برگزاری نماز جماعت در مدارس باعث کاهش آسیب های اجتماعی می شود

+ پ -
برگزاری نماز جماعت در مدارس باعث کاهش آسیب های اجتماعی می شود
معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش رودان:

برگزاری نماز جماعت در مدارس باعث کاهش آسیب های اجتماعی می شود

معاون پرورشی آموزش و پرورش رودان گفت: سرچشمه رسیدن به فضائل دینی و اخلاقی ،برپایی نماز جماعت اول وقت در مدارس است و اقامه نماز در تمامی مدارس ضرورت دارد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز؛ عبدالله عبدی بحرینی در گفتگو با خبرنگار رودان نیوز، اهتمام ویژه مدیران در برپایی نماز جماعت اول وقت در مدارس را نخستین حرکت معنوی در راستای ایجاد علاقه و رغبت دانش آموزان به حضور در نماز جماعت عنوان کرد و در ادامه اظهار داشت: اگر نقش مدیران در برپایی نماز جماعت کم رنگ شود عملا هیچ حرکت تربیتی و اخلاقی در مدارس صورت نگرفته است و این در حالی است که رسالت آموزش و پرورش تربیت نسلی متعالی و برخورار از تمامی آموزه های دینی است.

وی نماز را شاهرگ تمامی آموزه های دینی و اخلاقی عنوان کرد وافزود: رسالت نظام تعلیم و تربیت آموزش مبانی واصول شناخته شده تربیتی در اسلام است و این امر در منشور سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تا تربیت یک انسان خداشناس و مسلمان کامل به طور دقیق و صریح بیان شده است.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش رودان برپایی و حضور دانش آموزان در نماز جماعت را سبب کاهش آسیب های اجتماعی دانست و تصریح کرد: اگر دغدغه تمامی دستگاه های و نهادهای دولتی و خصوصی رسیدن به جامعه ای باتقوا و آرمانی باشد؛ همه باید دست به دست هم دهند تا با رفع دغدغه ها و مشکلات، و همچنین با تشویق و ترغیب تمامی اعضای خانواده ها، دوستان و نزدیکان؛ نماز اقامه شود و در این راه حرکتی عظیم به سوی زمینه سازی ظهور حضرت صاحب الزمان(عج) برداشته شود.

عبدی بحرینی یادآور شد: آموزش‌وپرورش رودان تمام تلاش خود را در راستای تعمیق باورهای دینی دانش آموزان بویژه اقامه نمازجماعت انجام می‌دهد اما این امر هیچ گاه کامل و قطعی نیست و می طلبد در کنار تربیت عقیدتی دانش آموزان، خانواده ها نیز با تشویق و ترغیب فرزندانشان به اقامه نماز، ما را در پیشبرد اهداف تربیتی یاری نمایند.

این مسوول کمک به ساماندهی و تجهیز نمازخانه ها را مهمترین مساعدت مسئولین و خیرین به بخش اعتقادی دانش آموزان اعلام و اضافه کرد: در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ بیش از ۲۰هزار دانش آموز در ۲۰۴ آموزشگاه این شهرستان در حال تحصیل هستند که فقط ۲۰ آموزشگاه دارای نماز خانه مستقل است و ۳۱ آموزشگاه دیگر نماز جماعت را در کلاس درس اقامه می نمایند.

وی در ادامه تصریح کرد: اقامه نماز ظهر و عصر در یکصد آموزشگاه را درحیاط مدرسه ، ۱۲ آموزشگاه در مساجد و حسینه های همجوار و ۳۸ آموزشگاه نیز در ساختمان و راهروهای مدارس اقامه می شود و این در حالی است این شهرستان با کمبود ۱۲۰ نماز خانه مستقل مواجه است.

عبدی بحرینی عنوان کرد: دشمنان نظام و اسلام بیشتر از هر زمانی در تلاش ‌هستند تا با تضعیف باورهای دینی مردم به‌ویژه دانش‌آموزان و جوانان به اهداف شوم خود دست یابند و همین امر رسالت نظام تعلیم و تربیت و دستگاه های فرهنگی ، مروج و مبلغ دینی را بیش از پیش حساس کرده است.

وی در پایان با تاکید بر تکریم شخصیت دانش آموزان در مدارس خاطر نشان کرد: جایگاه دانش آموزانی که نماز را به جماعت اقامه می کنند توسط دبیران و مدیران، و همچنین ایجاد رابطه صمیمانه با ائمه جماعات در مدارس، محرک خوبی برا تشویق و ترغیب سایر دانش آموزان برای حضور در صفوف نماز جماعت در مدرسه و مساجد است.

در حال حاضر ۵۲ روحانی و مبلغ مذهبی در آموزشگاه های شهری و روستایی، رسالت اقامه نماز جماعت مدارس این شهرستان را عهده دار هستند.

انتهای پیام/د

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff