بسیاری از تحریم های آمریکا علیه بخاطر اسلامی بودن کشورمان است/ سپاه مهمترین تهدید برای دولت های زورگو است
+ پ -
بسیاری از تحریم های آمریکا علیه  بخاطر اسلامی بودن کشورمان است/ سپاه مهمترین تهدید برای دولت های زورگو است

فرمانده سپاه ناحیه میناب گفت: بسیاری از تحریم های کشورمان توسط آمریکا و متحدانش بخاطر حفظ اسلام است که سپاه در راس آن است و آمریکا و سازمان ملل آن را حمایت از تروریسم می دانند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب ، سرهنگ حبیب الله سهرابی، فرمانده سپاه ناحیه میناب ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امام خمینی (ره) با تدبیر شرف نگرانه خود سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تاسیس کرد تا علاوه بر حفظ مرزهای کشور و انقلاب اسلامی، اسلام را نیز حفظ کند که این موضوع امروز برای همه عیان گشته و هیچ کس منکرش نیست .

وی با اشاره به تحولات منطقه بخصوص سوریه و عراق اظهار داشت:  دنیا به این نتیجه رسیده است که اگر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بخواهد از کشورمظلومی حمایت کند محال است که متجاوزین به اهداف شوم خود در آن کشور برسند و تحولات منطقه بدون حضور سپاه و به رهبری پیامبر گونه امام خامنه ای (مدظله) حل و فصل و رقم نخواهد خورد.

فرمانده سپاه ناحیه میناب افزود: اگر سپاه در سوریه و عراق دخالت نمی کرد معلوم نبود چه سرنوشتی داشتند، تمامی جنایتکاران دنیا و برخی حکومت های نادان به اصطلاح مسلمان عربی منطقه همگام و همراه با گروه تروریستی داعش بودند و از نظر تسلیحات و اطلاعات نظامی به آنان کمک می کردند.

وی عنوان داشت: بسیاری از تحریم های کشورمان توسط آمریکا و متحدانش بخاطر حفظ اسلام است که سپاه در راس آن است و آمریکا و سازمان ملل آن را حمایت از تروریسم می دانند، سپاه یکی از مهمترین تهدید ها برای دولت های زورگوی خارجی است، همین تشکیل سپاه و بسیج در کشورهای جنگ زده امروز است که آنها را همچنان سراپا نگاه داشته است.

سهرابی خاطر نشان کرد: ما قوم سلمان فارسی هستیم که به فرموده پیامبر اکرم اسلام(ص) را حفظ می کنیم و رهبرمان سید علی خامنه ای است و تمامی جنایتکاران دنیا می دانند که اسلام ناب محمدی نزد ماست و اگر کسی بخواهد فکر توطئه و تخریب در اسلام ناب محمدی را داشته باشد توسط مدافعان آن نیست و نابود می گردد.

ایمان و تقوا ، درک و شناخت و عمل انقلابی سه رکن اساسی سپاه

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از قشم آزاد ، سرهنگ حمید ماندگاری، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به نقش سپاه در جنگ ۸ سال دفاع مقدس اظهارداشت : آمریکا و دشمنان جمهوری اسلامی ایران از حمله ی نظامی با جمهوری اسلامی ایران هراس دارند چرا که می دانند سپاه در داخل و خارج کشور فعالیت می کند .

وی افزود : سیاست ، درایت وتدبیر امام (ره) بود پایه های انقلاب را محکم و انقلاب را از دست نااهلان به دور کرد .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم ایمان و تدین ، تقوا ، درک و شناخت ،عمل انقلابی سه رکن اساسی سپاه دانست و اظهار داشت : نیروهای سپاه با اخلاص تمام و به دور از مادیات بااز خودگذشتگی،  فداکاری، توکل و به طور کلی مولفه های معنوی و شهادت طلبی با روحیه انقلابی کار می کنند و این روحیه انقلابی و برای خدا کار کردن از حسن های پاسداران سپاه است .

سرهنگ ماندگاری شناخت آسیبها و آفتهایی که انقلاب اسلامی ایران را تهدید می کنند، نخستین و اساسی ترین قدم در جلوگیری از پیدایش و رشد آسیبها دانست و گفت : دوم اردیبهشت هر سال یادآور تدبیرحکیمانه امام خمینی (ره) در تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که ایستادگی در برابر ابرقدرت های شرق و غرب را سرلوحه کار خود قرار داد تا عزت و افتخار نصیب ملت غیور ایران کند.

 

 ویژگی‌ ممتاز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تقوا، ولایت‌‌پذیری نیروهای آن است

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پیارم ، حجت الاسلام قنبر با گرامیداشت دوم اردیبهشت ‌ماه، سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شورای عالی انقلاب و تأسیس رسمی این نهاد انقلابی را تبریک گفت: سپاه نهادی مردمی که ایمان، تقوا ، دشمن‌شناسی، ولایت‌‌پذیری از ویژگی‌های ممتاز آین نهاد می باشد.
وی افزود: فلسفه وجودی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دفاع از دستاوردهای انقلاب و مقابله با تهدیدات فراروی نظام و ملت ایران است .
قنبری اظهار کرد: تاریخ انقلاب اسلامی و حافظه تاریخی ملت ایران به صراحت و قاطعیت گواهی می‌دهند اگر حماسه‌سازی‌ها و خطر پذیری‌های این نهاد انقلابی و ولایی در عرصه‌های دفاع از انقلاب اسلامی و خنثی‌سازی فتنه‌ها و توطئه‌های زنجیره‌ای دشمنان نظام و ملت ایران نبود معلوم نبود چه سرنوشتی برای کشور رقم می‌خورد .
وی افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران نمادی ارزشمند است که ایستادگی در برابر ابرقدرت‌های شرق و غرب را سرلوحه کار خود قرار داده و با پیروی از سالار شهیدان امام حسین (ع) عزت و افتخار را پیشه راه خود ساخته تا در سایه روحیه انقلابی و معنویت، نقش تعیین کننده‌ای در دفع حملات دشمنان اسلام و ایران ایفا کند.
امروز سپاه پاسدارن هم در داخل کشور و هم در خارج کشور کاملاً قدرتمند است و ما امیدواریم این نیروی توانمند با تمام توان در جهت حفظ ارزش‌های انقلاب و تقویت خود گام بردارد.
حجت الاسلام قنبری در ادامه ، ضمن تسلیت شهادت امام دهم شیعیان و تبریک حلول ماه رجب، شهادت ائمه اطهار را نشانه حقانیت شیعه و نماد مظلومیت آن در طول تاریخ دانست و گفت: ائمه اطهار (ع) وارثان علم نبوی و حاملان ولایت بودند و با مجاهدت و شهادت خود معارف عمیق دینی را به بشر در طول تاریخ منتقل کردند.

نماینده ولی فقیه در ناحیه حاجی آباد در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک حلول ماه رجب مهمترین خصوصیت این ماه را فراهم شدن فرصت دعا و استغفار و رجعت بندگان به معنویات و کمال الهی خواند و گفت: متأسفانه آنقدر در کارهای روزمره و مادی غرق شده ایم که نمی توانیم به فقر و نداری معنوی خود فکر کنیم و از دعا و استغفار غافل مانده‌ایم.

 سپاه ازمهمترین ارکان احساس امنیت در کشور و عامل وحشت برای دشمنان اسلام است

حسن صنعتکاران فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش با بیان اینکه وظیفه سپاه پس از سال های دفاع مقدس پایان نپذیرفته است گفت: سپاه در ۸ سال دفاع مقدس در چند جبهه مشغول دفاع شد و به فرمان امام راحل در حفاظت از دستاوردهای انقلاب تا پای جان مقاومت کرد.

