقعی اقتصاد دانش بنیان  بیل عالمانه زدن است به این معنا که کارهایی که دارای توجیح اقتصادی هستند و در قشم زمینه  برای فعالیت مهیا است در دستور کار مجمع و جهاد کشاورزی باشد .

 

وی از مسئولین جهاد کشاورزی به عنوان متولی امر کشاورزی در جزیره درخواست کرد کارهای کشاورزی دارای توجیح اقتصادی در شهرستان را شناسایی و به مردم معرفی کنند .

 

امام جمعه شهرستان قشم با تاکید براینکه جوانان ملت ما باید به خود باوری برسند یادآور شد : در بازدید از برخی کارگاه ها در قشم دیده شد که ح تولیدی های قشم با برند خارجی وارد بازار می شود که این نشان از عدم خودباوری است .

 

شایان ذکر است در این جلسه کارگروه های مختلف بسیج برنامه ها و طرح های خود را ارائه دادند و ر پایان نیز طرح توسعه کشاورزی شهرستان قشم با ۱۴۲ رای موافق و ۱۰ رای مخالف به تصویب رسید .

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff