بستك شهرستان نمونه كشور در زمينه جنگل كاري مشاركتي

+ پ -
بستک شهرستان نمونه کشور در زمینه جنگل کاری مشارکتی
معاون منابع طبيعي و آبخيزداري هرمزگان:

بستک شهرستان نمونه کشور در زمینه جنگل کاری مشارکتی

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان بستک را از شهرستان های نمونه کشور در زمینه جنگل کاری مشارکتی دانست و انجمن حافظان طبیعت جهانگیریه بستک نخستین تشکل مردمی در زمینه درختکاری معرفی کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه؛ مجید پوربلیغی معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان در بازدید از طرح جنگل کاری شهرستان بستک گفت: شهرستان بستک از شهرستان های نمونه کشور در زمینه جنگل کاری مشارکتی است و انجمن حافظان طبیعت جهانگیریه بستک نخستین تشکل مردمی در زمینه درختکاری در استان است.

وی افزود: از سال گذشته تاکنون بیش از ۲ هزار نهال در ۱۰۰ هکتار از اراضی مناطق دهنگ، هرنگ، مغدان و کوهیچ شهرستان بستک توسط خیرین، کاشته شده است که تا پایان سال نیز به ۱۰ هزار نهال خواهد رسید.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان با اشاره به نقش درختان در ذخیره آب های زیر زمینی افزود: در شرایطی که هرمزگان ۱۷ سال خشکسالی را پشت سر می گذارد، کاشت یک هکتار جنگل سبب ذخیره و نفوذ یک لیتر آب به عمق زمین می شود و هر هکتار جنگل میتواند اکسی‍‍‍‍ژن مورد نیاز یک خانواده ۴ نفره را تامین کند.

وی خاطر نشان کرد: هرمزگان ۸۰ بوستان روستایی با وسعت ۱۸۰ هکتار دارد که ۳۴ بوستان به مساحت ۵۴ هکتار در شهرستان بستک می باشد که این بوستان ها توسط جوامع محلی احداث و نگه داری می شوند.

 

گفتنی است در بازدید معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان از طرح جنگل کاری در بستک، از ۲۵ نفر از نیکوکاران فعال شهرستان در زمینه درختکاری تقدیر شد.

 

4

1

2

3

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff