برگزاری زیارت بعید با هدف انسجام شیعه و سنی در شهرستان سیریک+تصاویر
+ پ -
برگزاری زیارت بعید با هدف انسجام شیعه و سنی در شهرستان سیریک+تصاویر

به مناسبت هفته وحدت زیارت بعید با شرکت جمعی از علمای اهل سنت و اهل تشیع و حضور مردم شیعه و سنی در جوار گلزاری شهدای گمنام شهر بندر کوهستک برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از آذینی ، حجت الاسلام و المسلمین حسن اخلاصی،مسئول طرح هجرت بندر کوهستک اظهار کرد : قرائت زیارت متبرکه بعید از اهمیت و جایگاهی خاص و ویژه برخوردار است برای این که رسول اکرم به عنوان پیامبر ختمی مرتب و تکمیل کننده همه ادیان الهی است و همین امر نشان دهنده اهمیت این زیارت است که مردم شریف و ولایتمدار شهرستان و همچنان تمام کسانی که در حرم مطهر ایشان امکان شرفیابی ندارند، این زیارت را هر ساله از راه دور قرائت می کنند.

وی افزود: امروز جهان اسلام بیش از گذشته نیازمند به اتحاد انسجام و  وحدت امت اسلامی دارد و رمز موقیت و سربلندی جهان اسلام در گرو وحدت است.

اخلاصی ابراز کرد: الحمدالله در شهرستان سیریک میان برادران و خواهران اهل تسنن و تشیع  وحدت و انسجام بسیار خوبی وجود دارد و همه در کمال برادری و برابری در همه امور و برنامه ها  همکاری ، مشارکت و وحدت دارند.

این مسئول بیان کرد: امروز همه ما می دانیم که دشمن به دنبال اختلاف اندازی میان شیعه و سنی است و می خواهد از ایجاد اختلاف و شکاف میان امت مسلمان چه در داخل و چه خارج از مرزها به بهترین نحو ممکن استفاده کند و برنامه های عملی خود را اجرا کند.

استاد حوزه و مسئول طرح هجرت شهر بندر کوهستک شهرستان سیریک اضافه کرد: وحدت و انسجام اسلامی تنها متعلق به شیعه و سنی نیست بلکه متعلق به همه بشریت است اما از آنجائیکه دشمن از گسترش اسلام  بیشر هراسان و احساس خطر می کند و می دانند منبع عظیم ثروت و اقتصاد در بلاد اسلامی است می خواهند با اختلاف افکنی قومی و مذهبی و با سرگرم کردن مسلمانان فکر و اندیشه آنها را از توسعه و انسجام خارج سازد.

اخلاصی یادآور شد: تمسک به قرآن و سنت پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) رمز  موفقیت و عمل به کلمه وحدت است و خدا همزمان با قرآن به بحث وحدت و انسجام اسلامی که از اساس اسلام است توجه ویژه ای کرده است.

img_2461 img_2458 img_2457 img_2456 img_2444 img_2445 img_2446 img_2447 img_2454 img_2443 img_2442 img_2441 img_2440 img_2439

انتهای پیام/ق

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff