برگزاری هرشب عزاداری به نیت یک شهیدمحله در حسینیه زنگزان رودان+عکس

معرفی یک شهید در هر شب وبیان وصینامه،زندگینامه و محل شهادت از جمله اقداماتی است که در راستای اجرای طرح تحول محلات،هر شب برای شرکت کنندگان در مراسم عزاداری بیان شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛با آغاز ماه محرم هرمزگان و شهرستان رودان یکپارچه سیاه‌پوش امام مظلوم می‌شود امامی که مظلومیتش نه برای تشیع بلکه برای همه آزادی‌خواهان عالم در هر آیینی جان‌سوز است.

 مراسم عزاداری دهه اول محرم در هیأت‌ها و مساجد و اماکن متبرکه شهرستان رودان برگزار شد و بعضی از جاها تا شب سیزدهم و پانزدهم محرم نیز مجالس عزاداری برپاست. 

 امین خرمی دبیرقرارگاه طرح تحول محلات پایگاه علی بن ابیطالب(ع) در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: حسینیه محله زنگزان یکی از مراکز اجرای طرح تحول محلات شهرستان است و عزاداری سیدو سالارشهیدان، تا شب پانزدهم در این حسینیه ادامه دارد که روضه هر شب به نیت یک شهید محله و شهرستان خوانده می شود. 

دبیرقرارگاه طرح تحول پایگاه علی بن ابیطالب(ع) افزود:معرفی یک شهید در هر شب وبیان وصینامه،زندگینامه و محل شهادت از جمله اقداماتی است که در راستای اجرای طرح تحول محلات،هر شب برای شرکت کنندگان در مراسم عزاداری بیان شد.

خرمی ادامه داد:این کار جهت زمینه سازی و معرفی بیشتر شهدا برای مردم و جامعه برای برگزاری کنگره ۱۵۰۰ شهید هرمزگان که در دی ماه امسال برگزار می شود انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین یادواره شهدا، شهر دهبارز با همت حوزه مقاومت امام جعفرصادق(ع) در مهرماه امسال برگزار می شوذ.