برگزاری دیوان سنتی شعر خوانی در جاسک+تصاویر
+ پ -
برگزاری دیوان سنتی شعر خوانی در جاسک+تصاویر

دیوان سنتی شعر خوانی با حضور رئیس اداره ارشاد شهرستان جاسک و هنرمندان این شهرستان با همکاری سفره خانه سنتی استوار در جاسک برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از فرهنگ کده ؛ دیوان سنتی شعر خوانی با حضور رئیس اداره ارشاد شهرستان جاسک و دیگر مسئولان ارشاد و هنرمندان این شهرستان با همکاری سفره خانه سنتی استوار در جاسک برگزار شد.

 

عبدالرحمن لشکری زاده سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جاسک در حاشیه مراسم شعرخوانی در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده؛ اظهار کرد: شعر در فرهنگ ایرانی ها دارای اهمیت فراوانی است که همه مردم و اقوام ایرانی به شعر احترام می گذارند.

 

لشکری زاده افزود:در زمان گذشته زمانی که فصل زمستان می شد مردم جاسک در خانه های هم دیگر جمع می شدند و با قصه گویی و شعرخوانی و گاهی هم همراه با موسیقی سنتی (چنگ) بلوچی مراسمی با عظمت و بی نظیر برگزار می کردند آنها اعتقاد داشتند این نوع هم نشینی محبت بین آنان را بیشتر می کند و باعث از بین رفتن کدورت ها میشود.

 

وی با بیان اینکه یکی از برنامه های انجمن شعر جاسک احیای این فرهنگ جاسکی و بلوچی است؛ خاطرنشان کرد: بناست حداقل  ماهی دوبار در یکی از محلات و روستاهای این شهرستان این مراسم را برگزار کنیم که خدا را شکر خیلی از روستاها و محلات داوطلبانه از این مراسم فرهنگی استقبال کردند.

 

لازم به ذکر است این مراسم را به زبان بلوچی گویش جاسکی دیوان شعر می گویند.

 

گفتنی است این برنامه با همکاری سفره خانه سنتی استوار  برگزار شد،  استوار شخصیتی نیک نام در جاسک است که انسانی خوشنام، دلسوز و خیر بوده است.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff