برگزاری جشن رای اولی برای دانش آموزان درشهرستان سیریک
+ پ -
برگزاری جشن رای اولی برای دانش آموزان درشهرستان سیریک

معاون فرماندار شهرستان سیریک گفت: مراسم رای اولی های ۱۵۵۰ نفر از دانش آموزان مدارس شهرستان سیریک با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی هنری و حضور امام جمعه شهرستان و جمعی از مسئولین ، فرهنکیان و دانش آموزان در مدرسه حضرت رقیه(س) شهر گروگ برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ، علم عباسی معاون فرماندار شهرستان سیریک در این مراسم در جمع دانش آموزان و مسئولین ، افزود: مشارکت در انتخابات وظیفه فردی ، اجتماعی و  ملی هر فرد در جامعه می باشد که باید نسبت به تعیین سرنوشت حال و آینده خود احساس مسئولیت داشته باشد.

 

این مسئول ابراز داشت: انتخابات سال اولی ها یک شور و هیجان زیبایی دارد که همانند ورود انسان به مدرسه ، رسیدن به سن تکلیف، جشن تولد به سبب تازه گی و نو بودن در ذهن انسان ماندگار است و یکی از وظایف سال اولی ها  ضمن انتخاب کاندیدای اصلح حضور پرشور و با صلابت در انتخابات است.

عباسی با اشاره به اینکه حضور جوانانی که برای اولین بار شرایط رای دادن در انتخابات ۷ اسفند را دارند بسیار موثر و سرنوشت ساز است خاطرنشان کرد: الحمدالله با تمهیداتی که اندیشیده شده سلامت و امنیت انتخابات کاملا تضمین است و مهمترین رکن ضروری انتخابات حضور حداکثری مردم در این صحنه ملی و بین المللی برای نظام و انقلاب است .

معاون فرماندار سیریک یادآور شد: انتخابات برای نظام و کشور برکات زیادی دارد و وظیفه ما بعنوان یک ایرانی است تا با شرکت در انتخابات به کشور خود در راه توسعه و اعتلای آن عمل کنیم و دوستان نظام را خوشحال و  مستحکم و دشمنان را نا امید کنیم.

وی اذعان داشت: انتخابات مظهر سربلندی ملت ایران و مهمترین شاخص مردم سالاری دینی است و مردم همیشه در صحنه ابیران اسلامی همیشه با مشارکت بالای ۷۰ درصدی پایبندی خود به نظام را اعلام کردند و این در صورتی است که در همه دنیا  فقط مردم  مشارکت ۵۰ و زیر آن در انتخابات دارند و از این حیث مردم و نظام ما سرآمد همه انتخابات در دنیاست.

عباسی با بیان اینکه جدا کردن جشن تکلیف سیاسی از جشن تکلیف مذهبی به‌علت آن است که قانون انتخابات در جمهوری اسلامی ایران سن رأی‌دهندگان را ۱۸ سال تمام ذکر کرده‌ است ، اظهار داشت: اشتیاق رأی اولی‌ها برای حضور در اولین  مشارکت سیاسی در قالب انتخابات که نقطه عطفی در زندگی آنان محسوب می‌شود نشان از پویایی فعالیت‌های سیاسی در کشور می باشد که نشان از مشارکت آگاهانه  ملت ما در تمام عرصه‌های ملی از اول نظام تاکنون بوده است.

معاون فرماندار سیریک عنوان کرد:بسترهای لازم برای برگزاری انتخابات و حضور پرشور و گسترده مردم شهرستان فراهم شده و همه ما  مسئولین باید سعی کنیم تا  در این  امتحان عظیم سربلند باشیم و همه تلاش و هم وغم مجریان انتخابات، حضور آسان و سهل مردم در پای صندوق های رای و سلامت انتخابات است.

1 2 3 5 64
انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff