برگزاری نماز جماعت با آغاز سال تحصیلی در مدارس رودان
+ پ -
برگزاری نماز جماعت با آغاز سال تحصیلی در مدارس رودان
مدیر آموزش و پرورش رودان عنوان کرد؛

برگزاری نماز جماعت با آغاز سال تحصیلی در مدارس رودان

مدیر آموزش و پرورش رودان از برپایی نماز جماعت با حضور روحانیون و مبلغین مذهبی در مدارس شهری و روستایی شهرستان با آغاز سال تحصیلی ۹۶-۹۵ خبر داد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز،احمد رحیمی پور مدیر آموزش و پرورش رودان اظهار کرد: هرچه انسان بیشتر با خداوند و معجزه آسمانیش انس بگیرد و ارتباط داشته باشد، افکار روشن تری نسبت به انسانهای تارک الصلاه خواهد داشت و به پا داشتن نماز از خصوصیت های بارز دانش آموزان موفق و باایمان است.

وی افزود: انسان فطرتا موجودی خداجوست و نیاز دارد تا با استفاده از تمامی ظرفیت ها و امکانات مسیر صحیح قرب الی الله به اون نشان داده شود تا سعادت دنیوی و اخروی اش تامین شود و در این مسیر دوستان و اطرافیان وی نیز وامدار اخلاق نیک و سنت نیکوی اسلام می شوند.

مدیر آموزش و پرورش رودان با تاکید بر تشکیل انجمن یاوران نماز در مدارس، تصریح کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا ائمه جماعات، روحانیون و مبلغین مذهبی که در روستاها حضور دارند هم زمان با آغاز سال تحصیلی با حضور در مدارس نسبت به برپایی نماز جماعت اول وقت اقدام کنند.

وی با تقدیر از معاونت آموزش ابتدایی و کارشناسان این حوزه در بحث برگزاری جشن تکلیف دختران در سال تحصیلی گذشته گفت: امسال نیز جشن تکلیف دختران پایه سوم ابتدایی همراه با محفل انس با قرآن در اماکن مذهبی و بقاع متبرکه برگزار می شود.

رحیمی پور استفاده از ظرفیت حوزه های علمیه خواهران و حضور اساتید حوزه در مدارس را گامی تاثیرگذار در برنامه های عقیدتی و مذهبی دانش آموزان دانست و ادامه داد: ایجاد فضاهای مناسب جهت برپایی نماز جماعت، تشویق و ترغیب دانش آموزان در کلاسهای پرورشی جهت اقامه نماز و همکاری و همراهی با روحانیون و مبلغین مذهبی در امر برگزاری نماز جماعت از مهمترین برنامه های شورای قرآن و نماز است که در سال تحصیلی پیش رو به جد دنبال می شود.

این مسوول در پایان از اجرای طرح پیوند محله و مدرسه در بحث تشویق و ترغیب دانش آموزان به نماز جماعت خبر داد و خاطرنشان کرد: پاسخگویی به احکام و سوالات شرعی دانش آموزان و برگزاری جلسات ماهانه با ائمه جماعات از دیگر برنامه های حوزه معاونت پرورشی است که باید با قوت پیگیری و اجرا شود.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff