تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 559070
تاریخ انتشار:جمعه ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در خطبه های این هفته هرمزگان عنوان شد؛

بزرگداشت ایام دهه مبارک فجر به منزله آبیاری درخت انقلاب است

امامان جمعه هرمزگان در خطبه های این هفته استان تاکید کردند: خواستگاه ارزش های اسلامی دینی و انقلابی و عامل تنومندشدن نهاد انقلاب دهه فجر است و بزرگداشت این ایام به منزله آبیاری درخت انقلاب است.

بزرگداشت ایام دهه مبارک فجر به منزله آبیاری درخت انقلاب است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام دکتر محمد عبادی زاده امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی فقیه در هرمزگان در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته شهرستان  با بیان اینکه همه ما در برابر فریضه های الهی ملتزم هستیم اظهار کرد: نباید دربرابر منکرات بی تفاوت نباشد اگر جامعه در برابر منکرات بی تفاوت باشد آرام آرام منکر قبه و زشتی خودش را از دست می دهد و یکی از مصادیق تقوا امربه معروف و نهی از منکر است.

امام جمعه بندرعباس با تبریک ولادت باسعادت بانوی بزرگ اسلام فاطمه الزهرا و روز زن و ولادت حضرت امام خمینی(ره) افزود: روز زن فرصتی است که در رابطه با جایگاه و منزلت زن بیان شود و نگاهی که قبل از اسلام به زن بوده با نگاهی که اسلام بوجود آورد چقدر تفاوت دارد.

عبادی زاده ادامه داد: امروز در دنیای غرب علی رغم همه ادعاهای که در بحث حقوق زنان دارند زن امروز بعنوان برده و ابزار و کالا استفاده می شود و شان و منزلت زن را لگدمال می کنند و بعد فکر می کنند اگر یه پستی به زن دادند مشکل حقوق زن حل می شود.

وی ادامه داد: جامعه مدعی حقوق زنان در دنیای غرب امروز چطور از زنان سو استفاده می کنند در مقابل اسلام چه عزتی به زنان داد یک زن شد کوثر و منشا تحول مثل حضرت زهرا(س) و زمینه و واسطه تکامل همه انبیا قرار گرفت و جایگاهی پیدا کرد که حجت خدا بر معصومین شد.

تاریخ واقعی کشور ما دهه فجر انقلاب است

خطیب جمعه بندرعباس با بیان اینکه دهه مبارک فجر بعنوان تاریخ حقیقی ایران یاد می شود اضافه کرد: تاریخ واقعی کشور ما و مظهر شکوه و عظمت ملت ایران دهه فجر است و نباید از دهه مبارک فجر غفلت کنیم و هر کسی به اندازه توان خود در این ایام تلاش کند و مردم نباید منتظر دستگاه های دولتی برای بزرگداشت این ایام باشند و دهه فجر باید مردمی باشد و خودشان خودجوش خانه و محله را با نمادهای دهه فجر و پرچم ها را تزیین کنند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان تاکید کرد: در میادین شهرها متناسب با وضعیت کرونایی برنامه هایی طراحی شود و نمونه کارهای خوب در محرم و صفر در دهه فجر هم تکرار شود و این ایام را گرامی بداریم.

دکتر عبادی زاده با بیان اینکه دهه فجر تجدید قوای نیروهای انقلاب است تصریح کرد:خواستگاه ارزش های اسلامی دینی و انقلابی و عامل تنومندشدن نهاد انقلاب دهه فجر است و بزرگداشت این ایام به منزله آبیاری درخت انقلاب است و در گام دوم باید محکم تر به جلو بر داریم.

قاچاق نتیجه بیکاری و مشکلات معیشتی مردم است

وی با اشاره به شهادت یکی از نیروهای عزیز دریابانی به دست قاچاقچیان سودجود گفت: تا کی باید شاهد چنین اتفاقات تلخی باشیم چرا باید قاچاقچیان جرات چنین کاری را داشته باشند دلم برای این جوانان خدوم نیروی انتظامی می سوزد در مقابل اگر کوچکترین اتفاقی برای یک قاچاقچی می افتاد هیاهوی ها داخل فضای مجازی جهت حمایت بالا می گرفت مگر این نیروهای انتظامی بچه های شما نیستند؟

امام جمعه بندرعباس ادامه داد: نتیجه قاچاق بخشی برمی گردد به مشکلات معیشت مردم که براثر نداری و بیکاری رو به سوی قاچاق می آورند.

دکتر عبادی زاده خاطرنشان کرد: اگر می خواهید مشکلات این چنینی حل شود باید به فکر روستاها و معیشت مردم باشند شغل ایجاد کنند و هم باید با پدیده جرات پیداکردن قاچاقچیان در به شهادت رساندن فرزندان عزیز این مردم برخورد شود.

نقش تعزیرات حکومتی در کنترل قیمت ها در پارسیان کم رنگ است/ورود مسافران به پارسیان ممنوع می‌باشد

حجت الاسلام بارانی، امام جمعه شهرستان پارسیان با تبریک ایام ولادت حضرت صدیقه طاهره(س) در بیان روایتی از فضایل ایشان گفت: حضرت زهرا (س)حجت خداوند بر بندگان هستند و نامگذاری روز مادر و زن مصادف با سالروز ولادت ایشان نشانه اهمیت جایگاه والا و بزرگ زن و مادر است.

حجت الاسلام بارانی، اذعان داشت: صدیقه طاهره(س) نماد کامل یک زن مسلمان در بالاترین طراز اسلامی است که الگوی تمام عیار و کاملی برای بشریت می باشند.

وی، با بیان روایتی از حصرت علی(ع)زن را موجودی ظریف و شایسته احترام و تجلیل دانسته و خطاب به آقایان، عنوان کرد: مادر و همسر نعمت بزرگ الهی در هر خانواده ای هستند، قدردان زحمات آنها باشید چرا که با قدرشناسی زندگی ها زیبا و بابرکت می شود .

رئیس شورای فرهنگ عمومی پارسیان، با تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر و سالروز ورود پیروزمندانه امام امت به میهن اسلامی خاطرنشان کرد: امام بزرگوار با سیاستی توام با معنویت و اخلاق، دلها را متحول و ابرقدرت های شرق و غرب را به حیرت واداشت و با رهبری حکیمانه خودشان انقلابی را برای ملت ایران به ارمغان آوردند که امروز بعد از چهار دهه همچنان با عزت و عظمت در برابر همه قلدرهای عالم قدعَلَم کرده و استوار ایستاده است.

امام جمعه پارسیان، با اشاره به پیشرفت ها و دستاوردهای ایران اسلامی به برکت انقلاب، آنرا غیرقابل انکار حتی برای دشمنان دانسته و تصریح کرد: این دستاوردهای بزرگ در زمینه های مختلف در شرایطی رقم خورده است که تمام جبهه کفر در دنیا به دنبال زمین زدن این حرکت مقدس ملت ایران بودند اما به لطف الهی انقلاب اسلامی با حمایت ملت ایران از همه توطئه ها سربلند بیرون آمده و همچنان سروقامت ایستاده است.

خطیب نماز جمعه پارسیان، راز ماندگاری و عزت نظام اسلامی را اعتماد و علاقه قلبی ملت و جمهوری اسلامی بیان کرده و تاکید کرد: انقلاب متعلق به مردم است و مردم آن را فرزند خود می دانند لذا در همه صحنه های مواجهه با مستکبرین عالم مردم جانانه سینه سپر کردند و به فضل الهی همان عقد و پیمانی که با امام خود در سال ۵۷ بستند امروز نیز با رهبری حکیم و عالیقدر انقلاب دارند و این رابطه ملت و حکومت در دنیا بی نظیر است.

وی، با اشاره به وجود برخی مشکلات، اظهار‌کرد: ملت ایران یک خانواده بزرگ و باعزت هستند وجود مشکلات در هر خانواده ای طبیعی است اما بحمدالله خود اعضای خانواده عزم راسخ برای حل مشکلات دارند و به احدی در دنیا اجازه دخالت بیجا در امورات خانواده با غیرت ایران را نخواهیم داد.

حجت الاسلام بارانی، راز پیشرفت و ماندگاری جمهوری اسلامی را انقلابی زیستن و حرکت بر اساس مکتب امامین انقلاب معرفی کرده و گفت: همه قوا و دستگاهها باید در گام دوم به سمت ارزش های انقلابی با سرعت و دقت حرکت کنند و قطعا با بصیرت ملت و همت مسئولان این مساله رقم خواهد خورد و به فضل و عنایت الهی انقلاب اسلامی به اهداف متعالی و والای خود خواهد رسید و آمریکا و بزرگ تر از آمریکا نیز در برابر اراده ملت بزرگ ایران هیچ غلطی نمی کنند.

خطیب جمعه شهرستان پارسیان، اصناف و کسبه شهرستان پارسیان را از شریف ترین و مومن ترین اقشار جامعه و همراه با مردم و نظام اسلامی دانسته و ضمن تاکید بر پیگیری دغدغه ها و مشکلات آنها توسط مسئولین، تاکید کرد: البته معدود افراد منفعت طلب و سودجویانی نیز هستند که با سوء استفاده از وضعیت کشور به دنبال گران فروشی یا احتکار کالا و فشار به مردم هستند که باید با آنها برخورد جدی قانونی صورت گیرد.

حجت الاسلام بارانی با انتقاد از نقش کمرنگ تعزیرات در کنترل قیمت ها در پارسیان، اظهار‌کرد: تعزیرات حکومتی وظیفه مهمی را نسبت به مردم دارد اما متاسفانه مردم شریف پارسیان ظاهرا در این مجموعه نادیده گرفته شده اند که جای نگرانی و گلایه دارد چرا که امسال طبق گزارشات موثق مامورین تعزیرات فقط دو ماموریت به پارسیان آمده اند که آخرینش دوماه پیش و به مدت دو ساعت بوده است لذا این کوتاهی اصلا قابل قبول و پذیرش نیست و مسئولان محترم تعزیرات باید به این گلایه مردم توجه کنند و پاسخگوی مطالبه به حق مردم شریف پارسیان باشند .

رییس شورای فرهنگ عمومی پارسیان، با اظهار نگرانی از وضعیت زرد کرونایی در شهرستان، ضمن توصیه و سفارش مردم به رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی، عنوان کرد: ابتلا به کرونا عمل زشت و جرم نیست اما عدم رعایت دستورات و قرنطینه هم مصداق عمل قبیح و هم جرم است و یقین دارم مردم فهیم ما رعایت خواهند کرد.

حجت الاسلام بارانی، پارسیان را دیار کریمان با فرهنگ و تمدنی اصیل معرفی و خاطرنشان کرد: مردمان پارسیان میهمان نواز و مهربان اند و بحمدالله شهرستان نیز دارای ظرفیت ها و مراکز زیبا و بکر طبیعی و گردشگری است اما در ایام شیوع ویروس کرونا متاسفانه امکان حضور هم وطنان عزیز در شهرستان نیست و مسافرین محترم بدانند مردم از حضور آنها در شهرستان نگران و گلایه مند هستند و قطعا در شرایطی که مردم ساحل نشین قریب به یکسال از حضور در ساحل و مراکز تفریحی محروم هستند معنا ندارد برخی با هجوم اینگونه به شهرستان سلامتی مردم بومی را به خطر بیاندازند لذا مسئولین محترم باید به این گلایه به حق مردم توجه کنند و با برخورد جدی و قانونی از سلامتی مردم دفاع کنند.

انتظار ملت از مجلس انقلابی و مسئولان کشور تلاش و عمل جهادی است

حجت الاسلام محسن سالاری امام جمعه شهرستان سیریک با تبریک پیشاپیش میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن و ولادت حضرت امام خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران گفت:زن مظلوم بود چه در زمان پیامبر چه در زمان رضا شاه،امام فرموده قرآن کریم انسان ساز است و زن هم انسان ساز است ،خدمت مادر از خدمت معلم بالاتر است ،این تحقیر نیست که زن خانه‌دار باشد حضرت فاطمه خانه دار بود و باید الگوی همه زنان امت اسلام باشد.

وی اضافه کرد:ملت ما امروز از مجلس انقلابی و مسئولان کشور تلاش و عمل جهادی ،حذف رانت و رانت بازی،توجه به معیشت مردم، حذف حقوق های نجومی،کاهش وابستگی ها به بودجه نفت،و عدالت خواستارند.

امام جمعه شهرستان سیریک افزود:لبخند های حیله گرانه رئیس جمهور آمریکا شروع شده او می خواهد با حیله گری امتیاز های زیادی از ما بگیرد، او هم همانند اوباما و ترامپ است شاید سیاستشان متفاوت باشد ولی عملشان مقابله با ملت و نظام ماست، جوبایدن پدر خونین داعش است، سیاستمداران ما فریب نخورند.

وی تصریح کرد:جوانان این مملکت به دست بریده سردار دلها حاج قاسم سلیمانی قسم میخورند که اگر میخواهند دوباره داعش را وارد میدان کنند این باره داعش و داعشیون را از روی کره زمین محو خواهند شد.

جمهوری اسلامی یک ابر قدرت در منطقه است

حجت الاسلام والمسلمین دکتر جواد اسماعیل نیا امام جمعه بندرلنگه با توجه به فرا رسیدن میلاد حضرت زهرا (س) اظهار کرد: حضرت فاطمه الزهرا(س) کوثر قرآن و معجزه تاریخ و افتخار عالمیان است.نام گذاری میلاد با سعادت حضرت زهرا (س) به روز زن برای زنان جامعه اسلامی افتخار آفرین و مسئولیت آور است .بانوان جامعه اسلامی باید بیش از پیش نسبت به سیره حضرت زهرا سلام الله علیها مطالعه کنند و خود را با سیره این بانوی بزرگوار اسلام وفق دهند.

امام جمعه شهرستان بندرلنگه فرا رسیدن دهه فجر را یک دهه مبارک و سرشار از افتخار و غرور آفرین خواند افزود: چهل و دو سال از از انقلاب اسلامی میگذرد، انقلابی که همواره با تحریم های کمر شکن که هر انقلاب نوپایی را از پا در می آورد  همراه بوده است اما امروز براساس گزارشات موسسات و پایگاه های تحقیقاتی رسمی دنیا: ایران در امور نظامی و دفاعی در بین صد و پنجاه کشور دنیا جایگاه چهارم را کسب کرده ، در امور پزشکی جایگاه پانزدهم را دارد و همچین در امر دارو سازی جایگاه هفتم دنیا را دارا می باشد این موفقیت ها نشان از استقلال کامل در زمینه های مختلف پزشکی،علمی،نظامی و…..را می دهد.

اسماعیل نیا با تاکید بر اینکه سلطه غرب در ابعاد مختلف سیاسی،فرهنگی و اقتصادی به پایان رسیده است و رو به افول است تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک ابر قدرت نوظهور و منحصر به فرد مثل خورشید طلوع کرده و نمیتوانند این خورشید جمهوری اسلامی را کم فروغ بدانند‌ و اینکه جمهوری اسلامی به یک ابر قدرت در منطقه تبدیل شده است یک امر قطعی است لذا در بسیاری از عرصه ها مانند کشاورزی، نظامی ،علنی و… به استقلال رسیده ایم که هزینه های سنگینی را برای رسیدن به این استقلال و هدف با ارزش هزینه کردیم. لذا رسیدن به چنین جایگاهی برای هر ایرانی افتخار آفرین است و گواهی صدقی بر کار آفرینی نظام و حکومت اسلامی است.

وی در پایان دستیابی کشور به فناوری فضایی و ساخت ماهواره و ماهواره غرور ملی خواند و خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه ۱۴ بهمن روز فناوری فضایی است و ایران اسلامی با وجود تحریم های ظالمانه توانست به فناوری فضای و ساخت ماهواره دست پیدا کند و در حال حاضر جز ده کشور برتر دنیا در صنعت هوا و فضا محسوب می شود.لذا این افتخارات و سایر پیشرفت های علمی کشور مرهوم ایستادگی، پایمردی و بصیرت مردم ولایی و رهبری حکیمانه رهبر انقلاب است.و دشمن همیشه به دنبال خورد کردن حرکت عظیم علمی مردم ایران است اما جوانان برومند دانشگاهی و حوزوی ما و سایر فعالان در عرصه های مختلف علمی،دشمن را از رسیدن به این عرصه ها ناکام گذاشتند.

بیانیه گام دوم انقلاب ادامه مسیر انقلاب را روشن می کند

حجت الاسلام والمسلمین صالحی امام جمعه شهرستان بندر خمیر در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه امروز شهرستان اظهار کرد: رویکرد اصلاحی و تحولی مجلس یازدهم در بخش های مختلف به ویژه در اصلاح ساختار برنامه و بودجه کشور جای تقدیر و تشکر دارد.

وی ادامه داد: با نگاه تعاملی با دولت و کلیات بودجه را تصویب کرده و از تنش ها فرصت سوز جلوگیری کردند.و با رعایت مصالح عامه و با هدف کاستن آلام و رنج های معیشتی مردم صبور و نجیب ایران به ویژه محرومان جامعه گام‌های بلند ترین را برداشتند.

خطیب نماز جمعه شهرستان بندر خمیر با اشاره به هوشیاری و پرهیز از ذوق زدگی مسئولین هشدار داد : مهار ایران در توسعه حضور منطقه ای و قدرت موشکی نظام از اهداف اصلی دشمن است .

حجت الاسلام والمسلمین صالحی گفت : امروز در سطح جامعه شبهات زیادی در ذهن جوانان به ایجاد شده است که برخی از این شبهات با سیر مطالعاتی بیانه گام دوم حل است .

وی ادامه داد : بیانیه گام دوم برای موسوم خاصی نیست بلکه راه را برای مسیر انقلاب اسلامی روشن ساخته است.

افزایش نرخ کرایه لندیگ‌کرافت‌ها منطقی نیست

حجت‌الاسلام میثم تارم ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان قشم اظهار کرد: صاحبان لندینگ‌کرافت‌ها از وضعیت موجود گله‌مند بوده و افزایش کرایه‌ها نیز باعث نارضایتی مردم شده است.

وی افزود: هر دو قشر ارائه‌دهنده و دریافت‌کننده خدمات گله‌مند ‌هستند و مسئولان باید شرایط را به نحوی مدیریت کنند که منجر به پدید آمدن نارضایتی‌ در جامعه نشود.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: مسئولان باید به جای گرانی کرایه‌ لندینگ‌کرافت‌ها، کاهش عوارض و ارائه بسته‌های حمایتی شامل سوخت و سایر وسایل مورد نیاز مالکان این شناورها را ارائه کنند.

‌تارم ادامه داد: در شرایط موجود گرانی کرایه‌ها تصمیمی منطقی نیست و باید به گونه‌ای عمل شود که فشاری بر جامعه وارد نشود.

قشم برای هنجارشکنان ناامن است

امام جمعه شهرستان قشم شهادت استواریکم «حسن واعظی تختی» از مرزبان دریایی جزیره قشم را تسلیت گفت و افزود: نیروی انظامی و دریابانی همواره برای حفظ ارزش‌ها و مقابله با قاچاق شهید تقدیم کرده است.

‌تارم تصریح کرد: جزیره قشم نباید محلی برای ناهنجاری‌های اجتماعی باشد و همگان باید در این رابطه امر به معروف و نهی از منکر کنند.

وی با تاکید بر لزوم حفظ شئونات اسلامی در بازارها، اماکن گردشگری و جزایر اقماری شهرستان قشم خاطرنشان کرد: مجموعه دستگاه‌های ذی‌ربط در این رابطه اجازه نخواهند داد قشم مکانی امن برای متخلفان و هنجارشکنان باشد.

مواضع برجامی مسوولان باید بصیرانه باشد

امام جمعه قشم با بیان اینکه مسئولان موظفند بر‌اساس بیانیه گام دوم انقلاب حرکت کرده و مشکلات مردم را گره‌گشایی کنند، ادامه داد: مردم از نظام اسلامی دست نخواهند کشید و این انقلاب را به حکومت عدالت‌گستر مهدوی خواهند رساند.

وی تصریح کرد: مسئولان باید با بصیرت بیشتری نسبت به وقایع آمریکا موضع‌گیری کنند و بدانند تفاوت رئیس جمهور جدید آمریکا با فرد پیشین تنها در لبخندهای اوست و در باطن تفاوتی با یکدیگر ندارند.

امام جمعه ‌قشم با بیان اینکه در خصوص برجام باید رهنمودهای رهبری نصب‌العین مسئولان باشد و به جای برگشت آمریکا بر رفع تحریم‌ها تاکید کنند، خاطرنشان کرد: متاسفانه عده‌ای با برخی بی‌تدبیری‌‌ها، مواضع و قیاس‌های نابه‌جا در زمین دشمن بازی می‌کنند.

توجه به ارزش‌های اسلامی اولویت نخست مسوولان باشد

‌تارم با گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی ایران افزود: ورود امام راحل(ره) به میهن اسلامی با استقبال کم نظیر مردم، برگ زرینی در تاریخ انقلاب است.

وی عنوان کرد: مسئولان نظام باید به تاسی از امام خیمنی(ره) اولویت نخست‌شان توجه به ارزش‌های اسلامی باشد که در راس آن توجه به شهداست زیرا به برکت خون آنان امروزه در این نظام مسوولیت دارند.

امام جمعه شهرستان قشم ادامه داد: نباید ارزش شهدا، ایثارگران و جانبازان در جامعه فراموش شود و این از پیام‌های حضور امام راحل(ره) در بدو ورود به کشور در بهشت زهرا است.

زنان جامعه اسلامی از نقش خود غافل نشوند

‌تارم با گرامیداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س)، روز زن و ولادت امام خمینی(ره)، گفت: بانوان در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی نقشی کلیدی دارند.

وی ادامه داد: اگر در جامعه‌ای زنان از نقش خود غافل باشند جامعه رو به نابودی خواهد رفت و دشمن با فهم دقیق از این موضوع به دنبال تهی‌سازی زن مسلمان از ارزش‌های اسلامی است.

امام جمعه شهرستان قشم خاطرنشان کرد: باید در حفظ تمام حیثیات زن با الگوبرداری از حضرت فاطمه(س) کوشش کنیم.

آگاهی جامعه از ترفندهای القای رسانه‌ای دشمن تقویت شود

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه نخست مبحث تبیین معارف سوره حجرات را پی گرفت و گفت: امروزه بحث خبر و تبادل اطلاعات و اخبار از ابزارهای بزرگ ابرقدرت‌ها است.

وی افزود: اغتشاش اطلاعاتی یکی از مهمترین ابزار کار دشمن است که همراه با دیگر تکنیک‌های رسانه‌ای برای پخش شایعات و اخبار جعلی از آن بهره‌ می‌گیرند.

امام جمعه شهرستان قشم ادامه داد: با گستردگی فضای مجازی همجمه‌های رسانه‌ای ‌علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به اوج خود رسیده و با حیله‌های تبلیغاتی به دنبال انحراف اذهان مردم از حقایق هستند.

‌تارم اضافه کرد: «ارتباط ساختگی» یکی از این ترفندها است که در آن تیتر و عنوانی را انتخاب می‌کنند که هیچ ارتباطی با محتوای خبر ندارد.

آستان مقدس امامزادگان، قطب های فرهنگی در رودان هستند/ توسل به حضرت زهرا(س) رمز پیروزی هر کاری می باشد

حجت الاسلام و المسلمین مهدی دری امام جمعه رودان ظهر امروز در نماز جمعه عبادی سیاسی این هفته شهرستان اظهار کرد: حضرت فاطمه(س) که ظرفیت نهایی بشریت و خود فدایی ولایت و شهید راه ولایت است و ایشان را باید با یک مقام بسیار عالی شناخت و توسل به حضرت زهرا(س) رمز پیروزی حق بر باطل و کارها می باشد.

وی با اشاره به اقدامات اخیر مجلس شورای اسلامی افزود: کاهش ٣٧ درصدی حقوق نجومی کار بزرگی که مجلس آن را انجام داد، خیلی ها که حقوق نجومی خیلی بالا دریافت می کردند و سقف مشخصی ندلشت ولی با این کار سقفی مشخص کردند و دیگر کاری که انجام شد افزایش درآمد های  مالیاتی بدون فشار بر مردم بود.

امام جمعه رودان دیگر اقدام مجلس را حمایت از مردم و بخش تولید دانست و ادامه داد: حذف ارز ۴٢٠٠ تومانی، افزایش یارانه، افزایش وام ازدواج، اهدای سهام عدالت به افراد کم درامد و کاهش مالیات تولید کنندگان از ٢۵ درصد به ٢٠ درصد از جمله اقدامات بزرگی است که مجلس شورای اسلامی به نفع مردم انجام داد.

حجت الاسلام و المسلمین دری در خصوص بررسی مشکلات آستان های مقدس امام زاده ها در شهرستان عنوان کرد: توفیق داشتیم از همه آستان های مقدس امام زاده های در شهرستان وجود داشت در جهت رفع مشکلات آنها از نزدیک ‌بررسی شد و ما تاجایی که می توانیم باید امام زاده هارا قطب فرهنگی منطقه خودمان قراردهیم.

خطیب جمعه رودان بیان کرد: اگر ما به امام زادگان خدمتی‌کنیم همانند خدمت ما به خدمت به حضرت زهرا(س) است و دل آن حضرت را شاد کرده ایم و خیلی از مشکلات آستان های مقدس  این امامزادگان را ما می توانیم به دست خودمان حل کنیم و نباید غافل باشیم.

وی تصریح کرد: بیایم با کمک، همدلی و همکاری یکدیگر مشکلات آستان ها را رابر طرف کنیم و برای توسعه امامزاده های عزیز که بعضی از آنها واقعا قطب فعال فرهنگی مناطق در شهرستان هستند.

امام جمعه رودان با اشاره به ثواب وقف گفت: قف به عنوان یک سرمایه عظیم مالی می تواند نقش اثرگذاری در توسعه  و گسترش امور اقتصادی جامعه ایفا کند و انسان هر لحظه ممکن است از دنیا برود و خدای ناکرده دست خالی به دیار باقی بشتابد، یکی از چیزهایی که می‌تواند کمک حال  انسان باشد و روز قیامت به فریاد انسان برسد وقف است.

وی در ادامه افزود: کسی که چیزی را وقف می‌کند تا زمانی که وجود دارد و از آن استفاده می‌کنند ثواب و استفاده از آن موقوفات به آن واقف می‌رسد ولو آنکه هزار سال از آن گذشته باشد.

حجت الاسلام دری خاطر نشان کرد:  جا دارد از شورای شهر وشهردار تشکر کنیم که به مشکلات شهر رسیدگی می کند و انشاالله امیدوارم که هر چه زودتر خیابان هاهم آسفالت بشوند ومردم عزیزممون در بعضی از این محله ها اذیت نشوند و البته در جریان هستم که‌ چه مشکلاتی در تهیه قیر دارند این عزیزان ولی بازهم تمام سعی و تلاش خودرا میکنند تا بتوانند این مشکلات را حل کنند.

انتهای پیام/

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=559070
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

12,661 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی