برگزاری کارگاه آموزشی “چگونه کتاب‌خوانی پویا داشته باشیم” در دانشگاه فرهنگیان
+ پ -
برگزاری کارگاه آموزشی “چگونه کتاب‌خوانی پویا داشته باشیم” در دانشگاه فرهنگیان

با افتتاح نمایشگاه سفر کتاب به بندرعباس، کارگاه آموزشی “چگونه کتاب خوانی پویا داشته باشیم” توسط کارشناس فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان برگزارشد.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ناهید پذیرایی، کارشناس فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان در این کارگاه آموزشی اظهار داشت: مطالعه غیر درسی باعث بالا رفتن سطح فکر و فعال شدن ذهن کودکان و نوجوانان می‌شود.

وی ادامه داد: دانش آموزی که همگام با مطالعه درسی به طور جدی به مطالعه کتاب های غیر درسی نیز می پردازد دارای سطح فکر و اندیشه‌ وسیع تری می شود و آمادگی برای یادگیری دراو افزایش می‌یابد.

کارشناس فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان درادامه روش های معرفی کتاب به کودکان ونوجوان را توضیح داد و افزود: برای معرفی کتاب باید به بحث زیباشناسی، چگونگی و نحوه گذاشتن کتاب در کلاس، ارائه تصاویر آن ونوشتن چکیده و خلاصه آن از سوی مخاطب توجه کرد.

پذیرایی برای معرفی کتاب به روش‌هایی همچون برپایی مسابقه یا بای ، روش قصه گویی ویا معرفی با عروسک اشاره کرد و ادامه داد: خوانش کتاب باعث می شود گنجینه‌ لغات کودکان افزایش پیدا کند و معنا و مفهوم لغات را بهتر درک کنند.

انتهای پیام/ش

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff