برگزاری همایش پیاده روی عید بزرگ بیعت با ولی عصر(عج) در رودان+تصاویر
+ پ -
برگزاری همایش پیاده روی عید بزرگ بیعت با ولی عصر(عج) در رودان+تصاویر

به همت جمعی از جوانان مؤمن همایش پیاده روی عید بزرگ بیعت با ولی عصر(عج) در اولین روز آغار امامت این حضرت در رودان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز؛صبح جمعه ۱۹ آذر ماه ، زمانی که کمتر کسی در خیابان‌های شهر دیده میشود، مردمی در حرکت بودند تا خود را به جایی برسانند . زن و مرد ، پیر و جوان ، فقیر و غنی در این هیجان همراه بودند. تا خلق کنند حماسه بزرگ و عجیب دیگری را . حماسه ای با عنوان استغاثه.
مدتهاست که جای خالی این گونه برنامه‌ها در دلها احساس میشد . شاید بعد از اشاعه پررنگ احیای نیمه شعبان ، این برنامه بزرگترین و جدی‌ترین برون ریخت مهدوی مردم است که با فضل پروردگار منان و با دست یاری حضرت ولیعصر(عج)به شکلی با عظمت و با شکوه برگزار

این مراسم برای اولین بار بودکه در شهرستان برگزار میشد و بزرگترین ایفاگر نقش آن ، حضور مردم خداجوی و حق طلب بود . حضوری که نشان داد که وقتی صحبت از امامشان هست ، فاصله ای بین قول و عمل وجود ندارد . همه همدل بودند و این همدلی شکوهی عجیبی داشت.

برنامه‌ها از ساعت ۹ صبح با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد و پس از آن جمعیت دعای فرج را با صدایی از اعماق وجود که آرامش را به هر جان می‌نشاند و لرزه بر دل پلیدی می‌افکند فریاد زدند .
سپس در بخش اول برنامه،حجت الاسلام سید احمد موسوی استاد دانشگاه و عضو مرکز تخصصی مهدویت از قم اظهار داشت:این حرکت برگرفته از دستور خود آقا امام زمان (عج) است که فرمودند : کْثِرُوا الدُّعَاءَ بِتَعْجِیلِ الْفَرَجِ فَإِنَّ ذَلِکَ فَرَجُکُم،امام زمان (عج) تنها کسی است که میتواند انسان را به فطرت و هدف خلقتش برسانند . خداوند معصوم را برای غیبت نیافریده و این بی توجهی ماست که از این نعمت دوریم .
وی افزود: بنی اسرائیل بعد از گذشت ۲۳۰ سال از ۴۰۰ سال عذابش و نکبتی که در آن گرفتار بودند ، ۴۰ شبانه روز جمع شدند و همدلانه دعا و استغاثه کردند . خدای متعال هم به این همدلی پاسخ داد و ۱۷۰ سال از عذاب آنها را بخشید و منجی را به فریادشان رساند . (حضرت موسی (ع) و هارون ). اگر شما شیعیان هم مثل بنی اسرائیل دعا کنید ، خداوند هم مدت غیبت را برشما میبخشد .کمترین چیزی که آقا از ما خواسته دعا برای تعجیل است . اما مضطرانه دعا بخوانید ..
این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه تصریح کرد: یکی از دلایل اصلی غیبت عدم اجتماع ماست . اجتماع در ظاهر و حالت فیزیکی یعنی اینکه مردم از جای جای این شهر با فرهنگها و سلیقه‌ها وتیپ‌های مختلف در این مکان دور هم جمع میشوند و با هم برای ظهور دعا و استغاثه میکنند . اما مهمتر از ظاهر، اجتماع قلوب است .

حجت الاسلام موسوی در پایان خاطر نشان کرد : حضرت ولی عصر (عج) می فرمایند؛ که اگر شیعیان ما مجتمع بودند و اتحاد داشتند وبر آن عهدی که بر گردنشان بود می ماندند ظهور من نزدیکتر می شد .شیعه باید تربیت ، آماده و متحد باشد ، چون فتنه‌های آخرالزمان ، فتنه‌های سنگینی ست ..
بی تردید پایان مراسم امروز ، آغاز حرکتی ست بزرگ . حرکتی که نمود هرچه بیشتر گره خوردن دغدغه مهدویت در لحظه لحظه زندگی مردم است . مسیری که راه ظهور بی شک از آن میگذرد.

img_6007 img_6013 img_6026 img_6027 img_6040 img_6039 img_6036 img_6030 img_6028 img_6052 img_6054 img_6061 img_6065

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff