بستك از ظرفيت هاي مناسبي جهت توسعه اشتغال برخوردار است /شنیدن دغدغه های فعالین اقتصادی توسط فرماندار بستک
+ پ -
بستک از ظرفیت های مناسبی جهت توسعه اشتغال برخوردار است /شنیدن دغدغه های فعالین اقتصادی توسط فرماندار بستک

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بستک گفت: ن بستک با وجود خیرین و سرمایه گذاران بومی از ظرفیت های مناسبی جهت توسعه اشتغال برخوردار است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت بیش از ۴۰ نفر از کارگران، تعاونگران و فعالین اقتصادی شهرستان با فرماندار بستک دیدار کردند.

 

عبدالله پرتابیان، فرماندار بستک ضمن تبریک هفته دولت به تمجید از نقش کارگران در اقتصاد و شکوفایی کشور پرداخت و افزود: به دلیل حقوق بگیر بودن هر کدام از ما یک کارگر محسوب می شویم و کارگر بودن را افتخار می دانیم.

 

فرماندار بستک داشتن اطلاعات و آمار دقیق از وضعیت واحدهای اقتصادی را یکی از مهم ترین و اساسی ترین وظایف دستگاه های متولی امر دانست و تأکید کرد: بازدید های دوره ای و منظم از وضعیت کارگران و معیشت آنان در دستور کار ادارات قرار گیرد تا بتوان مشکلات آنان را مرتفع کرد.

 

پرتابیان با تأکید بر اطلاع رسانی مناسب در بحث قوانین و مقررات تسهیل کننده و حمایتی به کارفرمایان و کارگران از مسئولین امرخواست تا به صورت دقیق اطلاعات مربوطه را در اختیار کارگران و کارفرمایان قرار دهند.

 

در ابتدای این دیدار بهرام فولادچنگ، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بستک گزارشی از وضعیت کارگاه های فعال در شهرستان ارائه کرد و گفت: در شهرستان بستک یک هولدینگ تجاری در بخش معدن با ۲۰۰ نفر شاغل، شرکت های گچ و سقف کاذب با ۱۰۰ نفر شاغل، کشتارگاه و کارخانه دام و طیور با ۸۵ نفر شاغل و همچنین تعداد ۵ شرکت با ۷۵ نفر شاغل و بیش از ۱۶ کارگاه جمعا با ۴۵ نفر شاغل در حال فعالیت هستند.

 

فولادچنگ روند صعودی اشتغال در سال جاری را از نکات جالب و امیدوار کننده دانست و افزود: شهرستان بستک با وجود خیرین و سرمایه گذاران بومی از ظرفیت های مناسبی جهت توسعه اشتغال برخوردار است.

 

گفتنی است در این جلسه کارفرمایان، کارگران و تعاونگران به بیان مشکلات و دغدغه های خود پرداختند که می توان به عدم پرداخت تسهیلات با بهره کم، مشکل فروش، عدم نقدینگی، مشکلات مالیاتی و درصد بالای مبالغ پرداختی به اداره دارایی در سال جاری، عدم وجود سردخانه و تونل انجماد در تنها کشتارگاه طیور شهرستان اشاره نمود.

 

5

 

4

 

2

 

انتهای خبر/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff