برگزاری کنسرت گروه موسیقی یمبو به نفع کودکان و زنان روستایی نقاشه قشم
+ پ -
برگزاری کنسرت گروه موسیقی یمبو به نفع کودکان و زنان روستایی نقاشه قشم

مشاور هنری استاندار هرمزگان از برگزاری کنسرت خیریه گروه موزیک “یمبو” به نفع کودکان و زنان روستایی نقاشه قشم در ۲۷ آذر ماه سال جاری در فرهنگسرای طوبی خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، محمد سایبانی مشاور هنری استاندار هرمزگان و مدیر فرهنگسرا طوبی در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده اظهار کرد : کنسرت خیریه با هنرمندی عبدی محب نویسنده، پژوهشگر و ترانه سرای هرمزگانی که هزینه اولیه ساخت کارگاه آموزش هنر و خلاقیت به کودکان و هم چنین کار آفرینی و صنایع دستی به زنان در روستای نقاشه قشم است.

وی افزود :  تمام مشکلات جهان معاصر از جنگ ها و جنایات فجیع گرفته تا فقر و ناتوانی انسان ها در برابر بلاهای طبیعی مانند خشکسالی، آلودگی هوا و گرمایش زمین که البته خود مسبب آن هستیم، ریشه در عدم حضور عقلانیت در زندگی بشر دارد.

سایبای ادامه داد : وقتی به خودمان نگاه کنیم به زندگی مان، گمان می کنیم به اندازه کافی خوش اندام نیستیم، به اندازه کافی زیبا نیستیم، پول کم داریم، ماشین، خانه، لباس، گوشی موبایل و الی آخر. ولی شاید خیلی کم پیش بیایید پیش خود بیاندیشیم که عقل کم داریم.

مدیر فرهنگسرا طوبی هرمزگان اضافه کرد : انسان ها دارای هوش هستند همان گونه که دست دارند و لازم است برای استفاده بهتر از آن آموزش ببینند و تمرین مشق کنند تا به مهارت های لازم برسند، همان طور که یاد می گیریم چگونه قلم دست بگیریم و بنویسیم یا بند کفش مان را ببندیم ولی واقعیت امر این است که در جامعه ما آموزش مهارت بهره گیری از هوش و عقلانیت هیج جایگاهی ندارد.

وی اظهار کرد : وقتی به سیستم آموزشی مان  نگاه می کنیم و همچنین  به شیوه تربیت فرزندان مان در خانواده ها، به رسانه های مان گمان نمی کنم نیازی به مثال باشد ما عادت کرده ایم در شیوه آموزشی خود اطلاعاتی را به کودکان و نوجوانان دهیم و همان اطلاعات را مو به مو پس بگیریم، هرچند داشتن اطلاعات لازمه رسیدن به دانش است ولی اشتباه بزرگ رایج این است که فقط روی حافظه کوتاه مدت فرزندان مان کار می کنیم در صورتی که عقلانیت چیزی نیست که به ذهن انسان تزریق شود بلکه چیزی است که در ذهن تولید می شود.

مشاور هنری استاندار هرمزگان افزود : به عنوان یک فعال هنری گمان می کنم جدا از این که وظیفه اصلی هنر دعوت به خردورزی است، برای خالق اثر هنری و مخاطب آن تمرین اندیشیدن است چیزی که جامعه ما بیش از هر چیز به آن نیاز دارد.
سایبانی  با بیان اینکه ما حق داریم که کارکرد اصلی هنر را نشناسیم و لزوم وجود آن را در جامعه ندانیم زیرا این را هم آموزش ندیده ایم در هیچ یک از کتاب های هنر مدارس مان یک خط هم نوشته نشده اصلا هنر به چه دردی می خورد، تصریح کرد : بخشی از ما مردم، مدیران تصمیم گیرنده این جامعه هستند که هنوز تصمیم نگرفته اند و به صرافت نیفتاده اند که واجب است برای تقویت و گسترش عقلانیت و خردورزی دست به ساخت فضا های فرهنگی بزنند.

 

وی خاطر نشان کرد : کنسرت خیریه با هنرمندی عبدی محب نویسنده، پژوهشگر و ترانه سرای هرمزگانی  و با یاری گروه موزیک “یمبو” ؛ فرهنگسرا طوبی؛  آموزشگاه موسیقی عود ؛موسسه خیریه ساحل خلیج فارس ؛ سایت موزیکا ؛  جمعه ۲۷ آذر ماه در فرهنگسرا طوبی ساعت ۶ عصر برگزار می شود و علاقمندان جهت  بلیط  به سایت  mousika.ir  مراجعه کنند.

 

 

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff