بستك رتبه اول دريافت زكات در چهار ماه اول امسال
+ پ -
بستک رتبه اول دریافت زکات در چهار ماه اول امسال

مدیر کل کمیته امداد استان هرمزگان گفت : بزرگترین موفقیت کمیته امداد در کاهش جامعه هدف تحت پوشش می باشد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  جهانگیریه ، مرتضی موصلی مدیر کل کمیته امداد استان هرمزگان طی گفتگویی به خبرنگار جهانگیریه گفت : تعداد افرادی که در استان هرمزگان تحت پوشش کمیته امداد هستند چشمگیر است که بزرگترین هدف کمیته امداد خودکفا کردن این افراد با طرح های اشتغال زایی است که امیدواریم با برنامه ریزی انجام شده جامعه تحت هدف ما کاهش یابد .

 

وی در ادامه افزود : در استان هرمزگان حدود ۹/۵ درصد جمعیت آن تحت پوشش این نهاد می باشند .

 

ایشان عنوان کرد : در شهرستان بستک حدود ۷/۵ درصد از خدمات کمیته امداد استفاده می کنند که تلاش برای کاهش جامعه هدف می باشد .

 

مدیر کل کمیته امداد استان هرمزگان گفت : با هم افزایی منابع می شود نیاز خانواده ها را بهتر تامین نمود .

 

ایشان تاکید کردند : پرداخت زکات از فریضه های بزرگ دینی ما است که می توان از این ظرفیت برای محرومیت زدایی بهتر استفاده کرد که در چهار ماهه اول سال ۱۳۹۴ شهرستان بستک رتبه اول در پرداخت زکات را در استان هرمزگان داشته است .

 

وی در ادامه گفت : ۶۰ درصد از زکات دریافتی صرف هزینه های اولیه ی نیازمندان ازجمله مسکن ، پوشاک و … می شود و ۴۰ درصد آن در راستای پروژه های محرومیت زدایی صرف می شود .

 

مرتضی موصلی عنوان نمود : در هفته دولت ۳۰ پروژه عمرانی توسط کمیته امداد استان هرمزگان برگزار می شود که ۳۰ درصد هزینه آن از کمک خیرین تامین شده است .

 

لازم به ذکر است مدیر کل کمیته امداد هرمزگان از دیروز برای بازدید از طرح ها و اقدامات این نهاد در شهرستان بستک وارد این شهرستان شده است که صبح امروز نشستی را با فرماندار بستک داشتند .

 

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff