بزرگداشت ایام دهه مبارک فجر به منزله آبیاری درخت انقلاب است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام دکتر محمد عبادی زاده امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی فقیه در هرمزگان در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته شهرستان  با بیان اینکه همه ما در برابر فریضه های الهی ملتزم هستیم اظهار کرد: نباید دربرابر منکرات بی تفاوت نباشد اگر جامعه در برابر منکرات بی تفاوت باشد آرام آرام منکر قبه و زشتی خودش را از دست می دهد و یکی از مصادیق تقوا امربه معروف و نهی از منکر است.

امام جمعه بندرعباس با تبریک ولادت باسعادت بانوی بزرگ اسلام فاطمه الزهرا و روز زن و ولادت حضرت امام خمینی(ره) افزود: روز زن فرصتی است که در رابطه با جایگاه و منزلت زن بیان شود و نگاهی که قبل از اسلام به زن بوده با نگاهی که اسلام بوجود آورد چقدر تفاوت دارد.

عبادی زاده ادامه داد: امروز در دنیای غرب علی رغم همه ادعاهای که در بحث حقوق زنان دارند زن امروز بعنوان برده و ابزار و کالا استفاده می شود و شان و منزلت زن را لگدمال می کنند و بعد فکر می کنند اگر یه پستی به زن دادند مشکل حقوق زن حل می شود.

وی ادامه داد: جامعه مدعی حقوق زنان در دنیای غرب امروز چطور از زنان سو استفاده می کنند در مقابل اسلام چه عزتی به زنان داد یک زن شد کوثر و منشا تحول مثل حضرت زهرا(س) و زمینه و واسطه تکامل همه انبیا قرار گرفت و جایگاهی پیدا کرد که حجت خدا بر معصومین شد.

تاریخ واقعی کشور ما دهه فجر انقلاب است

خطیب جمعه بندرعباس با بیان اینکه دهه مبارک فجر بعنوان تاریخ حقیقی ایران یاد می شود اضافه کرد: تاریخ واقعی کشور ما و مظهر شکوه و عظمت ملت ایران دهه فجر است و نباید از دهه مبارک فجر غفلت کنیم و هر کسی به اندازه توان خود در این ایام تلاش کند و مردم نباید منتظر دستگاه های دولتی برای بزرگداشت این ایام باشند و دهه فجر باید مردمی باشد و خودشان خودجوش خانه و محله را با نمادهای دهه فجر و پرچم ها را تزیین کنند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان تاکید کرد: در میادین شهرها متناسب با وضعیت کرونایی برنامه هایی طراحی شود و نمونه کارهای خوب در محرم و صفر در دهه فجر هم تکرار شود و این ایام را گرامی بداریم.

دکتر عبادی زاده با بیان اینکه دهه فجر تجدید قوای نیروهای انقلاب است تصریح کرد:خواستگاه ارزش های اسلامی دینی و انقلابی و عامل تنومندشدن نهاد انقلاب دهه فجر است و بزرگداشت این ایام به منزله آبیاری درخت انقلاب است و در گام دوم باید محکم تر به جلو بر داریم.

قاچاق نتیجه بیکاری و مشکلات معیشتی مردم است

وی با اشاره به شهادت یکی از نیروهای عزیز دریابانی به دست قاچاقچیان سودجود گفت: تا کی باید شاهد چنین اتفاقات تلخی باشیم چرا باید قاچاقچیان جرات چنین کاری را داشته باشند دلم برای این جوانان خدوم نیروی انتظامی می سوزد در مقابل اگر کوچکترین اتفاقی برای یک قاچاقچی می افتاد هیاهوی ها داخل فضای مجازی جهت حمایت بالا می گرفت مگر این نیروهای انتظامی بچه های شما نیستند؟

امام جمعه بندرعباس ادامه داد: نتیجه قاچاق بخشی برمی گردد به مشکلات معیشت مردم که براثر نداری و بیکاری رو به سوی قاچاق می آورند.

دکتر عبادی زاده خاطرنشان کرد: اگر می خواهید مشکلات این چنینی حل شود باید به فکر روستاها و معیشت مردم باشند شغل ایجاد کنند و هم باید با پدیده جرات پیداکردن قاچاقچیان در به شهادت رساندن فرزندان عزیز این مردم برخورد شود.

انتهای پیام/