برگزاری نهمین یادواره شهدای دانشجوی شهرستان رودان

نهمین یادواره شهدای دانشجوی شهرستان رودان با محوریت یک کار نمایشی به همت بسیج دانشجویی رودان در مجتمع فرهنگی هنری شیخ طوسی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ این یادواره با نام از “پیله تا پروانه” با حضور خانواده معظم شهدای دانشجوی شهرستان، مسئول بسیج دانشجویی هرمزگان، فرمانده سپاه ناحیه، معاون سیاسی فرمانداری شهرستان، روسای دانشگاه‌های رودان، دانشجویان و اقشار مختلف مردم در روز یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه برگزار شد.

نهمین یادواره شهدای دانشجوی شهرستان رودان با اجرای ویژه گروه هنری بدر بر محور یک کار نمایشی با بیان جایگاه و نقش زنان در اجتماع بوده و با ۱۳صحنه نمایشی که تولد حضرت زهرا(س)، مدافعان حرم و دفاع مقدس، نقش زنان در ظهور حضرت مهدی(عج) و پیشرفت  انقلاب اسلامی به اجرا در آمد.

روایتگری و اجرای سرود از برنامه‌های دیگر این برنامه بوده که به همت دانشجویان و مسئولین دانشگاه‌های فرهنگیان، آزاد اسلامی، پیام نور و تشکل بسیج دانشجویی برگزار شد.

عارف رئوفی، مسئول بسیج دانشجویی هرمزگان در این  یادواره اظهار کرد: مراکز علمی، فرهنگی اثرگذارترین مراکز در توسعه کشور و امیدآفرینی در جامعه محسوب می‌شوند. بررسی تحولات اجتماعی نشان می‌دهد که دانشگاه‌ها همواره محور بوده‌اند؛ بنابراین دشمن تلاش می‌کند مواجهه و تقابل اندیشه‌ای با انقلاب اسلامی را از طریق دانشگاه‌ها انجام دهد.

وی با تأکید بر لزوم جهاد تبیین در دانشگاه‌ها افزود: عمده‌ترین تمرکز دشمنان تلاش برای ناکارآمد نشان دادن نظام جمهوری اسلامی بوده که راه خنثی‌سازی آن توجه به جهاد تبیین است. راه مقابله با توطئه‌های دشمنان حفظ اتحاد و همدلی و مقابله با تحریف دستاورد‌های ارزشمندی بوده که در این ۴دهه حاصل شده و رهبر معظم انقلاب به کرات جهاد تبیین را به‌عنوان فریضه برای همگان می‌دانند. هدف والای جهاد تبیین، ارائه دستاورد‌های ارزشمند انقلاب اسلامی و مقابله با تحریف و دروغ‌پردازی دشمنان است.

مراکز علمی فرهنگی اثرگذارترین نهاد در توسعه و امیدآفرینی

مسئول بسیج دانشجویی استان هرمزگان با اشاره به رسالت دانشگاه‌ها در انجام جهاد تبیین گفت: انتظار می‌رود مراکز دانشگاهی به‌ویژه دانشجویان با کار گروهی و تشکیلاتی، ارتقای سطح بنیه و آگاهی‌های فردی و انتقال به جامعه، تولید محتوای ارزشمند، تبیین و تشریح واقعیات ارتقای سطح سواد رسانه‌ای عمومی در مقابله با جنگ روانی دشمن و مطالبه‌گری اصولی با رعایت اخلاق و انصاف زمینه افزایش اعتماد عمومی و امیدآفرینی در جامعه را فراهم کنند.

رئوفی پیشرفت‌های کشور در عرصه‌های مختلف را از دستاورد‌های ارزشمند نظام دانست و اضافه کرد: پیشرفت‌های حاصل شده در استان هرمزگان در حوزه‌های مختلف اعم از آموزش عالی، انرژی، صنعت، آموزش و فرهنگ در ۴۴ اخیر قابل مقایسه با گذشته نیست. توسعه دانشگاه‌ها و اشتغال به تحصیل بیش از ۷۰ هزار دانشجو در این استان، توسعه صنایع عظیم نفت، گاز و انرژی و کشاورزی تحولی بزرگ محسوب می‌شود که باید قدر آن را بدانیم.

وی از اجرای طرح راهیان پیشرفت توسط بسیج دانشجویی براد مقابله با تحریف خبر داد و مطرح کرد: اجرای طرح راهیان پیشرفت، بستر مناسبی برای تبیین دستاورد‌های انقلاب اسلامی و مقابله با هجمه‌های دشمنان است.

مسئول بسیج دانشجویی استان هرمزگان بیان کرد: همه در مقابل خون شهدای مسئول هستیم شهیدان الگوی کاملی برای همه در ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی هستند؛ بنابراین زنده نگه‌داشتن نام و یاد شهدا در حقیقت ترویج فرهنگ ایثار و اخلاص است. حضرت امام (ره) با صدور فرمان تشکیل بسیج دانشجویان و طلاب در سال ۱۳۶۷ بر توسعه تفکر بسیجی در امور کشور، حفظ وحدت حوزه و دانشگاه، حراست از آرمان‌های انقلاب اسلامی تأکید فرمودند و در آن پیام تاریخی مسیر و نقشه راه این تشکل دانشجویی را مشخص کردند.

در پایان نهمین یادواره شهدای دانشجوی رودان از خانواده شهدای دانشجوی شهرستان تجلیل شد.

انتهای پیام/