وی افزود: سپاه در این مقطع زمانی هم با ناآرامی های داخلی از غرب تا شرق و شمال و جنوب مبارزه کرد و هم درحفاظت از مسئولین و تامین امنیت هواپیماهای کشور فعال بود. از سوی دیگر به صورت مستقیم در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور نقش آفرین داشت به گونه ای که هیچ عملیاتی بدون حضور سپاه و بسیج و دلاورمردی و رشادت های آنان نبوده است.
صنعتکاران ادامه داد:  امروز سپاه یکی از ارکان مهم حس امنیت در کشور و عامل وحشت و ترس برای دشمنان ایران و اسلام است.
فرمانده ناحیه مقاومت سپاه کیش دیدگاه امام خمینی (ره) را در رابطه با تشکیل سپاه حضور مردم در صحنه و شرکت در تعیین سرنوشت کشور خواند و اظهار کرد: ایشان در باره نقش سپاه در پشتیبانی از جمهوری اسلامی فرموده اند: «سپاه پاسداران که رُکنی بزرگ در پیروزی انقلاب اسلامی است، با اقتدا به مولای خود سید مظلومان ـ علیه الصلوه والسلام ـ نجات‏بخش ملت ایران و اسلام عزیز از شب‏های تاریک و ظلمانی ستمشاهی بود و در پاسداری از انقلاب و هدف‏های آن، عاملی مؤثر و رُکنی رکین بوده و هست».
حضرت امام همچنین فرموده اند: «من از سپاه راضی هستم و به هیچ‏وجه نظرم از شما برنمی‏گردد. اگر سپاه نبود، کشور هم نبود. من سپاه پاسداران را بسیار عزیز و گرامی می‏دارم. چشم من به شماست. شما هیچ سابقه‏ای جز سابقه اسلامی ندارید».
صنعتکاران به نقش سپاه پس از سال های جنگ اشاره کرد و افزود: پس از پایان جنگ تحمیلی با وجود این که به ظاهر جنگ پایان یافته بود. ولی تحریم ها و بسیاری از کارشکنی ها علیه این مردم از سوی دشمنان به اشکال مختلف همچنان ادامه یافت. با وجود این مطلب سپاه بیکار ننشسته و مطابق با وظیفه ذاتی خود که دفاع از انقلاب و دستاوردهایی آن در هر عرصه ای است از تخصص و مهارت و امکاناتی که در جنگ بدست آورده بود در راه سازندگی کشور بهره گرفته و پروژه ها ی عظیمی در کشور بدست رزمندگان انجام شد.
وی تاکید کرد:امروز سپاهیان انقلاب اسلامی با اعتماد به نفس کامل جمله “ما می توانیم” و شعار “نه شرقی و نه غربی” انقلاب را معنا کردند و دشمن را در توطئه جدید بار دیگر خلع سلاح کردند.
این مقام مسئول با اشاره به توسعه جنگ نرم دشمنان در سال های اخیر یادآور شد: از ابتدا پیروزی انقلاب، سپاه ماموریت خود را شروع کرد و از زمانی که حضرت آقا بحث تهاجم فرهنگی را بیان کردند این ماموریت با جدیت دو چندان دنبال شد هر چند در آغاز خیلی ها به این جنگ اعتقادی نداشتند و عده ای آن را توهم توطئه می خواندند ولی سپاه با واگذاری این ماموریت به سازمان بسیج کارهایی عظیمی انجام داد که با حرکت عظمی کاروان راهیان نور این فعالیت شروع شد و در راستای تحکیم میثاق با شهدا هر ساله کاروان راهیان نور متشکل از جوانان و فرهیختگان از مناطق ۸ سال دفاع مقدس بازدید می کنند. همچنین جشنواره های فرهنگی و هنری بسیج، طرح های میثاق و هجرت و اردو های جهادی، نشست های بصیرتی برای تبیین توطئه های دشمن، نشست های حلقه های صالحین جهت تربیت نیروهایی مخلص انقلابی، کادر سازی برای نظام و فعالیت های فراوانی از این دست که نتیجه و دستاوردهایی زیادی در ناکام و عقیم گذاشتن توطئه های دشمن داشته است برگزار می شود.
وی موضع سپاه در مذاکرات هسته ای، تأسی از منویات و دستورات رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و گفت: در خصوص مذاکرات سپاه راهبرد خود را از حضرت آقا می گیرد. تاریخ و گذشته استکباری آمریکا و حامیان متحدالشکل وی به ما نشان می دهد که نباید به این رژیم اعتماد کنیم. ولی ما به دولت جمهوری اسلامی و تیم مذاکره کننده اعتماد کرده ایم و امیدواریم که تیم مذاکره کننده نیز به خوبی از حق مردم و نظام دفاع کنند. سپاه هم با حفظ کامل آمادگی، پشتیبان خیلی خوبی برای تیم مذاکره کننده بوده‌است.
وی به فعالیت های سپاه در جزیره کیش اشاره کرد و توضیح داد: سپاه ناحیه کیش هم به تبعیت از فرامین حضرت آقا در سال ۹۳ فعالیت های خیلی خوبی را انجام داد و در سال جاری هم با تکیه بر توان بسیجیان هم در راستای گسترش کمی و کیفی بسیج در سطح جزیره قدم بر خواهد داشت و برنامه های متنوعی هم برای تقویت بنیه علمی دانش آموزان و دانشجویان، همچنین برنامه های فرهنگی و اجرایی شایسته مناسبت ها و مقابله با تهاجم فرهنگی از طریق اجرای برنامه امر به معروف و نهی از منکر، برنامه های فرهنگی و اجرایی طرح صالحین، اردوی راهیان نور و برنامه‌ های بصیرتی در راستای آگاهی بخشی به خانواده ها و جوانان صورت پذیرفته و در بعد رزمی هم با ارتقا آمادگی رزمی، توان و اراده خود برای مقابله با دشمن در همه زمینه ها را ارتقا داده و خواهد داد.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff