بسیج سازندگی سپاه حاجی آباد پیشرو در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی/راه اندازی بیش از 70 کارگاه تولیدی در سال گذشته
+ پ -
بسیج سازندگی سپاه حاجی آباد پیشرو در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی/راه اندازی بیش از ۷۰ کارگاه تولیدی در سال گذشته

بسیج سازندگی سپاه حاجی آباد در سال ۹۴ در عرصه‌های اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیل به ۷۵ بسیجی مبلغ یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات ارائه کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از خبرنگار پیارم، محمد میرزاده مسئول بسیج سازندگی سپاه حاجی آباد در گفتگو با خبرنگار پیارم ، گفت: با تبدیل تسهیلات یک مرحله‌ای به دو مرحله‌ای تلاش کردیم زمینه پایداری این مشاغل را ایجاد کنیم.

 

وی اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری را تنها راه نجات کشور عنوان کرد و گفت: ظرفیت‌های خالی فراوانی در کشور وجود دارد که اشتغال آفرینی در آن ممکن است و کشور با توجه به این ظرفیت‌ها به پویایی و تولید ثروت می‌رسد.

مسئول بسیج سازندگی حاجی آباد به فعالیت‌های بسیج سازندگی اشاره کرد و یادآورشد: بسیج سازندگی در بخش‌های توسعه و عمران روستایی با انجام اقدام‌های زودبازده، به کارگیری و ایجاد بستر کار لازم برای جوانان در قالب اردوهای جهادی برای غنی‌سازی اوقات فراغت و اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی فعالیت می‌کند.

میرزاده با اشاره به اینکه بسیج سازندگی اقدام‌های عملیاتی در حوزه اقتصاد مقاومتی را از سال ۹۱ ، آغاز کرد، افزود: در ۳ سال گذشته بسیج سازندگی برای بیش از ۲۰۰ اشتغال خرد در ۱۴ عرصه با هدف حفظ امنیت غذایی و رونق کشاورزی ورود پیدا کرد.

وی ادامه داد: بسیج سازندگی سپاه حاجی آباد در سال ۹۴ در عرصه‌های اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیل به ۷۵ بسیجی مبلغ یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در ۷۵ کارگاه تولیدی تسهیلات ارائه کرد و در بحث محرومیت زدایی ۲۴۵سرویس بهداشتی با اعتبار ۲۲۸ میلیون تومان و ساخت و تعمیر مسجد ۱۲ مسجد در بخش احمدی، فارغان و بخش مرکزی با اعتبار ۱۸۰میلیون تومان و سه غسالخانه با اعتبار ۹میلیون تومان و طرح آبرسانی به روستای برآفتاب با اعتبار ۳۰ میلیون تومان ارائه خدمات کرده است.

میرزاده به تسهیلات ارائه شده در بسیج سازندگی آمل اشاره کرد و گفت: در عرصه‌های اقتصاد مقاومتی شامل پرورش دام سبک و سنگین، پرورش ماهیان سردابی و گرمابی، پرورش قارچ، پرورش زنبور عسل، پرورش محصولات گلخانه‌ای و … همچنین در عرصه صنایع تبدیل بسته‌بندی محصولات غذایی، خشک کردن میوه و سبزیجات، خرد کردن میوه و سبزیجات، تولید مربا و ترشیجات و … تسهیلات دادیم.

وی با اشاره به اعزام دانشجویان در غالب اردوهای جهادی برای محرومیت زدایی به مناطق محروم شهرستان حاجی آباد ، خاطرنشان کرد: در سال ۹۵ اعزام اردوی جهادی به محلات شهرستان ،در غالب اردو های یک روزه ۷۰۰نفر روز و اردوهای ۱۰ روزه یک هزار و ۱۰۰ نفر روز در ساخت خانه محروم و کارهای فرهنگی و آموزشی در آن منطقه فعالیت چشم‌گیری داشتند.

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff