بسیج، بدنه فعال جامعه و نماد قدرت کشور است

+ پ -
بسیج، بدنه فعال جامعه و نماد قدرت کشور است
امام جمعه شهرستان بستک گفت:

بسیج، بدنه فعال جامعه و نماد قدرت کشور است

امام جمعه شهرستان بستک گفت: تفکر بسیجی قوم، نژاد، جغرافیا و جنسیت نمی شناسد و بسیجیان در هر مقطعی وظیفه ای دارند که بیانگر موقعیت شناسی آنان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه؛ حجت الاسلام و المسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تسلیت به مناسبت رحلت حضرت رسول اکرم (ص)، شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و حضرت امام رضا (ع) گفت: خداوند شخصیتی برخواسته از متن جامعه را برای مدیریت و رهبری جهان اسلام انتخاب کرد، زیرا تمام خصوصیات انسانی و الهی در وجود پیامبر اسلام جمع شده بود.

 

وی خلق نیکوی پیامبر اسلام را از دلایل جذب مردم به دین اسلام عنوان کرد و افزود: وی با مشقت فراوان توانست در برابر خشونت جاهلانه مردم آن زمان بایستد و آنان را متحد کند ولی متاسفانه امروز بعد از ۱۴۰۰ سال هنوز خشونت عرب جاهلی در بین سران کشور عربستان سعودی دیده می شود که گویی ندای پیامبر اسلام به آنان نرسیده است.

 

امام جمعه شهرستان بستک در ادامه به مقاصد مامون عباسی از دعوت امام رضا(ع) به خراسان اشاره کرد و افزود: تبدیل کردن مبارزات انقلابی شیعیان به فعالیت های سیاسی بی خطر، تخطئه کردن غاصبانه بودن حکومت عباسیان، تخطئه کردن زهد انبیاء، کنترل امام و سلحشوران علوی، فاصله انداختن میان مردم و امام و همچنین کسب وجهه برای مامون با توجه به حضور امام رضا(ع) در دربار را از دلایل این دعوت دانست.

 

وی به اقدامات امام رضا (ع) برای خنثی نمودن اهداف مامون نیز اشاره کرد و افزود: امام رضا (ع) از این انتخاب ابراز کراهت و نارضایتی کرد و این ولیعهدی را اجباری دانست و شرط قبولی آن را عدم دخالت در امور حکومت عنوان کرد که هدف و پیام امام به همه ی نسل ها مبارزه دائمی و خستگی ناپذیر با استکبار بوده است.

 

حجت الاسلام و المسلمین قائدی در ادامه با توجه به قرار گرفتن در هفته بسیج، ضمن تبریک این هفته به تمام بسیجیان افزود: بسیج به فرموده امام راحل (ره) لشگر مخلص خداست که تفکر آن قوم، نژاد، جغرافیا و جنسیت نمی شناسد و بسیجیان در هر مقطعی وظیفه ای دارند که بیانگر موقعیت شناسی آنان در شرایط گوناگون است که با توجه به موقعیت وارد صحنه می شوند.

 

وی تصریح کرد: بسیج، بدنه فعال جامعه است که اقشار مختلف جامعه را شامل می شود و این نماد قدرت کشور ما محسوب می شود و بسیج امروز جلوه ی ایثار و مقاومت در برابر دشمنان است که بسیجیان این ویژگی را از امام حسین (ع) آموخته اند.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff