بزرگ‌ترین عملیات هوابرد ناتو در اروپا بعد از جنگ سرد/ پرش ۱۰۰۰ چترباز ناتو بر فراز آلمان
+ پ -
بزرگ‌ترین عملیات هوابرد ناتو در اروپا بعد از جنگ سرد/ پرش ۱۰۰۰ چترباز ناتو بر فراز آلمان

سخنگوی ارتش آمریکا از برگزاری بزرگ‌ترین عملیات هوابرد ناتو در اروپا بعد از خاتمه جنگ سرد خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بیش از ۱۰۰۰ چترباز عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) از یک هواپیما بر فراز آلمان به بیرون پریدند.

سخنگوی ارتش آمریکا با اعلام این خبر افزود، رزمایش روز چهارشنبه بزرگترین عملیات هوابرد ناتو در اروپا بعد از خاتمه جنگ سرد بوده است.

در این عملیات هوابرد موسوم به « Exercise Swift Response» که در منطقه آموزشی آمریکا در هوهنفلز  واقع در جنوب آلمان در حال برگزاری می‌باشد و برای افزایش قدرت دفاعی ناتو در اروپا و به دلیل ماجرای اوکراین صورت گرفته است، ۱۱ کشور  شرکت دارند. این رزمایش تا ۱۳ سپتامبر ادامه خواهد داشت.

«کریستین مارگواردت» سخنگوی ارتش آمریکا به خبرگزاری فرانسه گفت: «چتربازان در حال انجام عملیات هستند و تمرکزشان در واکنش نشان دادن به بحران‌ها و ایجاد انسجام و آمادگی بالا در بین نیروهای اروپایی ناتو است.»

عملیات هوابرد ناتو پیشتر در کشورهای ایتالیا، بلغارستان و رومانی با مشارکت ۴۸۰۰ نظامی از انگلیس، بلغارستان، فرانسه، آلمان، یونان، ایتالیا، هلند، لهستان، اسپانیا و آمریکا صورت گرفته بود.

به گزارش این منبع خبری، ناتو هفته گذشته به روس گرایان اوکراین نسبت به تصرف بیشتر اراضی در شرق این کشور هشدار داده و از مسکو خواسته بود در برقراری امنیت در منطقه تلاش مبذول نماید.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff