برگزاری همایش فقه بازار و اداب تجارت در اسلام در شهرستان ابوموسی
+ پ -
برگزاری همایش فقه بازار و اداب تجارت در اسلام در شهرستان ابوموسی

همایش فقه بازار و آداب تجارت در اسلام با حضور اصناف و بازاریان شهرستان ابوموسی برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از نافذ آنلاین، همایش فقه بازار و آداب تجارت در اسلام به همت اداره صنعت، معدن و تجارت و با حضور اصناف و بازاریان شهرستان ابوموسی برگزار شد.

در این همایش که به منظور افزایش سطح آگاهی فقهی اصناف و بازاریان شهرستان برگزار شده بود حجت الاسلام و المسلمین حیدر رضایی به بیانی نکاتی در این زمینه پرداخت وی در سخنان خود به اهمیت کسب روزی حلال در اسلام اشاره کرد و گفت: در احادیث معصومین علیهم السلام بسیار به این نکته بر می خوریم که کسب حلال مهم است چنانکه پیامبر گرامی اسلام صلی اللله علیه و آله و سلم برترین عبادت را کسب روزی حلال می داند. یا حضرت امام صادق علیه السلام این کار را هم سنگ جهاد در راه خدا می دانند و می فرمایند: الکاد علی عیاله کالمجاهد فی سبیل الله برای ما و اینکه بدانیم کسب روزی حلال چقدر مهم است همین دو حدیث شریف کفایت می کند.
حجت الاسلام رضایی با اشاره به داستان امام صادق علیه السلام و غلامش مصادف اظهار داشت: حضرت صادق علیه السلام غلام خود مصادف را برای تجارت به مصر فرستاد و او نیز با خرید کالا و فروش آن در مصر به دو برایر قیمت واقعی به سود سرشاری دست یافت و به نزد حضرت آمد. امام فرمود: این سود زیادی است، مگر شما در این سفر چگونه تجارت کردید؟ مصادف ماجرا را تعریف کرد. حضرت فرمود: پناه بر خدا، شما علیه مسلمانان هم‎ قسم می‌شوید که هر دینار را به یک دینار سود بفروشید؟ بعد حضرت هزار دینار خود را برداشت و فرمود: این هزار دینار سرمایه من است و به سود دینار به دینار نیازی ندارم و بعد فرمود: مصادف با شمشیرهای برهنه بازی کردن و بر آن دست کشیدن از کسب روزی حلال آن آسان‎تر است. ما از اینجاست که پی می بریم کسب روزی حلال اگرچه بسیار خوب است اما بسیار دشوار است و انسان باید بسیار در این مسئله دقت و توجه داشته باشد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: در کسب روزی باید به دو اصل مهم توکل و برکت توجه کرد چرا که اصل هر کار توکل و اعتماد به خداوند متعال است.

_DSC7879 _DSC7884 _DSC7888

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff