برگزاری کلاس آموزشی پیش از ازدواج در دانشگاه پیام نور واحد ابوموسی
+ پ -
برگزاری کلاس آموزشی پیش از ازدواج در دانشگاه پیام نور واحد ابوموسی

کلاس آموزشی پیش از ازدواج ویژه دانشجویان با حضور کارشناس ارشد مشاوره از بهزیستی استان در دانشگاه پیام نور ابوموسی برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از نافذ انلاین،کلاس آموزشی پیش از ازدواج ویژه دانشجویان با حضور کارشناس ارشد مشاوره خانم زند خوان از بهزیستی استان و با همکاری بهزیستی شهرستان ابوموسی و دانشگاه پیام نور در محل سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد.

کارشناس ارشد مشاوره گفت: نهاد خانواده یکی از نهادهای مهم اجتماعی است که با ازدواج آغاز میشود .ازدواج یک نقطه عطف در زندگی انسان است و یکی از مهمترین تصمیمات طول زندگی می باشد. اما این تصمیم زمانی باید گرفته شود که اطلاعات و دانسته ها ی ما و تجربه و پختگی ما در برابر بزرگی این تصمیم کامل شود.

وی افزود: آموزش پیش از ازدواج تلاشی است برای کاستن از ازدواجهای ناموفق ،این دسته از آموزشها سعی دارند که پیش از اینکه افراد در گیر یک قرار داد مذهبی ،بین فردی ،اجتماعی ،اقتصادی و قانونی شوند با وجوه مختلف این قردادها آشنا شوند.

این کارشناس ارشد مشاوره محتوای این دوره آموزشی را آموزش پیش از ازدواج،فواید دوره آشنایی،خطاها و اشتباه های دوره آشنایی،نامزدی،دوره عقد و سال اول زندگی مشترک دانستند و بر ضرورت برگزاری این چنین کلاسهایی تاکید کردند.

ایشان هدف نهایی از آموزش به همه نوجوانان و جوانان بالاخص دانشجویان را ارتقای توانمندی فردی آنها در انتخاب همسر و تشکیل خانواده موفق دانست و اینکه بتوانند ملاکها و معیارهای درستی را برای ازدواج انتخاب کنند و بر همکاری همه دستگاهها خصوصا دانشگاهها،آموزش و پرورش جهت برگزاری این کلاسها تاکید کرد.

_DSC5296 _DSC5297 _DSC5298 _DSC5302 _DSC5303 _DSC5304

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff