بسترهای فرهنگی تاریخ را رقم می زند/خوی استکباری و بدعهدی آمریکا تغییر ناپذیر است

+ پ -
بسترهای فرهنگی تاریخ را رقم می زند/خوی استکباری و بدعهدی آمریکا تغییر ناپذیر است

امام جمعه کیش گفت: بسترهای فرهنگی و تبلیغات علیه اسلام زمان معاویه، کربلا را رقم زد و ساده اندیشی است فکر کنیم آنچه در کربلا روی داد در تاریخ اسلام تکرار نخواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه با توصیه بر رعایت تقوی الهی با اشاره به اینکه بسترهای فرهنگی که در دوران بنی امیه فراهم شده بود موجب شد تا آرام آرام زمینه بروز و ظهور وقایع عاشورا رقم بخورد گفت: فشارهای روانی، تبلیغات منفی و شکنجه ها و آزار اهل بیت پیامبر در زمان بنی امیه از جمله بسترهای واقعه کربلاست.

وی افزود: آزار و شکنجه، قتل و اذیت پیروان علی (ع) از زمان حکومت امیرالمومنین به صورت مخفیانه آغاز شده بود و از زمان حکومت معاویه به طور آشکار ادامه یافت به گونه ای که معاویه در هر شهر متناسب با شرایط آن برنامه هایی برای قتل و سب امام علی (ع) طراحی کرده بود.

خطیب جمعه کیش اظهار کرد: زمانی که بسترهای فرهنگی برای تمسخر و قتل شیعیان به صورت رسمی و در رسانه ها و منبرهای اسلامی صدر اسلام آماده شده باشد وحکومت به صورت رسمی تروریست به شهرها اعزام کند تا شیعیان علی (ع) را به قتل برساند آنوقت چگونه باید در سال ۶۱ هجری حسین (ع) در کربلا تنها نباشد؟

وی تصریح کرد: ساده اندیشی است فکر کنیم که در تاریخ اسلام واقعه کربلا تکرار نخواهد شد؛ از کجا معلوم رسانه های پرحجم دنیا روزی عرصه را بر طرفداران اسلام ناب محمدی تنگ نکنند.

علیدادی با اشاره به کسانی که در تاریخ صدر اسلام پس از پیامبر از مسیر حق فاصله گرتفه و در واقعه کربلا لغزیده و با فتنه معاویه و یزید هستی خود را از دست دادند افزود: بسترهای فرهنگی که فراهم شد هر اتفاقی ممکن است بیافتد و این سند رسمی تاریخ است.

وی تاکید کرد: آنچه امروز به نام اسلام و با تحریک و فتنه استکبار جهانی به نام جریانات تکفیری در سراسر جهان اسلام به وجود آمده و شیعه و سنی نمی شناسد ادامه همان جریان بنی امیه است که در صدر اسلام اتفاق افتاد و موجب کشتار شیعیان شد.

امام جمعه کیش ادامه داد: امروز نیز عده ای به نام اسلام در پیکره جامعه اسلامی جنگ های نیابتی به راه انداخته و قتل ها و بی رحمانه ترین شکنجه ها را علیه مسلمانان انجام می دهند.

وی در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه کیش با گرامی داشت رحلت آیت الله مرعشی، وفات سلمان فارسی یکی از صحابه ارزشمند پیامبر گرامی اسلام(ص) را که پیامبر (ص) ایشان را از اهل بیت خود می خواند تسلیت گفت.

خطیب جمعه کیش شهادت عمار یاسر و شهادت دختر سه ساله اباعبدالله الحسین حضرت رقیه (س) در خرابه های شام که دوری پدر را تاب نیاورد و به دیدار پدر شتافت را به تمامی مسلمانان جهان تسلیت گفت و افزود: سنگدل ترین انسان ها نیز بر یتیم رحم کرده و وی را تکریم می کنند اما دخت سه ساله سرور و سالار شهیدان از این محبت ها هم محروم بود تا در غربت و در میان سنگدلی شامیان شربت شهادت نوشید.

وی به فرمایشات هشدار دهنده، مهم و حساس رهبر معظم انقلاب در رابطه با استکبار ستیزی ملت ایران در مراسم ۱۳ آبان اشاره کرد و با تقدیر از مردم و مسئولان برای حضور در راهپیمایی باشکوه این روز گفت: کارنامه سیاه و ننگین آمریکا در یکصد سال اخیر کارنامه ای است که هر انسان آزاده و هوشیاری به خود اجازه نمی دهد با وجود چنین کارنامه ننگینی به آمریکائیها اعتماد کند.

علیدادی ادامه داد: بدعهدی، خیانت، ظلم و دخالت ها و کودتاهای ننگین که در کشور ما رقم خورد تا قرارگرفتن پشت صحنه جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و مورد اصابت قرار دادن هواپیمای مسافربری و وقایع صحرای طبس تا تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران و ناجوانمردی در ماجرای برجام و آنچه خود به تصویب رسانده بودند در کارنامه سیاه آمریکا نشان از این دارد که آن ها به هیچ اصول اخلاقی و اعتقادی پایبند نیستند و توافق نامه ای را که خود امضاء کرده اند زیرپا می گذارند.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا و دیگر دست پرورده های او از خوی استکباریشان دست برنمی دارند افزود: مبارزه با آمریکا همیشه با مصادیق متفاوت به عنوان سردمدار استکبار جهانی در تاریخ ادامه دارد و ملت ایران به خصوص بسیجیان با شهامت و رشادت با رهبری امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب در همواره در خط مقدم مبارزه با استکبار ایستاده اند.

انتهای پیام /م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff